14 14
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Ja sam imao i 66 i 77 i odlicna guma. Opcenito uniroyal za po kisi nema bolje gume za tu lovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i ljetne i zimske i po kisi su top sta je meni najbitnije. Po suhom za normalan auto akonije neka jurilica drzi skoro svaka guma. A trajnost cuj, meni se cini da ljetne traju krace, ali zimske evo meni trecu sezonu na autu mozda nekih 15-20 tisuca i bit ce i za ovu i za sljedecu sigurno s tim da mijenjam prednje zadnje. Doduse 1.4tdi 75 pa ne divljam sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

litne sam satra za dvi sezone totalno ....

cc35k godisnje

s tim da minjam felge lito zima

 

sto se tice litni michelin je sad... conti i michelin zimski

cekam da dodje uniroyal zimski pa bum vidili

i meni je da drzi na kisi ovo ostalo je manje bitno....

rijec je o passatu b5 81kw

Edited by peko_gti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra se idem naručiti za zimski setup. Dunlop Winter Sport 5, 225\45-17

Zadovoljan vec drugu sezonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na vw lupo 1.0 goodyear ultragrip 9...175 70 14...bolja je od sava s3 no nekako mi je...meh... naspram duje di je rainexpert 3 po pitanju kise i suhog...bolje rainexpert3 drzi no ok ljetna vs zimska guma... ali ipak sam ocekivao malo bolje da ce biti po kisi... pa me zanimaju iskustva sa MS77 mozda da na duju te stavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male dimenzije guma imaju slabija svojstva od nekih 16+ inca..

Ja razmisljam o cjelogodisnjoj jer je auto 4x4 a gume su skupe. 215/60-16 neuobicajena dimenzija. Mozda michelin crossclimate..

Jer za dva seta guma treba mi 9000 kn.. uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivanm, vidi jel na taj auto mozda moze jos neka dimenzija od 16 cola, cesto mogu i dve dimenzije iste colaze npr na golfa 7 ide 225/45/17 i 205/50/17, tako mi je na homologaciji od golfa od stare bilo i oboje sam upisao prilikom prve rege. A ovo za cjelogodisnje opet ako gledas set zimskih i set ljetnih ti dode ko dva seta cjelogodisnjih financijski. A te cjelogodisnje nit su za ljeto nit su za zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam na tehnickom i ne moze. Na 2 pogona moze al na 4x4 ne moze.

od ovih 16 inca.. idu mi po knjižici još 2 dimenzije 17-tica al ne mislim sad kupovati još veće kotače..

Mozda da pitam drugdje? u CVH?

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kam se to ide, u CVH?

misim auto je redovno prolazio tehnički baš zimi sa tom 205 umjesto 215 gumom, to puštaju, nisam vidio da je netko pao zbog tak male razlike.. kolega ima fiat sa u knjižici upisanim 165/70-14 a na autu su mu gy 4 season 175/65-14 i tak već 3 rege i nikom ništa..

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes tamo di radis teh pregled..nadi negdi na forumu bilo je vec da ne pisemo odi..ako nisu uspisane gume auto nije teh ispravan i polismen ti moze skinit tablice, ako skuzi jel..

Edited by vwl51c

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuzim, te gume su i tak još za jednu zimu.. ne isplati mi se to sad atestiravat.. a i premali su kotači s tim gumama, najbolje je 17 za taj auto a može i 16 proć, ali 215 najmanje.. fala na odgovorima..

iduće budu 215.. imam vezu s kojom mogu proć sa drukčijim gumama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da sad, nedaj Bože, imaš prometnu automatski ćeš biti kriv zbog par sto kuna atesta, ali tvoja volja.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi automatski kriv nego ces dobit odheb od osiguranja ako zatrazis procjenu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi smo se mi godinama vozili sa neatestiranim gumama, ja prvi, ali lagano dolazi kraj tome i iskreno za parsto kuna se vise ne isplati zahebavati po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

 

da li itko ima iskustva sa continetnal premium contact 6 , 225 45 17, 

čitao sam po netu da se cpc5 dosta brzo troši (ode na 25k), da li je cpc6 išta bolaj u tom pogledu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ima netko hankook gumu i kako ste zadovoljni s njom. Imam mjeru 205/50/16 i prednje su mi ubijene i gledao nove neke sve većinom kinezi a ono što valja je tarifa pravo dobra. Kolega vulkanizer ima dvije polovne na oko ko nove i jeftino ih daje a neznam kakva je guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih koristim ljeti i zimi. Ljetne su Ventus prime2 a zimske su Icept evo, gumama sam zadovoljan, nije to visoka klasa ali za te novce su dobre.

Edited by goran sdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, jooka said:

Pozdrav, ima netko hankook gumu i kako ste zadovoljni s njom. Imam mjeru 205/50/16 i prednje su mi ubijene i gledao nove neke sve većinom kinezi a ono što valja je tarifa pravo dobra. Kolega vulkanizer ima dvije polovne na oko ko nove i jeftino ih daje a neznam kakva je guma

Jesi pogledao DOT na gumi, da nisu petoletke?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, <TDI> said:

Jesi pogledao DOT na gumi, da nisu petoletke?
 

Dot 1114, kakve su to petoletke

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, <TDI> said:

Pet let, pet godina. :)

:D taman petoletke. A trebale bi biti dobre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su povoljne i u dobrom stanju a pašu ti takve kakve jesu, uzmi ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14