14 14
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Pozdrav, zima se bliži i trebam se pripremiti s gumama.

E sada, nisam pametan, zato tražim neku pomoć tu.

trenutno su gore ljetne 225/40/18, da li da kupujem zimske ovih dimenzija ili da uzmem neke felge 17 ili čak 16 cola i gume za te felge.

Mislim znam da neće lijepo izgledati na 16 kao što izgleda na 18, ali ne znam ni sam..

jer i ovak mi je guma preko soma kuna ako ću uzimat 18, a komplet za 16 felge i gume se može uzet za te pare...

 

Svi savjeti su dobro došli..

hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mogu stati zbog kocnica onda je najbolje celicna 16 i guma 205/55. Ta dimenzija je dosta jeftina, a i ujedno bolje performanse po kisi i snijegu, a za novac koji bi kupio prosjecnu 18, mozes uzeti 16 neku od top brendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, mur3633 said:

Ako mogu stati zbog kocnica onda je najbolje celicna 16 i guma 205/55. Ta dimenzija je dosta jeftina, a i ujedno bolje performanse po kisi i snijegu, a za novac koji bi kupio prosjecnu 18, mozes uzeti 16 neku od top brendova.

to me isto brine, kakve su performanse 18tica po tim zimskim uvjetima, jer pretežno svatko ima za ljeto veće, a za zimu manje..  dakle tvoja preporuka 16, e sada ovo za kočnice jbg ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene muci moja situacija sa B6.
Auto je dosao sa 235/45/17 ljetnim i Monte Carlo felgama koje su 7,5" siroke.
Mogu uzimati ili gumu 235/45/17 u zimskoj verziji ili kako kaze knjizica 205/50/17 koja je preporucena za zimu. No isto tako kaze da ide na 6" felgu.
Bojim se da bi to na original 7,5" bilo navuceno.

Sto vi mislite?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko sa takvom gumom na 7.5" felgi, slučajno proklizeš po snijegu i zahvatis renzol, mozes se pozdraviti sa felgom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, projektilski said:

Mene muci moja situacija sa B6.
Auto je dosao sa 235/45/17 ljetnim i Monte Carlo felgama koje su 7,5" siroke.
Mogu uzimati ili gumu 235/45/17 u zimskoj verziji ili kako kaze knjizica 205/50/17 koja je preporucena za zimu. No isto tako kaze da ide na 6" felgu.
Bojim se da bi to na original 7,5" bilo navuceno.

Sto vi mislite?

meni u knjižici stoji samo ova dimenzija koju trenutno imam hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam napisao knjizici mislio sam na manual od auta, u prometnoj ne pise ta dimenzija ali to nije problem.

 

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, projektilski said:

Kad sam napisao knjizici mislio sam na manual od auta, u promernoj ne pise ta dimenzija ali to nije problem.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

e ima logike, da, moram vidjet uopće šta tamo piše kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam na jednom B7 205/50 na 7.5J. Izgledaju presmijesno i nikad ne bih vozio na toj kombinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/15/2021 at 11:03 AM, zeus007 said:

Pozdrav, zima se bliži i trebam se pripremiti s gumama.

E sada, nisam pametan, zato tražim neku pomoć tu.

trenutno su gore ljetne 225/40/18, da li da kupujem zimske ovih dimenzija ili da uzmem neke felge 17 ili čak 16 cola i gume za te felge.

Mislim znam da neće lijepo izgledati na 16 kao što izgleda na 18, ali ne znam ni sam..

jer i ovak mi je guma preko soma kuna ako ću uzimat 18, a komplet za 16 felge i gume se može uzet za te pare...

 

Svi savjeti su dobro došli..

hvala puno!

Nexen Winguard Sport 2, 225/40/18 na FWD autu od 400ks sad ce 4ta sezona (2 set guma). Drze suho, mokro, toplo hladno. Bucne su i trose se, al posto je ~600kn/kom, nije te previse ni briga za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16. 09. 2021. at 15:38, Radman_ED35 said:

Nexen Winguard Sport 2, 225/40/18 na FWD autu od 400ks sad ce 4ta sezona (2 set guma). Drze suho, mokro, toplo hladno. Bucne su i trose se, al posto je ~600kn/kom, nije te previse ni briga za njih.

Znaci ti predlažeš da uzmem 18tice i bok, koliko radiš km u sezoni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/17/2021 at 9:15 PM, zeus007 said:

Znaci ti predlažeš da uzmem 18tice i bok, koliko radiš km u sezoni?

2000-3000km mjesečno odradim, autoput, grad, otvorena cesta. 

Meni su 18 zimske cist ok, auto pristojno izgleda i ok se vozi. Znao sam u 5 ujutro ic Karlovac -> Zagreb prije bilo koje ralice, nikad ni najmanje drame. A bome sam i jedno ljeto isao na more s njima kad sam nenadano utopio ljetne 19" 2 dana prije mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laufenn I fit LW31 kako se pokazo u dimenziji 195/65/15 zimske naravno planiram uzimati set pa ako neko ima iskustva sa tom gumom nek pise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Laufenn LW31 je imao jako lose rezultate na ADAC-u, meni su bile dosle na CC-u i toliko sam se "brinuo" zbog ADAC testa da sam ih htio baciti. Medjutim, posto su 2 samo u pitanju, ipak sam vozio s njima proslu zimu i niakkvih problema. Ako uzmes da je medju top 30 guma po ADAC testu ona zadnja, ispod imas jos mali milion guma koje nisu ni testirane, pa sad razmisli kakve su tek te. Tako da mislim da je OK guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali kako sam skontao ima  lw31 I FIT +  koji se pokazao odlicno na testovima,da li grijesim ne znam,ali evo ih na autu kupio sam ih ima 20 dana sigurno,odlicne na mokroj cesti ja se iznenadio pozitivno,cekam snijeg po cesti pa onda da vidim kakve su

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ako nekome treba pomoć i iskustvo oko stranica za gume ja sam naručio ovdje: https://gumi.hr/  Gume su mi došle za 3 dana, dostavio ih InTime tako da sve preporuke, sad ću i curi uzeti gume od njih za Corsu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pevex ima akciju od 26.3.2024. ili do isteka zaliha na ljetne i cjelogodišnje gume, pa sam malo bacio pogled na njihov letak kojeg sam primio, a zanima me guma u dolje dimenziji. Imaju napomenu da su gume unutar starosti do dvije godine, pa me zanima ako je netko uzimao od Pevexa kako je bilo u praksi starost istih?

* CONTINENTAL PC6 TL H - (195/65/R15)
- Redovna cijena - 91,99€ / kom
- PEVEX KLUB cijena - 82,99€ / kom

umxqndbu.jpg

kl8o5xck.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj gore na ovom linku koji sam postavio za cijene, pevex redovne cijene su puno vece nego njihove standardne, cak bi se usudio reci da su iste cijene kod gumi.hr kao tebi na pevex klub cijeni, mozda koji cent više. Što se tice DOT-a guma, mislim da do 3-4 godine starosti gume su i dalje dobre gume ako su skladištene kako treba tako da se ne brini za DOT 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao i nema razlike, jest da je cijena sada na akciji u Pevexu skoro pa ista kao na Gumi.hr ali zato odem i izaberem ako imaju na licu mjesta 4. komada i platim na rate jer mi tako odgovara. Koji je tebi bio DOT na gumama iz Gumi.hr?

* Gumi.hr_CPC6_(195/65/R15) - (83,26€)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotxx23  da, to je jedina prednost jer ovi nemaju na rate ali cijene su odlične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su ujutro su došle gume za curinu corsu i frendovu ibizu, u ponedjeljak ujutro smo narucili, danas su nam stigle gume, topla preporuka za https://gumi.hr/  ako nekome ne smeta što nemaju placanje na rate, makar sam postavio pitanje na njihovom chat-u zašto nemaju plaćanje na rate pa su mi odgovorili da rade na tome da uvedu plaćanje na rate i da im je cilj ove godine staviti za gume koje nisu na skladištu da se vidi u kojem roku mogu biti na stanju opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 14