1 1
type-r

slaganje kutije za sub sony, 38cm

Recommended Posts

tnx puno..ako je samo litraza bitna..onda cu si sklepat nest da to lici na nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites
kaj sad ti najemput brijes nisam priv put radil v programu i on je takve rezultate bacil, uostalom ako nisi znal veca kuitja jaca muzicka snaga, naravno ima tu i jos mnogo faktora lia uglavnom to je to, ja sam mu natuniro na nize frekvencije jer je tamo woofer najjaci, a sto se toga tice pa kutija ce vrlo dobro pokrivati i ostale frekvencije to je tak i tak jasno samo ce na 20 HZ biti najjaca, posto vidim da imas tolko znanja o akustiki u autu mogo si to lepo podeliti s ovim tu tipom pa mu izracunati a ne da se tu gratis pravis pametan...

 

:respekt

 

OMG!!!

 

 

 

 

Dobro sve 5 jbg ja sam parametre dobro upiso jer sam iso 2 put provjeravat, a i meni je malo bila ipak prevelika kutija, pogotovo za auto, ali sam isto tako napravio vec vise desetakak kutija i znam da ipak veca litraza moze jacu snagu zvuka dati van, sad sam mu tamo stavio jednu 80 litara kutiju koja ce mu se sigurno jako cuti, naravno jos to sad ovisi o tome kako na koji ce on nacin konstruirati kutiju...

 

:respekt

 

 

OMG!!!

 

napravi oko 75 litara, mani se kompresije za taj sub.. slot port i bok!

Edited by simic

Share this post


Link to post
Share on other sites
OMG!!!

 

 

 

 

 

 

 

OMG!!!

 

napravi oko 75 litara, mani se kompresije za taj sub.. slot port i bok!

 

 

za taki sub... dovoljeno je od 45- 50 l kutija...

 

lega nemoj se zaj.... pa si zauzeti nepotrebno pola gepeka... :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
za taki sub... dovoljeno je od 45- 50 l kutija...

 

lega nemoj se zaj.... pa si zauzeti nepotrebno pola gepeka... :respekt

 

ako je sub širine 40cm i jos mora dodati mjesta za port, visina bi ispala 20cm da bude kutija oko 45l..

da li ti znas koja je to frekvencija? :)

 

jos jednom OMG!!!

posto vidim da tu ima malo zescih "znalaca" nema potrebe da se ja mijesam..

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako je sub širine 40cm i jos mora dodati mjesta za port, visina bi ispala 20cm da bude kutija oko 45l..

da li ti znas koja je to frekvencija? :)

 

jos jednom OMG!!!

posto vidim da tu ima malo zescih "znalaca" nema potrebe da se ja mijesam..

 

je eto vidiš,mi koji nekaj znamo u biti ne znamo :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
je eto vidiš,mi koji nekaj znamo u biti ne znamo :rotfl :rotfl :rotfl :rotfl

 

 

imam takav sub... decko je danas bio kod mene...znam o cemu pricam... a to sto si ti procito na net-u nije moja stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo dimenzije po kojima sam ja radio kutiju za svoju sub... sony 25cm... 330 rms-a

duzina: 49,5 cm

visina: 31,8 cm

dubina: 23,1

 

sub radi super.. i jos br cijev V: 7,6cm, duzina: 38cm

 

 

a za njegovu 38-icu

duzina: 64,8 cm

visina: 53,7 cm

dubina: 25,7 cm

 

i br cijev V: 7,6 cm, duzina: 19,2cm... = 44 l

 

jel ima smisla izmisljati toplu vodu, i tu se prepucavati....mislim da ne..... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo dimenzije po kojima sam ja radio kutiju za svoju sub... sony 25cm... 330 rms-a

duzina: 49,5 cm

visina: 31,8 cm

dubina: 23,1

 

sub radi super.. i jos br cijev V: 7,6cm, duzina: 38cm

 

 

a za njegovu 38-icu

duzina: 64,8 cm

visina: 53,7 cm

dubina: 25,7 cm

 

i br cijev V: 7,6 cm, duzina: 19,2cm... = 44 l

 

jel ima smisla izmisljati toplu vodu, i tu se prepucavati....mislim da ne..... :palacg

 

ajde mi molim te baci racunicu kako si dobio 44 l od ovih dimenzija za 38cm sub..?

 

:lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajde mi molim te baci racunicu kako si dobio 44 l od ovih dimenzija za 38cm sub..?

 

:lol2

 

:respekt:lol2

 

 

kupis sub.. i dobijes jedan papira na kojem ti sve pise....

 

znaci mozes praviti sa br cijevi : izade ti 44 l ( tamo ti sve pise )

i bez br cijevi ti je : 62 l

 

zato sam reko ne treba izmisljat toplu vodu...lega hoce br cijev...eto dimenzije i udri...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajde mi molim te baci racunicu kako si dobio 44 l od ovih dimenzija za 38cm sub..?

 

:lol2

 

da ovih 44litre ti bas ne drzi vodu taman da si oduzimao i volumen woofera koji ide unutra i volumen porta, ali uglavnom to je to dimenzije onda dodu negdi oko 80 litara sto je cisto ok za taj wooferr i pretpostavljam da ti se jako cuje nutra, jesi li radio samo kockastu kutiju ili imas koju kosu stranicu....

Evo TYPE-R takvu si lepo slozi to ti je dosta velka kutija da dere jako nutra a s druge strane ne zauzima tak puno prostora...

Share this post


Link to post
Share on other sites
da ovih 44litre ti bas ne drzi vodu taman da si oduzimao i volumen woofera koji ide unutra i volumen porta, ali uglavnom to je to dimenzije onda dodu negdi oko 80 litara sto je cisto ok za taj wooferr i pretpostavljam da ti se jako cuje nutra, jesi li radio samo kockastu kutiju ili imas koju kosu stranicu....

Evo TYPE-R takvu si lepo slozi to ti je dosta velka kutija da dere jako nutra a s druge strane ne zauzima tak puno prostora...

 

 

sve kockasto....taj podatak sam prepiso... iz te knjizice...i kaze 44l s brc....

 

ja sam radio po tim dimenzijam... za svoj sub.. i radi super....

Share this post


Link to post
Share on other sites
:respekt:lol2

 

 

kupis sub.. i dobijes jedan papira na kojem ti sve pise....

 

znaci mozes praviti sa br cijevi : izade ti 44 l ( tamo ti sve pise )

i bez br cijevi ti je : 62 l

 

zato sam reko ne treba izmisljat toplu vodu...lega hoce br cijev...eto dimenzije i udri...

 

 

gle Mario, ni meni se neda prepucavati, pogotovo po forumima.. neki zive za to, ja pak ne..

izmedu ostalog, tu smo da pomognemo jedni drugima..

ali kad vec nekome pomazes tko trazi savjet, budi siguran da znas o cemu pricas..

 

ovo sta si ti napisao nema smisla.. i slusajuci tebe, mozes nekoga navesti na krivi put..

ja mislim da si ti procitao s papira dimenzije i to KRIVO! da li su u cm ili inch ili si nesto krivo vidio neznam, ali nemozes tvrditi da su one dimenzije litraza koju navodis..

 

sad kad sam se vec raspisao, da dovrsim..

litraza se racuna tako da pomnozis visina x duzina x sirina..

znaci one svoje dimenzije kad pomnozis, dobit ces 90 litara..! ne 45 i ne 62 ili koliko vec si napisao..

 

ja svakako necu savjetovati nekoga kako da promijeni gefufnu na cincilatoru jer to nije moja domena.. pa tako predlazem da se i ti maneš ćorava posla.. :)

 

mozda se pitas sad tko sam ja da ti tu solim pamet?

ako si tako shvatio, tvoj problem.. bitna je poanta..

vec godinama se natjecem i bavim stvarima vezanim za car audio, xy hr rekorda i najglasniji auti u ovom dijelu EU dolaze iz moje garaze.. a to sto proracunavam i radim kutije za renomirane HR car audio ducane i radione, zajedno sa rezultatima govori o mojoj kompetentnosti, zar ne.. ?

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
gle Mario, ni meni se neda prepucavati, pogotovo po forumima.. neki zive za to, ja pak ne..

izmedu ostalog, tu smo da pomognemo jedni drugima..

ali kad vec nekome pomazes tko trazi savjet, budi siguran da znas o cemu pricas..

 

ovo sta si ti napisao nema smisla.. i slusajuci tebe, mozes nekoga navesti na krivi put..

ja mislim da si ti procitao s papira dimenzije i to KRIVO! da li su u cm ili inch ili si nesto krivo vidio neznam, ali nemozes tvrditi da su one dimenzije litraza koju navodis..

 

sad kad sam se vec raspisao, da dovrsim..

litraza se racuna tako da pomnozis visina x duzina x sirina..

znaci one svoje dimenzije kad pomnozis, dobit ces 90 litara..! ne 45 i ne 62 ili koliko vec si napisao..

 

ja svakako necu savjetovati nekoga kako da promijeni gefufnu na cincilatoru jer to nije moja domena.. pa tako predlazem da se i ti maneš ćorava posla.. :)

 

mozda se pitas sad tko sam ja da ti tu solim pamet?

ako si tako shvatio, tvoj problem.. bitna je poanta..

vec godinama se natjecem i bavim stvarima vezanim za car audio, xy hr rekorda i najglasniji auti u ovom dijelu EU dolaze iz moje garaze.. a to sto proracunavam i radim kutije za renomirane HR car audio ducane i radione, zajedno sa rezultatima govori o mojoj kompetentnosti, zar ne.. ?

 

;)

 

-poprilicno sam siguran u to sto govorim...

-j**** me svako pa nisam corav da ne vidim dimenizije znaci to da sam krivo procito se iskljucuje

-sve sto pise prepisano s tog papira sto dobijes.. dakle govorim o litrazi

-" mani se corava posla" e ovako...sa 16god sam imo muziku u cacinom autu...kad vecina danas napuhanih nije znala spojiti polaritet pri tome ne mislim na tebe... ne znam te :respekt .... sve sam sam radio.... ja se ne mogu pohvaliti... da meni dolaze auti iz svih krajeva EU....al jbg..znam sta sam procito i sta sam nap... pa jbt..normalna sam jos uvijek..

 

ok imas iskustvo i sve to...al ja govorim iz svog iskustva...i jos imam ta upustva.. po kojim sam i sam radio.. i nisam požalio..

 

nadam se da cemo se jednom obracunati... na nekom od db natjecanja... :rotfl :rotfl

 

ja znam da je vama zadovoljsvo gaziti po nama mladima...nisi prvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mario koliko sam ja skuzio ti kazes da si sebi pravio kutiju za sub po tim dimenzijama koje njemu preporucas a tvoj sub je 25cm a njegov 38cm tako da nikako nemoze biti ista kutija za ta dva zvucnika

Share this post


Link to post
Share on other sites
mario koliko sam ja skuzio ti kazes da si sebi pravio kutiju za sub po tim dimenzijama koje njemu preporucas a tvoj sub je 25cm a njegov 38cm tako da nikako nemoze biti ista kutija za ta dva zvucnika

 

Malo bolje procitaj jer je naveo i dimenzije za 38-icu koje su valjda isto bile u toom prospektu od njegove 25-ice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
mario koliko sam ja skuzio ti kazes da si sebi pravio kutiju za sub po tim dimenzijama koje njemu preporucas a tvoj sub je 25cm a njegov 38cm tako da nikako nemoze biti ista kutija za ta dva zvucnika

 

 

ma u tim uputama imas dimenzije i za 25cm i 30cm i 38cm ( a taj 38cm ti je xs-L152P5S) taj koji je tipe-r napiso da ima... :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo bolje procitaj jer je naveo i dimenzije za 38-icu koje su valjda isto bile u toom prospektu od njegove 25-ice...

 

 

čovjek me kuži :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok nisam vidio ali svejedno mi je naekak malo 44l kutija za taj zvucnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok nisam vidio ali svejedno mi je naekak malo 44l kutija za taj zvucnik

 

e morati ces mi vidjeti kolika bi trebala biti box za onaj moj zvucnik :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko filozofije oko jedne kutije za woofer od 300kn, koliko se raspituješ već si mogo napravit kutiju, port poštelaj koliko ti najbolje na uho paše i mirna bosna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pogledaj kolko je mojih postova tu..pa onda reci nest..kutija bi vec bila gotova da mi je majstor slobodan..jbg..bit ce u utorak..i ok..pomogli ste mi.nema sta..sto se mene tice moze lock na temu

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok nisam vidio ali svejedno mi je naekak malo 44l kutija za taj zvucnik

 

 

pogledaj si... kakve su to kutije od 90 l....di idu 2 sub-a.. a kakve su to normalne.. http://www.dobar-zvuk.hr/auto_ak/kutije.htm pa mi reci sta je tu malo :respekt one tvoje kutije imaju od prilike toliko do 50l

 

puno toga u vezi ovoga ce mi ostati nepoznanica ko i cinjenica kak se izracunava litraza kutije... :palacg:respekt:lol2 :lol2

Edited by Mario91

Share this post


Link to post
Share on other sites
e morati ces mi vidjeti kolika bi trebala biti box za onaj moj zvucnik :palacg

 

 

ovisi kakvu ces al od prlike..isto ko i kod typer-a :lol2 :lol2

 

kad je isti zvucnik sam je tvoj noviji model...cak je i snaga mislim ista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

okaj.....

 

koristi malo tipki quote...znaci kad zelis odgovoriti vise ljudi odjednom kod svakog stisnes quote i zatim na kraju add replay,pa odgovaras za svakog ispod nj posta :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam takav sub... decko je danas bio kod mene...znam o cemu pricam... a to sto si ti procito na net-u nije moja stvar...

 

ne kužim kaj hoćeš reći s tim,nisam čitao sam po netu i družio se s ljudima koji su to radili,nisam im solio pamet,nego sam slušao i gledao dok nisam krenuo sam nešto raditi pa sad neke stvari znam iz vlastitog iskustva koje kutije i kojih dimenzija su najbolje za koje woofere,mogu promašiti 5-10 litara ako ugrubo računam,ali to se opet riješi štelanjem porta,btw,ovo kaj si napisao da su kutije u dobrom zvuku od neznam,nešto sitno litara

 

kompresija ima manje litara,bass reflex ima više,lijepo piše 30cm woofer bass reflex cca 50litara,tako da za 38cm woofer ne može nikako biti 44litre reflex kutija,nego kako sam i prvotno napisao oko 75litara,bez ikakvog filozofiranja i soljenja pameti sam to napisao i dao čovjeku savjet...nitko se nije rodio pametan pa tako ni ja,dugo sam po netu čitao i upijao od onih koji znaju,tako sam i počeo sam nekaj raditi i hvala Bogu stekao neko iskustvo,nisam davao savjete kad nisam bio siguran dal ću čovjeku pomoći,ali sad sam siguran i dao sam mu savjet,tako bi i ti nekad trebao uvidjeti da nisi baš u pravu i skužiti zašto i kako,a ne se odma prepirati kao da si jedini i u pravu,NHF ali ne treba uvijek imati zadnju riječ :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
1 1