16 16
predatorGTIvr6

Gume

Recommended Posts

Evo ja danas pičim kod lašića, idem kupiti cijeli set alu+gume, 15'' MSW 19 designed by O.Z.+195/50/15 GY EfficientGrip (najnovije gume sa nekim materijalom da manje troši auto) i to će me sve skupa doć 390 eura +26 eura ventili, montaža+balans... ja prezadovoljan...

 

A u 12-tom mjesecu sam kupio sava eskimo s3, u furlanu, sve 4 gume (185/60/14) za 1020kn... naravno govorimo o cijenama bez poreza...

Edited by Biker boy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo ja danas pičim kod lašića, idem kupiti cijeli set alu+gume, 15'' MSW 19 designed by O.Z.+195/50/15 GY EfficientGrip (najnovije gume sa nekim materijalom da manje troši auto) i to će me sve skupa doć 390 eura +26 eura ventili, montaža+balans... ja prezadovoljan...

 

A u 12-tom mjesecu sam kupio sava eskimo s3, u furlanu, sve 4 gume (185/60/14) za 1020kn... naravno govorimo o cijenama bez poreza...

 

 

Ajd javi kako si prošao i koliko te na kraju sve ispalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, vratio se ja iz slovenije... kupio kod lašića baš onako kako sam i rekao... cijena za cijeli set sa montažom, balansiranjem i ventilima me koštao 505,20 eura. To je cijena koju sam morao tamo iskeširati, potvrdio sam merver i vratio se po 86 eura... tako da me cijeli set ispao 420 eura ilitiga 3070kn... Sad jedva čekam da dođe toplije vrijeme pa da stavim to sve na auto, da vidim kako se gume ponašaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel tko od vas imao hankook gume u dimenziji 205/55/16? dosta su jeftine a cuja sam da su dobre

 

prijatelj mi ljetos kupio Hankook ljetne gume (nisam siguran za oznaku)... platio ih 105KM komad (50 i kusur eura) ali 195/65/15, kaze da su mu dobre za svakodnevne potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Firestone Firehawk, meni su odlične i po kiši i po suhome, a cijena je povoljna.

 

Sa Dunlopom ili Bridgestoneom nečeš pogriješiti sigurno ali češ malo više platiti..

 

i jedna preporuka Barum izbjegavaj u širokom luku, za te pare koliko košta Barum mislim da bi se mogla naći bolja guma....

 

i ja isto :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja kazen nesto...

Vozija san se na barum bravuris u dimenziji 185/60-14 i odlucija da ta plasticurina nece vise na moje auto, sad san stavija dvi Turanze naprid i to je preporod na suvom i mokrom.

Na drugom autu u dimenziji 205/55-16 se trenutno vozin na GY excellence i to je solidna guma, ali se isto ne more usporedit sa turanzon koje su bile prije njih...

Bridgestone moja preporuka :bravo

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

2larki i nizde: falken fk 452 ziex kolko sam skužio mnogi stavljaju jer se najljepše navuče i bočnica gume izgleda dobro jer ima dobar zaštitni rub za zaštitu felge...

 

ja sam ih imao u dimenziji 195/45/16 opravdavaju svoju cijenu i misli da spadaju u neku gornju sredinu po kvaliteti,mokro i suho otprilike podjenako dobro držanje

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je barum bravuris ok, a sava eskimo jos bolja

jedino mi u njima proklize prva brzina :lol:

samo na kisi treba pripazit,,

 

a na michelin pilot nije zanimljiuvo vozit..em to koci em drzi, ne proklizava :D

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na info tihca!

 

vani ekipa hvali te Falken-ice..i uz to se lijepo razvuku po felgi..

 

a Toyo T1R?čul sam da se brzo troše...

 

Fulda Carat Exelero ima dobre preporuke, a i neki forumaši su imali samo dobra iskustva sa njima, pa budem i njih u obzir uzel..a k tome su još i prilično jeftine

Edited by nizde

Share this post


Link to post
Share on other sites

dunlop fastresponse svaka preporuka od mene u dim 195/65/15 i 205/55/16.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DUNLOP SP SPORT MAXX komentari pomoc jer do ponedeljka moram odlucit jer picim do furlana, mozete ubacit i neki savjet kak ih isfurat prek granice a da ne seru jer neam felge na autu pa cu ih morat furat u gepeku

Share this post


Link to post
Share on other sites
DUNLOP SP SPORT MAXX komentari pomoc jer do ponedeljka moram odlucit jer picim do furlana, mozete ubacit i neki savjet kak ih isfurat prek granice a da ne seru jer neam felge na autu pa cu ih morat furat u gepeku

 

uzmi sport max, odlicna guma a nije ni skupa, ja i ih imam na bmw-u i odlicno drzi i po suhom i mokrom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja trebam sljedeći mj uzimat nove gume i sad neznam koje bi uzel,dimenzije guma su 195/45 14,tu kod mene mi nude 2 vrste nekakve uniroyal rain expert 2-520 kn kom i dunlop sp 9000 - 680 kn kom,mislim da mi je bolje da dam više pa da vozim bolju gumu.dal netko zna di bi u zg-u našel jeftinije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
DUNLOP SP SPORT MAXX komentari pomoc jer do ponedeljka moram odlucit jer picim do furlana, mozete ubacit i neki savjet kak ih isfurat prek granice a da ne seru jer neam felge na autu pa cu ih morat furat u gepeku

Najnormalnije ako uzmeš 4 komada a bude vas u autu 4-oro.Na svakog se kupi guma i do soma kuna po glavi nema carine i nema mudrijanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites
što se tiće GY F1

samo pazi kad uzimaš da nije made in china (takve se u većini slučajeva prodaju kod nas) jer nema homologaciju i zabranjena je u EU. Uzmi onu na kojoj piše made in germany, jer je razlika velika.

ja bas imam te :(,made in china,kupljene kod furlana u sloveniji.gume su bile super prvu godinu,sto se tice drzanja i sad su,ali bucne su preeeevise.sve tutnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najnormalnije ako uzmeš 4 komada a bude vas u autu 4-oro.Na svakog se kupi guma i do soma kuna po glavi nema carine i nema mudrijanja..

 

i nakon granice, piči u prvi kafić, istovari si frendove skup s gumama, i natrag po merver... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

KUPLJENE dunlop SP sport maxx guma mi se cini ful ok a sad bumo vidli za god dana.. iso sam u furlan i iznenadio sam se kolko su spretni brzi i kako znaju radit svoj posao a ne ovi nasi stvarno imam losa iskustva u zagrebu.. sto se tice prijelaza na kraju sam uzeo felge u gepek i direkt namontirao set i uzeo nazad 2 celicne a jos dve cu pokupit sa merverom,napravili su dva racuna jer nas je bilo dvoje a za merver mora bit racun najmanje 150 eur ak se ne varam a jedna guma me ispadala oko 120 s ddv ali nije bilo prob preko grane na kraju 4 gume 225/45 17 dunlop sp sport maxx sa montazom ispalo 2700 kn pa vi kupujte gume u hrv :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedan savjet, kad stavite gume ima prek put furlana jedna lijepa livadica provozajte se malo po njoj da zmazete gume da ne izgledaju bas ganz preg granice jer ce skuzit gospoda u plavom

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko ima iskustva sa toyo proxes ts1,da ih ima na sve 4 felge,čujem da su po suhome super a po mokrome koma,trenutno ih imam samo na zadnjem kraju i cesta je suha,bolesno se drži zadnji kraj

Share this post


Link to post
Share on other sites
jos jedan savjet, kad stavite gume ima prek put furlana jedna lijepa livadica provozajte se malo po njoj da zmazete gume da ne izgledaju bas ganz preg granice jer ce skuzit gospoda u plavom

 

nema potrebe za time, kada se na osobu do soma kuna prenese bez pol beda... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 16