14 14
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Michelin cc imam na sluzbenom autu, i cak idu ok po snijegu, naravno nisu to zimske gume ali idu, mozes se autocestom vozit 90, tamo gdje zimske ide 130, ali se mozes i neces zapet, po suhom i kisi su isto jako dobre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava vs cc po snijegu?

Bitno mi je kakva je po mokrom...ajd snijega nit ne vidim nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam vozio savu na istom autu tako da to ne mogu rec, na nekom autu je odlicna na drugom nije...

 

Stari ju ima na Alfi 156, Eskimo s3, i odlicno drzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj crossclimate je stari model, plus je novi. Ne troše se ništa, al s vrimenom postanu plastične. Klasična allseason guma, nigdi ne daje vrhunske performanse al posluži svrsi.

Sava po snigu extra al zato svagdi drugo loša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio bi na auto nove gume 225/40/18 pa sam malo citao i dosta hvale Michelin Pilot Sport 4.

Ima li tko kakva iskustva sa tom gumom ili za preporuciti neku drugu provjereno dobru gumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna guma. Za cca 900 i nesto kuna imas super gumu koja odlicno drzi po mokroj cesti

pogledaj isto Dunlop Sportmaxx RT...

 

Danas sam montirao zimske Dunlop Winter Sport 5

Udobna, tiha, a kakva ce biti u zimskim uvjetima... vidjet cemo :)

Edited by Roby ZD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je dobra guma bitna stvar i mislim da se tu nikada ne treba gledati previse na cijenu jer tih 100-200 kn po gumi stvarno u konacnici i ne igra neku ulogu.

Taj kisni dio mi i je najbitniji da budem siguran dok je zena sa klincima u autu. Ono malo sto ga ja vozim naravno da zelim da ne ne iznevjere i na suhom ali nadam se da se Michelin popravio jer nisam ga dugo kupovao jer je godinama bio plastican, mogao si voziti 40-50000 i ima jos profila ali ne drzi bas nikako. Sada vidim da je po testovima guma opet dosta visoko, tocnije najbolja guma u ovoj dimenziji, sto znaci da su ipak nesto promjenili :)

U drugim dimenzijama i dalje prevladava Continental koji rijetko nije u top 3.

Za one koje zanima evo linka sa testovima:

 

https://www.reifentrends.de/sommerreifen-testuebersicht.html#test3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svom Touranu imam kombinaciju ljetnih GY EfficientGrip Performance u dimenziji 225-45-17 i zimskih Dunlop Winter Sport 5 u dimenziji 205-55-16 i jako sam zadovoljan sa obadvije kombinacije. Godišnje prelazim oko 25000km. Dunlop je sad drugu zimu na autu i guma je za svaku pohvalu što se tiče držanja, udobnosti i moram reći da je tiha za razliku od GY UG8 kojeg imam na drugom autu. Što se tiče ljetnih GY EGP mogu potvrditi isto kao i za zimsku - udobne, tihe, i drže ko po tračnicama čak i po mokrome. Prava je touring guma za ovaj tip vozila. Odvožena je jedna sezona na njima, vidjet ću kako će se ponašati u sljedećoj sezoni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam si nove gume 4kom
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 225/40 r18
Jel ima tko iskustva?
Do sad sam imao dunlop sportmaxx rt i ok su bile ali reko da malo probamo za promjenu nesto drugo.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam ali svejedno ako netko ima iskustva..ja cu vidjeti pa javim dojmove kad probam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GY Assymetric 2 im je odlicna guma (imam je na fabiji) kisa, suho drzanje odlicno i ne trosi se pretjerano guma (za razliku contia SC2 koji je bio ocajan po kisi)

Planiram za tourana uzeti Assymetric 3 koje bi trebal e cak biti nesto bolje od 2ke

 

 

Ove godine uzeo zimske Bridgstone LM001 za Fabiju, gume su ok na snijegu ali su prebucne i nekako tvrde na suhom za razliku od GY UG9 koje sam dosad imao

Edited by simest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se sa GY, Dunlop ili Continentalom ne moze pogrijesiti. Uzmem one koje su odmah dostupne kod frenda vulkanizera tako da sam prosle godine uzeo GY. Jedino se conti možda brže troši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su vam iskustva sa Sava Intensa UHP 2?

Ovo bi i mene zanimalo. Ja imam prvu UHP, sad ide trecu sezonu na auto i guma mi je super za tanker koji vozim :) ako je UHP 2 dobra kao ova kupujem opet, sigurno.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle sa UHP 1 si zadovoljan?

I vise nego zadovoljan. Ja s tom gumom na ovom autu nisa imao nikakvih problema, niti po mokrom niti suhom. Guma nije bucna i drzi super. E sad... kako bi se ponasala na nekom karting vozilu tipa mog e30 to je vrlo upitno. Ali za ovaj trajekt je fakat odlicna. Jedine negativne strane koje sam ja nasao na netu su da se brze trosi. Ja godisnje radim cca 12kkm na 2 seta guma (zima, ljeto) i za sad ne vidim da su se igdje nacele ili da su potrosene. Kod mene svaka guma postane plasticna prije nego sto se stvarno potrosi.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thx, mislim da cu probat sa tim UHP 2 gumama. Nisam vise divlji vozac :)

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thx, mislim da cu probat sa tim UHP 2 gumama. Nisam vise divlji vozac :)

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Javi dojmove ;)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 18" kostaju 5xx kn a u 19" 7xx kn. To je stvarno povoljno ako su ok. Ne trebaju biti ko recimo Dunlop Sport Maxx koje sam vozio dva seta i iskreno nisam uopce "iskoristio" njihov potencijal odnosno nisam ga ni osjetio, nije bilo ono vau ovo drzi ko ludo, po kisi se nisam osjecao nis sigurnije nego s nekom losijom gumom...

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nabavim R18 felge isto sam razmišljao o Savi UHP2 u dimenziji 225/40 jer mi je Conti u toj dimenziji preskup a i onako je to za ljeti malo provozat i isprobat, ne za jurnjavu pa će me one zadovoljit. Sava Intensa uhp 2_(http://www.sava-tires.com/sava/emea/tires/passenger/intensa-uhp-2/?from=browse)

Ja bi radije one kozne siceve nego R18, imas 2 seta prekrasnih alu i sredene celicne ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14