8 8
Scorpion

tapeciranje krova

Recommended Posts

sad si mi sve rekao....ima toga i kod mene u kt ali ne prodaju samo tkaninu, moras im donest na tapeciranje a traze me za krov 500kn...reko mrs, radije to sam napravim...

 

pa ko ti kriv sta zivis 18 km od garesnice :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

samouk je dobro biti,a imas i kolegu dvojku blizu kod njega sve ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije par dana sam planirao pretapecirati krov u Golfu II jer sam jedno jutro zatekao ovakav prizor.

Sreca pa sam prvo odlucio u autu odljepiti i ostatak, jer je ona gore plastika slomljena na 15-tak mjesta 1, 2, 3, 4.

Nema smisla to popravljati, a nigdje nemogu naci drugi, da nije slomljen :( , a polomio sam i dvije kopce.

Za prvu pomoc sam samo cetkom ocistio nekakvo ljepilo i nesto sitno zuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zasad također skinio platno do kraja.

Krov mi je zut al nema veze. Taj "stirepol" ispod je u odlicnom stanju sad neznam ni sam, dali da samo očetkam ovo ljepilo ili sve vadim vani pa polomim :bravo

 

Probat cu nac samoljepljivu tkaninu sa kojom se inace oblože kutije od zvučnika pa probat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Xplorer
Prije par dana sam planirao pretapecirati krov u Golfu II jer sam jedno jutro zatekao ovakav prizor.

Sreca pa sam prvo odlucio u autu odljepiti i ostatak, jer je ona gore plastika slomljena na 15-tak mjesta 1, 2, 3, 4.

Nema smisla to popravljati, a nigdje nemogu naci drugi, da nije slomljen :( , a polomio sam i dvije kopce.

Za prvu pomoc sam samo cetkom ocistio nekakvo ljepilo i nesto sitno zuto.

Meni je krov bio puknuo po pola, a takodjer je bilo i tih sitnih pukotina. Sve sam to slijepio pistoljem na vrucu plastiku. Kad ga pretapeciras nece se ni primjetit da je bio polomljen :D

 

Ja sam zasad također skinio platno do kraja.

Krov mi je zut al nema veze. Taj "stirepol" ispod je u odlicnom stanju sad neznam ni sam, dali da samo očetkam ovo ljepilo ili sve vadim vani pa polomim :bravo

 

Probat cu nac samoljepljivu tkaninu sa kojom se inace oblože kutije od zvučnika pa probat...

Ja sam isao po ovim DIY uputama i sve je ispalo super, i sto je najbolje krov je izdrzao vec drugo ljeto :palacg

Osobno ne vjerujem previse tim samoljepljivim materijalima a i nisu nesto izgledom da bi ih stavljao na krov :P

Edited by Xplorer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogi_pula

Evo da se nadovežem, kao prvo, sprej nevalja, baca tamo neka vlakna, skinuo krov, nasprico ga sprejem pustio par minuta i nabio čupavi debeli ''tapecirung'', vratio to gore i sve ok do prvog prženja sunca, sve se objesilo. Auto je opel kadet 87', mozda su vase duje i passati na slicnu foru, poskidam rukohvate, svjetlo, okomite ljeve desne plastike na prednjoj zadnjoj sofersajbi i od pojaseva, i ide dole malo po malo, elasticno je nije puklo. Bocna vrata sam ljepio s nekim sranjem iz limenke s kistom, pokazalo se ok. Al sve u svemu ispalo je bezveze, na drugom autu ču da bolje uradim :) (passat b2)

I stavljam gepardov uzorak!

 

Bocna vrata sam ljepio s

Edited by gogi_pula

Share this post


Link to post
Share on other sites

za one koji su tapecirali u trojkama...jel trebam sastrugat onu spužvicu (ono žuto) na tapecirungu ili ljepim na nju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
isss :D

 

thx

 

bego ti bi mogo nekada odzdravit kad ti se blica po kt i tak dalje :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha kad ???

Edited by Bego

Share this post


Link to post
Share on other sites
hahaha kad ???

 

 

dosta cesto, brate mili al ajd da sam u ne znam cemu, al ti ni country ne primjetis. ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaahha hebemti :D daj javi na pm bemu kad ces u kt da odemo na cugu...

 

 

danas budem možda tapeciral taj krof, moram nakurit vatru u sobi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
hahaahha hebemti :D daj javi na pm bemu kad ces u kt da odemo na cugu...

 

 

danas budem možda tapeciral taj krof, moram nakurit vatru u sobi :D

 

pa eto dodjem k tebi pa popol podjelimo pare ljepila, ponesem ja malo smole :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hebiga sad :D ja zaljepio vec :P al ni dobro ispalo, hebeno je to ljepilo u pm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

frend me pito dali netko slucajno zna nekoga ko popravlja ostecenja na tapicirungu? tocke od cikova (ne probuseno) i sl.? hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto uvatija se i ja ljepljena tapecirunga sa krova. nakon šta san poskida sve plastike, oslobodija san krov. problem je bilo izvadit sve to van.

 

mora san izvadit oba prednja sjedala i donji dio zanjih. tek onda je uspilo sve izać bez nekog naprezanja. lipija san već postojeću tkaninu. obavezno se mora očetkati tvrđom četkom one narančaste mrvice jer u protivnom ljepilo ne vata.

 

lipija san sa pattex univerzal 800ml. ima u brico storea po cijeni od 50-ak kuna. trpi veće temperature (na njemu je nacrtan krov automobila i tapecirung) http://www.henkel.si/sis/content_data/PATE...i_171H_171W.jpg

potrošija san pola kantice.

 

nanosija san ljepilo običnim kistom ali u tankim slojevima. ako stavite puno može se desit da probije kroz tkaninu kao i meni na 2 mala mjesta.

 

napravija san početničku grešku u startu. krenija san lipit od nazad pa prema naprid. tribalo je obrnuto radi rupe od šibera.

 

tkanina se razvlači pa mi je ostala malo duža i oko rupe mi se najviše vidi. mora san je na 2,3 mista malo zgužvat da mi bude jednako.

 

rezultat ipak nije toliko loš. ja san zadovoljan.

 

nadam se da će nekome bit sve ovo korisno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta se tiče tkanine što se zgužva to riješite tako da stavite spužvicu od 0.3mm ona kompezira neravnine i ne gužva se.

A što se ljepljenja tiče kupite pištolj za lakiranje onaj jeftini od 100 kn i kilu ljepila i to ljepo možete pošpricati i tkaninu i spužvicu ,a da ne probije tkaninu vjerujte tako rade svi tapateri :bleh:bleh

 

 

http://www.neobux.com/?r=tony1090

Edited by tomy

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam sad jesam tu napisao.. no ja sam imao problem isto samo narančasta supužvica bila i odvratno izgledalo.. i nije mi se dalo sve vaditi... zajbavat s time ja sve ošmirglo ljepo dobio plastiku čistu

uzo kist i boju

crnu naravno i ofarbao s kistom.. u crno i ja zadovoljan.. nije uopće loše ni ispalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono šta sam prije ljepio izgleda nije dugo izdržalo od vrućina...problem je šta sam stavija malo ljepila a mora sam jer bi probilo tvorničku tkaninu...

 

 

triba bi savjet jer sam zaboravija kako je išlo...kako ću skinit onaj zaštitni poklopac od šibera(ono šta je tapecirano)?

 

da li se to skida kad se poskidaju sve plastike i onaj veliki tapecirung?

 

kad san prije lipija nisam uopće obraća pažnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je to ispalo kod mene u golfu... Sve sam sam radio...

 

dsc02685g.jpg

By zvonac at 2010-11-15

dsc02686q.jpg

By zvonac at 2010-11-15

dsc02683l.jpg

By zvonac at 2010-11-15

Edited by zvonac

Share this post


Link to post
Share on other sites

e prva liga ajd pojasni postupak i materijal i pribor koji si koristio :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne trpa se bilo sta u spricu, ima ljepila za kupiti u spreju, mogu prodat tko hoce,2 spreja, 160kn dosta za tapec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne trpa se bilo sta u spricu, ima ljepila za kupiti u spreju, mogu prodat tko hoce,2 spreja, 160kn dosta za tapec.

Dobro dvojka jel ima nesto a da toga nema kod tebe? :zivio

 

OT:sto se tice rada od zvonac,takodjer mislim da je super odradio!

Edited by Igor_ZG

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne trpa se bilo sta u spricu, ima ljepila za kupiti u spreju, mogu prodat tko hoce,2 spreja, 160kn dosta za tapec.

 

ja san koristija 2 vrste tih sprejeva i nijednan nije bija dobar

jedan je bija tesa, a drugi neznan, ali kupljen je u spectruma. stavija san ga dovoljno i nanija kako je preporučeno na uputama. jedan i drugi se odlipe kad vanjska temp priđe 20°C

triba nešto bolje od spreja

 

zvonac, što si ti koristija?

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8