14 14
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Naravno da ide više materijala i ima se više posla, nije isto lakirat unutra i izvana, onaj tko to radi zna zašto.

Dobra strana kod unutarnjeg lakiranja felge je održavanje jer ako je lakirana puno je lakše oprat felgu iznutra a na temeljnu se navuku fleke i doslovno ju upije pa je teško izvuć jer nema zaštitnog sloja. Ne znam da li se novije felge sada kompletno lakiraju ali eto do sada sam ih viđao samo da je lice lakirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic stavit cu vamo...primjetim da da je naceta guma,nez od cega,i to dobar dio,zanima me da li se to da kod vulkanizera ikako “zalipit”iako mi se cini da ce svaki cas taj dio otpasta strah me da bi se vrlo lako mogla probusit na tom djelu ,zimska guma,planiram ih ostavit za iducu zimu ili da ne riskiram s tima62f7be2a35b618f306c6b01387f47cb.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogazio staklo, ostar kamen, rub sahte ili slicno...

 

Ali koliko tu uopce ima mesa, cini mi se dosta celavo za zimu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigle su i gume iz Tomketa. Prvo su mi dostavili dvije, pa drugi dan dvije.

Dostava je uvijek smijeh. Decki iz GLS-a me nazovu u 10:30 da evo oni su pred kucom a da nema nikoga doma. A ja ma da, znam da ima puno ljudi na burzi ali jos uvijek dosta ljudi rade :)

Nis, buju oni meni to iskipali u dvoriste. Ok, samo dajte. Taman prekinuh i sine mi da je placanje pouzecem a oni tako bez icega ostavljaju gume. Dodjem doma poslije posla, samo dvije gume. Pisem mail u Tomket da o cem se radi. Drugi dan u firmi, dostava neke robe za firmu i decki iz GLS-a. Taman ja fino budem ih pital da kaj izvode a covjek vidi moje ime i prezime dok sam preuzimao paket i kaze, a jesam ja vama jucer gume dofurao? Jeste, gdje su druge dvije? Kaze on evo danas ce, ista sema, ostavim vam u dvoristu. Moze ok. Zove on mene e ali treba platit :) Ma da? :)). Nis idem ja do bankomata a on ce meni to u firmu dofurati. I tako sam dobio druge dvije u firmu. Mislim nis strasno, ali zanimljiva prica.

 

Sa Tomketom sve ok, javili su mi da ce stici i druge dvije, da platim i sve pet. Nego, nigdje nisam nasao DOT na tim gumama. Ne znam gdje da gledam, morat cu malo detaljnije proucit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prijatelj narucio sa tomketa, stigle iz austrije (prati posiljku) i bile su nekoliko tjedana. Ugl zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hankook K125 Ventus Prime 3

Goodyear EfficientGrip Performance

Sava INTENSA HP

--

 

Koju bi uzeli od ove tri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li netko usporediti Bridgestone Potenza 001S i SAVA Intensa UHP 2 u dimenziji 225/40 R18. Zanimaju me razlike, odnosno koja je bolja i po ćemu pa ako netko zna nešto više neka napise redak.

- SAVA Intensa UHP 2_(https://www.sava-tires.com/sava/hr/tires/passenger/intensa-uhp-2/?from=browse)
- BRIDGESTONE Potenza 001S_(https://www.bridgestone.com/products/passenger_tires/potenza/index.html)

* Bridgestone Potenza S001 225/40 R18 92Y XL MO_(https://www.gume.com.hr/product/Bridgestone/Potenza-S001/R-218756)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nekim testovima bolja je Sava.

E sad, treba obratiti pažnju i na treadwear i jedne i druge. Ako je preko 350, troše se brzo. Što je manji, sve je manja potrošnja.

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje si gledao i usporedjivao gume da malo bacim oko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyrereviews.co.uk

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu se snać na Bridgestone stranicama, nemaju uopće modele navedene samo općenito niti specifikaciju tako da usporedit gumu sa nekom drugom je katastrofa. Ovaj model od Bridgestona Potenza S001 225/40 R18 92Y XL MO koji sam gore naveo je drugačiji od ostalih a ima ih tri na koje sam naišao i samo je razlika u oznakama potrošnje i buke a ova u testu opet ne mogu usporediti sa ovom, no dobro Sava uopće nije loša pa sam htio vidjet što je sa ovom koju sam naveo za usporedbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi još samo, pošto nisam u toku, jesu li to Aristotke spremne?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha a ne znam, vidjet ćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da oživim malo temu,

Da li moze na pola iz 2016 1.4 TDI dimenzija guma 195-65-15?

U knjizici su navedene samo 185-60-15!

 

Imam felge i gume 195-65-15 pa bi to iskoristio? Raspored rupanje 5x100. Da li bi to moglo pasati i ako da kako to upisati u knjizicu da nas nitko ne gnjavi?

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ide 195/55 R15, a ne 65. 195/65 ide na Golfa

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako pise i u knjizici od ovoga ali sam se nadao da mozda moze. To i je bilo na golfu 4, a stari sad ima pola.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gle, možda može da se uglavi to.

Jedino da oprobaš. Ali će da ti laže km sat. I ne znam kako je kod vas, možda budeš imao problema sa policijom.

6.5% ti je razlika, a dozvoljeno je 3% max.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma necemo se zezati sa tim..hvala na savjetima.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav

 

do sada sam vozio zimu na contiu

ekipa m veli da je uniroyal odlica pa me zanima kolika je raz izmedju te dvi gume

ovaj conti cini mi se prebrzo se trosi

vecinom je bitno prijanje na mokroj podlozi...

dim 195 65 15

 

hvala lp

Edited by peko_gti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična je Uniroyal zimska. Imam je na Sharanu u 215/55 R16 dimenziji i to stariji model MS Plus 66. Ovaj noviji model je još superiorniji.

Nijansu su lošije na suvoj podlozi.

Kupuj slobodno, bićeš zadovoljan.

 

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio na Škodu Roomster službenog pikapa. MS Plus 77. U kišnim uslovima stvaraju vodenu zavjesu ogromnu,vrh su. Po suvom nijansu slabije.

Mnogo meka guma, ali odlična za zimu. Ja ih kupujem za Golfa sigurno.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14