14 14
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Prvo pitanje, koliko para si spreman izdvojiti? Jeli kupujes samo gume ili i gume i felge? Jer ni sam ne znas bi li 14" ili 15".. prvo to odluci..

Najjeftinije i kvalitetno nikako ne ide skupa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlaho ima pravo,a sto se dimenzije tice 195/50/15,imao ih na duji,nece mu nista biti a ni tebi..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pitanje, koliko para si spreman izdvojiti? Jeli kupujes samo gume ili i gume i felge? Jer ni sam ne znas bi li 14" ili 15".. prvo to odluci..

Najjeftinije i kvalitetno nikako ne ide skupa..

Pod najjeftinije sam mislio na dimenziju gume npr koliko znam 195/50/15 je jako povoljna dimenzija tj vrlo rasprostranjena ( ? ) pa su gume u toj dimenziji jeftinije od npr 195/65/15 ( tako sam cuo jel ). Novci nisu bitni, ali gledam omjer ulozeno dobiveno jer ovo nije GTi pa mi sigurno ne treba neka jako skupa guma? Felge sam si gledao 15" celicne g60 ( ove ). Tako da pitam dali za dvicu 14 ili 15.

 

Vlaho ima pravo,a sto se dimenzije tice 195/50/15,imao ih na duji,nece mu nista biti a ni tebi..

Ne znam zasto mi je mehanicar( bivsi ) onda rekao da ce mi to ubiti auto ( kada sam kupio auto imao je 195/50/15. - rekao je da ce mi prije amortizeri i lezajevi otici + jos neke stvari ne sjecam se vise )

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooj bogte vise i te mehanicare pa gdje ih nalazite...ako ti je on tako rekao onda uzmi 13 i nikad ti nista nece otici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooj bogte vise i te mehanicare pa gdje ih nalazite...ako ti je on tako rekao onda uzmi 13 i nikad ti nista nece otici

I jesam :D Ali za zimu... Jbg ne mozes nekoga odmah prokuziti kakav je mehanicar tako da gdje ih nalazimo - gdje i ostale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako pitanje o vecim gumama i felgama pocinje sa rekao mi mehanicar da ce mi se sve raspast na ovjesu...pa sta onda svi auti sa felgama vecim od 14" mjenjaju ovjes na malom servisu po tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato tu i pitam, a to sto mi je on rekao je samo dodatna informacija - mozda cak i nepotrebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle koreanke danas vdijet cemo sta ce pokazat vrijeme :)

tmp_1151-dsc_0043-176rwsut.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pred tjedan dana Stavio Bridgestone Potenza Adrenalin SR002 u dimenziji 225/45 R17, auto brutalno drži cestu, i dobio sam gumu sa dotom 0816 ja prezadovoljan, a cijena je bila perverzija za tu gumu tak da uloženo-dobiveno je i više nego odličan omjer

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Edited by Marcco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Continental Sport Contact 6 - 235/35/19 vidjet cemo na prvoj kisi kak drzi :)

IMG_20160707_171436.jpg


IMG_20160707_162623.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko su te izašle samo gume ak nije tajna?

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pred tjedan dana Stavio Bridgestone Potenza Adrenalin SR002 u dimenziji 225/45 R17, auto brutalno drži cestu, i dobio sam gumu sa dotom 0816 ja prezadovoljan, a cijena je bila perverzija za tu gumu tak da uloženo-dobiveno je i više nego odličan omjer

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Kolko si platio? Di si nabavio,mislim si uzet neke od furlana iz slo,dosta su povoljne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je cijena bila 700 sam montažom i balansom ali samo zbog poznanstva, inače kako di recimo gumiimpex u vž je najskuplji sa 815 kn po komadu plus balans, a kod ostalih se cijene kreču oko 730kn plus balans, jer ostali več računaju u cijenu montažu barem di sam ja pitao, evo ti nedaleko od mene ta dimezija te gume izađe 733kn komad s montažom plus 30kn balans znači 763kn komad sa montažom i balansom a inače je tak i cijena tu di sam ja uzeo samo kažem zbog poznanstva s gazdom je bilo kak je bilo.

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko su te izašle samo gume ak nije tajna?

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

600€ tocno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina cijena ali i oke pošto je 19 (Y)

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je cijena bila 700 sam montažom i balansom ali samo zbog poznanstva, inače kako di recimo gumiimpex u vž je najskuplji sa 815 kn po komadu plus balans, a kod ostalih se cijene kreču oko 730kn plus balans, jer ostali več računaju u cijenu montažu barem di sam ja pitao, evo ti nedaleko od mene ta dimezija te gume izađe 733kn komad s montažom plus 30kn balans znači 763kn komad sa montažom i balansom a inače je tak i cijena tu di sam ja uzeo samo kažem zbog poznanstva s gazdom je bilo kak je bilo.

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

To ti i nije bas neki ogromni popust, a kao znate se. Ja sam bez poznanstva u Vulkalu u Osijeku uzeo svoje gume s 20% popusta, i jos ih na American provukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidi nebi jeftinije nigdje prošao, i ak za tebe 400kn nije neki popust za mene je

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako 400? Pa ako ima za 763 s montazom i balansom, onda je to 4x63=252kn

Na tu ukupnu cijenu od 4x700, to je skoro pa nista..

Ali dobro..moja poanta je bila da to i nije neki popust od tog gazde, nije se pretrgnuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidi nebi jeftinije nigdje prošao, i ak za tebe 400kn nije neki popust za mene je

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Bez montaže se te gume nađu za cca 600 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A di? Tu u mom kraju sigurno ne, a ak idem di dalje na istom sam opet

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

600€ tocno :)

To je super cijena za tu gumu.

A di? Tu u mom kraju sigurno ne, a ak idem di dalje na istom sam opet

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Blizu mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako 400? Pa ako ima za 763 s montazom i balansom, onda je to 4x63=252kn

Na tu ukupnu cijenu od 4x700, to je skoro pa nista..

Ali dobro..moja poanta je bila da to i nije neki popust od tog gazde, nije se pretrgnuo.

A aj sam još i ventile mjenjao i neke stvari još sitne ugl to mi ništ nije zaračunao, platio sam ravno 2800kn, jbg kaj je tu je, ja sam ubiti izabral gume sam a stari je častio ovim setom i on je to dogovarao sve nije bitno sad.

 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava eskimo s3+ vs alpin a3? Dimenzija 13col. Cak su mi se 8 godina stare s2 savulje dobro pokazale ovu zimu. Alpin A3 kosta duplo. Ima li smisla kupiti alpin naspram save za dvicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti je sava zadovoljila kriterije i ako ti bolje ne treba onda nema smisla. A da je michelin bolji je, dvije svijetlosne godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava eskimo s3+ vs alpin a3? Dimenzija 13col. Cak su mi se 8 godina stare s2 savulje dobro pokazale ovu zimu. Alpin A3 kosta duplo. Ima li smisla kupiti alpin naspram save za dvicu?

Ovisi što želiš od gume. To misliš samo preko zime vozit? Ako hoćeš da ide po snijegu kao zmaj onda sava S3+. Za sve ostalo je tu Alpin A3. Ali ako se normalno voziš, onda će i Sava zadovoljit.

 

Imao sam Alpin A3 u 175/70 R13, a imam Savu S3 u 165/70 R13. Michelin je jedino na snijegu slabiji od S3. Po mokrom vrhunska guma. Po suhom jedna od najboljih, tvrđe su smjese i uopće nemaš osjećaj da je riječ o zimskoj gumi, jer su većinom mekane/ljigave (pogotovo S3), što me kod naglog kočenja jako iritira kod Save S3 čim malko zatopli.

 

Sava S3 je poluproizvod po mokrom i suhom naspram Alpin A3. Isto tako i osjećaj na volanu sa Alpinom A3 je odličan (ima tvrđe bočnice). Sava S3 jako mekana i ljigava . Trošenje gume minimalno. Imao davno i S2, ta je po snijegu lošija od S3. Alpin A3 u usporedbi sa S2 na snijegu je nešto bolji. E sad, S3+ je navodno poboljšana po mokrom naspram S3.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14