8 8
Scorpion

tapeciranje krova

Recommended Posts

Ma mislim da bi trebao zaboraviti farbanje. Dok bi pripremio a da valja izašlo bi te skuplje nego tkanina sa spužvom i ljepilo kojeg ide više od kile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dečki, evo ovako, planiram uskoro pretapicirati krov, ali sam čuo da je ispod šibera neka lajsna koja to drži i da šiber treba otvoriti da se to skine. E, to je meni problem pošto mi je šiber puštao poprilično pa je zaljepljen sa silikonom. Dakle, jel stvarno ta lajsna tj. te kopčice koje ju drže ispod šibera i dal ga treba otvarat za njeno vađenje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skalper i čupaj, kad postaviš novi tapecirung onda se pozabaviš šiberom i napraviš da konačno ne pišta kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav dečki, evo ovako, planiram uskoro pretapicirati krov, ali sam čuo da je ispod šibera neka lajsna koja to drži i da šiber treba otvoriti da se to skine. E, to je meni problem pošto mi je šiber puštao poprilično pa je zaljepljen sa silikonom. Dakle, jel stvarno ta lajsna tj. te kopčice koje ju drže ispod šibera i dal ga treba otvarat za njeno vađenje? :)

 

tapecirung ide dolje bez obzira na siber, jedino sto ga drzi za siber je gumena lajsna koja se da skinuti bez problema.

a kad vec skines tapecirung pozabavi se malo tim odvodnim kanalima koji su ti 100% zastopani pa ti je zato i curio, kao ocistis kanale nece ti vise nista curiti a ako ga uspijes osloboditi silikona imat ces i funkcionalan siber! sretno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, sve je skinuto i pripremljeno za tapeciranje (sutra idem po materijal). Naravno, odvodi su bili zaštopani sa dobrom hrgom blata... Uglavnom, muči me onaj dio di dolazi svijetlo i ona plastika koja pokriva motorić za šiber. To je tu sve potrgano (nebo) i ne znam čime da to zalijepim tj. od čega da napravim "zamjenski" dio. Dal' bi to bilo dobro stavit neki tvrđi karton ili šta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi najbolje rješenje bilo malo plastificirati taj dio, najčvršća opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja cijeli krovni tapacirung za opciju brz sibera pa samo se skine spuzva i deri,nigdje ostecen

Share this post


Link to post
Share on other sites

krecem i ja u tapiciranje

jeli iko provo ljepilo neostikom ili drugim u kantici razrijedit i u sprici sprico

jer sam prije provo tapicirat i nisam uspio

jer je tesko nanosit kistom ili penilom

tj razvlacit ga jer meni ostaju ko mosuri i dosta debelo

i nakraju je zavrsio na smecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

krecem i ja u tapiciranje

jeli iko provo ljepilo neostikom ili drugim u kantici razrijedit i u sprici sprico

jer sam prije provo tapicirat i nisam uspio

jer je tesko nanosit kistom ili penilom

tj razvlacit ga jer meni ostaju ko mosuri i dosta debelo

i nakraju je zavrsio na smecu

Ja kad san radio san ga ugrija na cca 40 C pa onda ide bez problema pinelon. Koristija san pattex u važu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad san radio san ga ugrija na cca 40 C pa onda ide bez problema pinelon. Koristija san pattex u važu....

hvala

kad se ugrije jeli moze u spricu tj jeli jos krut

jer tako mogu jednostavno i jenako nanosit

negdje sam procito da se moze razrijedit nitrom pa mi nije jasno

Edited by spuco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisan ima problema sa pinelon to lipo razvuć i drži evo već ima tri godine,a za špricu i nitro ......jebiga probaj sa malin komadom tkanine pa vidi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ga nemoj grijat na otvorenoj vatri :) :)

hahahaha :smijeh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Zanima me gdje u Zg-u ima za kupiti tih tkanina/platna za tapeciranje ali da su ljepljive? Kupio sam bio u Rudesu u nekom ducanu nesto slicno ali to je za oblaganje kutija i ne svidja mi se bas. Htio bi na vratima presvuc ovaj veliki komad kao sto je na slici a sivanjem je to nemoguce jer se nemoze taj komad izvadit nego je fixan u vratima pa mi ne ostaje drugo nego da kupim tu ljepljivu tkaninu i zaljepim. Ako netko ima bilokakvu inf bilo bi odlicno jer vec mjesecima pokusavam to nac... :)


$T2eC16d,!zUE9s38+qCNBRJBR,j0kQ~~60_58.J

Edited by Sven250

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Zanima me gdje u Zg-u ima za kupiti tih tkanina/platna za tapeciranje ali da su ljepljive? Kupio sam bio u Rudesu u nekom ducanu nesto slicno ali to je za oblaganje kutija i ne svidja mi se bas. Htio bi na vratima presvuc ovaj veliki komad kao sto je na slici a sivanjem je to nemoguce jer se nemoze taj komad izvadit nego je fixan u vratima pa mi ne ostaje drugo nego da kupim tu ljepljivu tkaninu i zaljepim. Ako netko ima bilokakvu inf bilo bi odlicno jer vec mjesecima pokusavam to nac... :)

 

 

$T2eC16d,!zUE9s38+qCNBRJBR,j0kQ~~60_58.J

nema ti ljepive tkanine nego kupit tkaninu i ljepilo i lijepit ili poc u nekog ko tapicira i platit

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ti ljepive tkanine nego kupit tkaninu i ljepilo i lijepit ili poc u nekog ko tapicira i platit

Ma glupo mi to nosit nekom da mi uzme za ruke,a nije neka filozofija za napraviti. Raspitat cu se jos za to ljepljenje ali mi se cini kao dobro rijesenje ako se koristi dobro ljepilo i pedantno odradi posao.. Gledao sam sad po stranim forumima i tamo to rade masu,ali nigdje nisam dobio informaciju koje ljepilo koristit.

 

Jel itko radio kaj u autu pa da je ljepio,koje ljepilo uzeti?

Edited by Sven250

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patex uzmeš, to s vrata se raskine ali iznutra ali kasnije preba učvrstiti plastikom/nečim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam na youtube-u kako se tocno radi. U najvise slucajeva se koristi tekuce ljepilo u spreju. Posprica se zeljeni materijal i naljepi na zeljenu povrsinu. Cas posla i izgleda savrseno.

Evo o ovom spreju se radi.
3304cc1a-4a4c-4add-bb5b-afbe5e26de7a_100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprejevi naspram "limenke" su sranje. Na jutube sve fino izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprejevi naspram "limenke" su sranje. Na jutube sve fino izgleda.

Raspitat cu se jos cime bi bilo najbolje to raditi. Mene najvise brine da ne prode kroz materijal to ljepilo pa mi sa vanjske strane budu fleke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitat cu se

Pročitaj cilu temu i raspita si se.

 

Mene najvise brine da ne prode kroz materijal

O tome sam napisao u temi kad san radija šta treba pripaziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj cilu temu i raspita si se.

O tome sam napisao u temi kad san radija šta treba pripaziti.

Ok. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekakav info za firmu što prodaje materijale za tapaciranje?
Htjeo bih krov u crno tapacirati, a da nije nekakvo smece materijal

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8