8 8
Scorpion

tapeciranje krova

Recommended Posts

Dan danas drži jednako kao i drugi dan nakon obavljenog posla... Vjeruj mi i ja sam iznenađen... :)

 

 

Ja sam napravio po tvojim uputama prije par dana... i drži već treći dan :bravo samo da ljeto izdrži i ja zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisan vidia nista na retrovizoru koliko se odlipilo straga...pa san mora skiniti samo tapet...sada san u procesu skidanja onoga krhkoga materijala...covjece samo taknes i puca, materijal i one zakvacke...ko staklo!

 

usput razvida san pola auta kako bi oslobodio "ono" na sta se tapet lipi...

 

odoh jos svragat...javin rezultat svega kada napravin! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kopče skinuo bez problema... i oslobodio sve one ostale ludosti tipa ručkice,oko šibera,suncobrane... itd...

i onda sam napravio prvi krivi korak ... išao sam to sam izvuć iz auta... i dok sam spustio prednji kraj da prođem do bunkera pukao je prednji dio... pored šibera pa prema van... al sam to uspio skrpat vrućim ljepilom... drži ga ko blesavo... namazao sam ga s obe strane... sad je sve to OK samo me strah da opet ne popusti ljepilo između skaja i podloge... al nadam se da neće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC05068.jpg

 

evo izvadia sam...naravno puknuto je vec bilo...tako da sam iznia u 2 dijela

 

DSC05069.jpg

 

ide se dalje...a za zalipiti ovo i opcenito ocvrsniti cijelu ovu opdlogu...ima li koja sema???

procita san da je neko stakloplastikom lipija...moze??

i koja je koza najbolja...originalna, eko, mozda neki drugi materijal koji se brzo nezagrije...nesto sta nece isijavati toplinu (previse isijavati)!

Edited by mateo.split

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj... ako ga spajalicama uhvatiš tu di je pukao (da se ne može rastaviti prilikom lijepljenja) i nakon toga cijelom površinom zalijepiš materijal (kožu, eko kožu ili nešto treće)... mislim da će to biti i više nego dovoljno. Naime, kada krov sjedne na mjesto, nema nikakvih utjecaja koji bi ga natjerali da se pozna taj prijelom (niti njegova težina, niti išta drugo). Mislim i da ti je ovako napuknut stajao na svome mjestu... I kada ga presvučeš u neki materijal i zalijepiš cjelom površinom, uvjeren sam da se prijelomi neće vidjeti...

 

Stakloplastika? Mislim da ti je neisplativa i nepotrebna investicija. I neprovjerena. Ako je netko tako radio bilo bi zgodno da poodijeli iskustvo s nama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari meni je pukao na identičnom mjestu... i onda poslje se odlomila i druga strana pored šibera... to san zalipija vrućin ljepilom i drži bez greške... baci oko tamo u auti i projekti na moj topic ... vidit ćeš...

 

i ja sam razmišlja o stakloplastici al mi je palo na pamet da bi to moglo bit prekruto pa bi samo dobija neželjene ''cvrčke'' po krovu tako da san samo to skrpa nalipija skaj i montira

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MarinST
DSC05068.jpg

 

evo izvadia sam...naravno puknuto je vec bilo...tako da sam iznia u 2 dijela

 

DSC05069.jpg

 

ide se dalje...a za zalipiti ovo i opcenito ocvrsniti cijelu ovu opdlogu...ima li koja sema???

procita san da je neko stakloplastikom lipija...moze??

i koja je koza najbolja...originalna, eko, mozda neki drugi materijal koji se brzo nezagrije...nesto sta nece isijavati toplinu (previse isijavati)!

 

Bogami ako složiž sebi pomoć ćeš mi napravit tapecirung na mom kecu u crno...! :fakjea :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja glavonja sam zapea raditi, ali nemozes ispod 3 covika nikako...

 

DSC05771.jpg

 

to je meni ispalo :palacd ...ima podosta naborano ali je uslo u auto...opcenito bijelo izgleda odlicno :palacg ...svi mi govore da je predobro jer se neprimjeti a to je zato jer niko nebulji u krov ka sta se ja zabuljim pa mi smeta :angry: ...kada uvatin vrimena nanovo cu s pomagacima! :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Barbi

Moram priznati da nisam baš pročitala sve iz topika al sam se odlučila uključiti bez obzira koliko to nekom zvučalo čudno...

Svoj sam auto kupila a da nije ni imao gornji tapacirung.On ima original šiber pa je potraga za tapacirungom bila ...uf.U Bosni sam bila i nisam ga našla,kod nas sam ga tražila i NARAVNO nisam ga našla....

Onda smo ga napravili sami.

Molim,zauzdajte osmjehe kad pročitate kako....Molim :rolleyes:

Kupili smo gušću žicu za ograde,one...za avlije :D .Zatim smo kupili spužvicu koja se stavlja ispod laminata(2mm)i na kraju mikrofibru(materijal,jel?).Najteže je bilo oblikovat žicu,izbosmo se živi.Ako mislite da nisam ravnopravno sudjelivala...e pa prevarili ste se.

Kad smo to iskrojili i izbušili rupu za šiber,preljepili smo je spužvom koja se, da stvar bude jasna, NI U LUDILU ne smije pokušati ljepiti pištoljem za plastiku ;) .Kako smo to zaljepili?Jednostavno,trakama za krečenje zidova.Znate one što se ljepe da ne pređete po plafonu?Pa da!

Na kraju smo iscunjali neko tamo turbo ljepilo što ljepi sve(pakovano na litru :D)i priljepili materijal.Na rubovima je ostalo materijale da ga se može umjestiti pod plastiku i gume u autu...Šiber smo isto tako odradili...I sad Barbi ima tapacirung.Raskošan.I topao :D .

Bi li to još jednom ponovila?NEMA TIH PARA!!!!Da nije bio u pitanju moj auto....a ne...nikad više.

Kad budem stavila svoje slikice,slikat ću i tapacirung.Pa nek neko kaže da se neš ne može! :palacg :doh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barbi, pogledaj topic od dvojke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Barbi
Barbi, pogledaj topic od dvojke ;)

Muku mu ljuuuutu.... :(

Ma nema veze sada....Jer ovaj moj izgleda odlično i uklopio se s tapacirunzima na vratima....

Al da je šteta...šteta je....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Pollo

da ne otvaram nove teme...

poznate dobarga tapetara za armaturo in neke plastike(pri pasu....)

Mogu iz Hr, Bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tapecirao nebo u crni skaj i lijepio neostikom. U pocetku je bilo dobro, ali kad je zagrijalo cijeli se odljepio. Moje je preporuka da ne radite sa skajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam tapecirao nebo u crni skaj i lijepio neostikom. U pocetku je bilo dobro, ali kad je zagrijalo cijeli se odljepio. Moje je preporuka da ne radite sa skajem.

 

ne skajem! mislim, uopce dosad nisam vidio da je auto industrija pustila auto s krovnim u skaju, ima to svoja razna svojstva zasto ne a i vizualno je koma, trece je to da se neda toliko isprofilirat po naborima da izgleda ok

 

moj savjet i to je jeftinije i urednije u konacan rezultat je maksimalan a moze svako kod kuce, tekstilno tkanje, znaci ono cime se tapeciraju uredske stolice i slicno, tkanje je i nije nesto elasticno sli se zato da zakretat u svim smjerovima pa se lijepo da naljepit i sto je najbolje, ima ga u gotovo svim bojama

 

e sad kad neko lupi a gdje to kupit: u svim trgovinima koje drze materijal za tapeciranje,

 

ps. pod taj materijal moze jos ici cca1cm debela spuzvica da imaet mekano na dodir :palacg

 

moja procjena je da taj hobi s ljepilom sve skupa kosta 150-170 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vidio sam da je neko u topicu isto tapecirao u skaj, pa sam htio sprijecit druge da naprave istu gresku ko ja kad vec oni nisu napisali dali im jos drzi ili se odljepilo ko meni. Kad budem radio ponovo stavit cu materijal koji na sebi vec ima spuzvu debljine cirka 5mm. Ma stavit cu slike kad budem radio. Koje ljepilo bi bilo najbolje? Jedan frend mi preporuca neko u spreju koje je on koristio za ljepit neki tepison na barci. Moram ga jos pitat tocno koja je marka i model pa cu javit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ljudima drzi, izjavili su u temi da im se nista ne odljepljuje, neostik je ok ali ne na one pjenaste tapecirunge, cuo sam za ljepilo u spreju i stalno ga trebam, kad saznas cije je i koliko dode javi, materijala sa spuzvicom ima, ali je podosta krut, ne da se natezat koliko bi trebalo pa za dvojku gola nije, ali ca jednosatvnije tapecirunge je :palacg

 

imam ga ja doma, spuzva je cca 3mm ne 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, izjavili su nakon par dana da drzi. I meni je drzalo jedno 2 mjeseca. Zanima ma dal im sad jos uvijek drzi. Kad saznam za sprej javim ovdje.

 

Kad tepaciras sa tom tkaninom za tapeciranje stolica, kako sprijecit da ti kod ljepljenja ljepilo ne probije kroz tkeninu? Sta nije onaj 1 cm spuzve malo previse za ispod tkanine?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je, izjavili su nakon par dana da drzi. I meni je drzalo jedno 2 mjeseca. Zanima ma dal im sad jos uvijek drzi. Kad saznam za sprej javim ovdje.

 

Kad tepaciras sa tom tkaninom za tapeciranje stolica, kako sprijecit da ti kod ljepljenja ljepilo ne probije kroz tkeninu? Sta nije onaj 1 cm spuzve malo previse za ispod tkanine?

 

pa ne ljepi se neostikom odamh materijal na materijal vec pripremis podlogu i cekas da se neostik posusi, onda je ljepljiv i nece promocit,

 

1cm spuzve nije puno, to izgleda ok kad se smontira

 

decki su i nakon god dana izjavili da je ok da drzi u sto vjerujem

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta netreba namazat i podlogu i tkaninu neostikom pa cekat da posusi i tek onda ih spojit?

Kako to da meni nije izdrzalo? Gdje sam pogresio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj tapecirung odvezo majstoru u Đurđevac i čovjek mi za 300 kn pretapeciro sa svojim materijalom.

Inače većinu stvari na autu radim sam, al sa krovnim tapecirungom se nisam htio zaj..... Potrošio bi vremena i živaca, a sigurno nebi bio zadovoljan sa rezultatom. Ovako sam dao 300 kn i bio bez brige, a tapecirung je ispo super.

Ako niste nikada ništa tapecirali, nemojte se učit na krovnom tapecirungu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam svoj tapecirung odvezo majstoru u Đurđevac i čovjek mi za 300 kn pretapeciro sa svojim materijalom.

Inače većinu stvari na autu radim sam, al sa krovnim tapecirungom se nisam htio zaj..... Potrošio bi vremena i živaca, a sigurno nebi bio zadovoljan sa rezultatom. Ovako sam dao 300 kn i bio bez brige, a tapecirung je ispo super.

Ako niste nikada ništa tapecirali, nemojte se učit na krovnom tapecirungu.

 

 

Potpis.

 

Meni je susjed radio krovni tapacirung, vrata i siceve i odlično je ispalo. Krov je radio sa crnim matirijalom i na njemu je spužvica od 2-3 mm, ljepi se posebnim ljepilom sa spricom, a ne neostikom i sličnima sa penzlom trljat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista sprej, to macku o rep, sami sa sprejom nista, pokusa nista, uopce ne drzi, triba bi lezati na njemu dan da uvati, moment se koristia i drzi vrhunski, samo je stvar sta je s njim tesko tapecirati a posebno skaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebiga, najbolje nista sam pokusavat i bit gotovan, ja kad svoj auto stapeciram vidjet cete, onda mi postavite pitanja kako s cime i dobit cete ovaj odgovor:

 

ako niste do sad nemojte odsad :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8