1 1
type-r

slaganje kutije za sub sony, 38cm

Recommended Posts

ne kužim kaj hoćeš reći s tim,nisam čitao sam po netu i družio se s ljudima koji su to radili,nisam im solio pamet,nego sam slušao i gledao dok nisam krenuo sam nešto raditi pa sad neke stvari znam iz vlastitog iskustva koje kutije i kojih dimenzija su najbolje za koje woofere,mogu promašiti 5-10 litara ako ugrubo računam,ali to se opet riješi štelanjem porta,btw,ovo kaj si napisao da su kutije u dobrom zvuku od neznam,nešto sitno litara

 

kompresija ima manje litara,bass reflex ima više,lijepo piše 30cm woofer bass reflex cca 50litara,tako da za 38cm woofer ne može nikako biti 44litre reflex kutija,nego kako sam i prvotno napisao oko 75litara,bez ikakvog filozofiranja i soljenja pameti sam to napisao i dao čovjeku savjet...nitko se nije rodio pametan pa tako ni ja,dugo sam po netu čitao i upijao od onih koji znaju,tako sam i počeo sam nekaj raditi i hvala Bogu stekao neko iskustvo,nisam davao savjete kad nisam bio siguran dal ću čovjeku pomoći,ali sad sam siguran i dao sam mu savjet,tako bi i ti nekad trebao uvidjeti da nisi baš u pravu i skužiti zašto i kako,a ne se odma prepirati kao da si jedini i u pravu,NHF ali ne treba uvijek imati zadnju riječ :palacg

 

ma ok mozda sam fulao s litrazom.. zasto se sad svi hvatate za te litre...pa nap.. sam i dimenzije.. ok.. i koliko cu puta morati napisati... da sam to prepiso s

prospekta koji sam ja dobio sa svojim sub-om.... i da sam ja napravio... po tome kutiju za svoj sub.. i da sam zadovoljan... :respekt...

Edited by Mario91

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvataju se litraze jer je ona jedan od bitnih parametara.wildD-a neznam osobno covjeka znam sa cica-a i covjek ima iskustva takoder i simic i ipak mislim da su isprobali puno vise kutija i svih tih sitnica koje utjecu na zvuk od sviju nas ovdje NHF al mora sam se nadovezat

Share this post


Link to post
Share on other sites
hvataju se litraze jer je ona jedan od bitnih parametara.wildD-a neznam osobno covjeka znam sa cica-a i covjek ima iskustva takoder i simic i ipak mislim da su isprobali puno vise kutija i svih tih sitnica koje utjecu na zvuk od sviju nas ovdje NHF al mora sam se nadovezat

 

 

da al litraza ovisi o dimenizijama.. kutije...ma ne da mi se vise zamarati ovom temom.... za mene ovaj je tema lock... :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
da al litraza ovisi o dimenizijama.. kutije...ma ne da mi se vise zamarati ovom temom.... za mene ovaj je tema lock... :respekt

 

ne nego DIMENZIJE ovise o LITRAŽI kutije,kad odrediš u koliko litara zvučnik mora svirati e onda si pripasuješ dimenzije da ti najbolje odgovara izgled kutij

Share this post


Link to post
Share on other sites
da al litraza ovisi o dimenizijama.. kutije...ma ne da mi se vise zamarati ovom temom.... za mene ovaj je tema lock... :respekt

 

nije lijepo ovako pisati :ne2 .... :respekt ...ljudi se trude da ti objasne a ti tako.

Edited by trojka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ovako, pošrujem dečke na cicama, međutim tamo ima malo većih majstora koji su frikovi za glazbu, pa ćeš dobiti svakakve komentare za ovaj sub-prvo zato što je sony...bla bla itd...

 

najbolje ti sebi napravi kako misliš, istina sony je zvučnik, međutim 38 cm će dobro zaljuljat zrak, to je jedino što je pozitivno, nadalje nemoj pretjerivat s litražom, ti kalkulatori za izračunavanje svašta znaju izbacit ostaneš paf, najbolje gepek izmjeri do kolko ćeš ići, na papir stavi ostani u nekim granicama i riješeno...

 

osobno sam imao pioneer tsw3001 d4, u kutiji koju sam sam radio (oko 70) litara pa je šugavo svirao, da bi nakon nekog vremena dobio savjet da taj zvučnik u kutiji duplo manjoj od moje i u kompresiji ubija, i tako je i bilo, a isto sam imao u manualu nacrte kutije koje naravno nitko nije ni uzimao kao vodilju, lijepo je pisalo čini mi se 38 litara za kompresiju i blizu 50 sa portom, a ja sam sve debelo prešišao, dao dobre novce za materijal za kutiju (22mm mdf) itd...pa sam promašio totalno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i said danas slozili kutiju za sub...jos samo moram naci tkaninu pa da ga tapaciram...odlicno....said :respekt na pomoci :care

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja i said danas slozili kutiju za sub...jos samo moram naci tkaninu pa da ga tapaciram...odlicno....said :respekt na pomoci :care

i kutija odlicno radi iako su malo smanjene dimenzije radi malo prostora u prtljazniku :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
i kutija odlicno radi iako su malo smanjene dimenzije radi malo prostora u prtljazniku :bravo

 

boca od plina radi svoje...ima taman mjesta u gepeku za pederusu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hah..i moja ce bit gotova za koji dan..mene samo visina je..e ali i to se da rijesiti...

imas u kristini materijal za tapaciranje ako neces narucivati od nigdje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Zeus

Postoje programi za izracunavanje litraze kutije i ne ovisi kako ce sub svirati samo o litrazi nego i kakva je kutija na kojoj frekvenciji i o puno toga jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
1 1