1 1
Perkan

Poliranje plastičnih farova

Recommended Posts

Eto napokon sam i ja ispolirao farove. (Nisu VW, ali su plastični pa je princip isti)

 

Što je potrebno:

2 lista vodobrusnog P1000

2 lista P1500

1 list P2000

Maguire's PlastX za poliranje farova i raznorazne plastike

 

Utrošeno vrijeme: cca 4 sata sve skupa

 

Farovi su bilo ovakvi - ispucani, izgorjeli i požutjeli.

izgorenifar.jpg

izgorenifarizbliza.jpg w800.png

 

 

Ostaviti sve brusne papire u vodi da se namači 30 min prije poliranja!

Onda sam ih prešao sa vodobrusnim P1000 (cca. 40 min poliranja) u horizontalnom smjeru. Tu su farovi bili skroz mat, potrebno je skinuti cijeli ispucani sloj sa njih. Par puta sam ih posušio da vidim jel ravnomjerno poliram.

nakonp1000.jpg w800.png

 

 

Onda nakon toga sa P1500 (cca. 30 min poliranja) u vertikalnom smjeru.

nakonp1500.jpg w800.png

 

 

Nakon toga finalno šmirglanje sa P2000 (cca. 20 min) opet u horinzontalnom smjeru. Važno je mjenjanje smjerova poliranja između svake gradacije. Ovdje je far još uvijek mutan, ali više ne toliko jako.

nakonp2000.jpg w800.png

 

 

Nakon svega dolazi poliranje sa PlastX-om. Može se i sa običnom pastom, al ja sam eto baš sa ovom jer je namjenjena baš za plastiku.

Malo za probu ručno (odmah se vidi kako postaje full proziran)

pocetakpoliranja.jpg

 

 

Sa mašinom:

samasinom.jpg w800.png

 

 

Finalni produkt:

gotovo.jpg w800.png

 

Farovi su ispali kao novi doslovno, nemaju niti jedne crtice na sebi i skroz su glatki.

Edited by Perkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

care, svaka cast :respekt

 

da vidis kakvi su moji na peugeotu, ja se nikako odvaziti srediti to, bio sam polirao,ali opet banana, nemjeravam sve kako si i ti odradio ali umjesto poliranja polakirati bezbojnim elastik lakom

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da to bezbojni je dobra stvar dugotrajna... ovo je super odradjeno,ali moza tokom nekoga vremena pojavu se opet simptomi... e sto su ti noviji auti kvaliteta im je nula bodova tu se passat pokazao sto se tice farova...

Share this post


Link to post
Share on other sites
e da to bezbojni je dobra stvar dugotrajna... ovo je super odradjeno,ali moza tokom nekoga vremena pojavu se opet simptomi... e sto su ti noviji auti kvaliteta im je nula bodova tu se passat pokazao sto se tice farova...

Jeah,ima ih žutih i neprozirnih na bacanje u mom kraju,nego!Prijatelj koji se bavi proizvodnjom plastičnih stvarčica pa se malo bolje kuži u te cake i sastave polykarbonata i stuff mi tvrdi da sunce i atmosferilije naravno utječu na to ali da su najveće sranje čunga-lunga sijalice za 20-ak kuna (bez UV premaza na staklu) tipa tuning odjel Pevec i slično,da ih to spali.Sad ja nekontam zašto ih onda ne sprlji iznutra,nema mi logike.

Jel ima neko kakvih saznanja više jer bolje spriječiti nego lječiti a ja iskreno nemam više volje za poliranje farova,od kako sam sredio svoje na Bori imam mali milijun pacjenata koji bi da sredim i na njihovim kolima :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne, ma na ovo utjecu vecinom cetke autopraonica, razni druge stvari koje prave risove, te promjene temperature, topla plastika i hladan zrak, a sam sastav materijalati je jedan spoj koji je bezveze, no njima je to lako proizvoditijer se upuhuje sistemom i to je glavna bit, nema dugo sam spasavao oklope quada yamahe koji su bili pravljeni od slicnoga, noktima si mogao zaderati povrsinu i skidati slojeve, isto je tako spuckalo i omeksalo, passati 3b su velika greska po mnogo stvari

 

a sa novog passe 2007.kolegi mi se poceo guliti krom sa maske, a auto ima mozda 60.000km :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MarinST

Di ima kupit ove paste, znači važno je da je za plastiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MarinST- Meni se čini da je perkan ovu posebno naručio s ebaya, ali može i druga neka samo da je za plastiku

 

 

@Perkan - Kad si ručno polirao na kraju jeli rezultat isti ko i sa polirkom... ili je sa polirkom puno bolje?

Edited by SprinteR

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemaš problema... i nema te kaj biti strah...

ja bi preporučio da ih rastaviš, nije neka nauka, a farovi budu ko novi...

jer su moji bili dost iznutra prljavi...

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....c=21307&hl=

 

samo paziti s cim cistite sjenila, da ne isperete sjajilo :) maximalno sredstvo za pranje stakla, u protivnom ispere nanos

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, ja sam sa sredstvom za stakla čistio... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tako je, ja sam sa sredstvom za stakla čistio... ;)

 

i spajati ljepilom za sajbe a ne silikonima i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@MarinST- Meni se čini da je perkan ovu posebno naručio s ebaya, ali može i druga neka samo da je za plastiku

 

 

@Perkan - Kad si ručno polirao na kraju jeli rezultat isti ko i sa polirkom... ili je sa polirkom puno bolje?

 

 

@MarinST - Ovo sam naručio sa eBaya, 105 kn me izašla.

 

@SprinteR - Isti je rezultat, samo ručno mrvicu dulje traje.

 

 

Admini - jel može ovo pod sticky?

Edited by Perkan

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovo je super odradjeno,ali moza tokom nekoga vremena pojavu se opet simptomi...

 

 

Ma sumnjam, jer su na Cliu farovi premazani kao nekom tankom zaštitom i samo ona ispuca, točno se vidi kad sam polirao kako skidam tu zaštitu i dolazim do same plastike. Ona neće ispucati čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma sumnjam, jer su na Cliu farovi premazani kao nekom tankom zaštitom i samo ona ispuca, točno se vidi kad sam polirao kako skidam tu zaštitu i dolazim do same plastike. Ona neće ispucati čini mi se.

 

perkane, to bi mogao biti sloj koji je pri izradi-grijanju bio najvise izlozen i mjenjao svojstva

 

sta nema polir pasti za plexiglass i kod nas, to igra samo treba naci, no kazem jos je lakse lakiranje, ali ne na nitro osnovi, nego 2komponentni akrilni uz dodatak elastik aditiva, prije toga tanak sloj jakog bezbojnog prajmera

Share this post


Link to post
Share on other sites
moram to isto napravit ali me strah :bag:

 

vjeruj da je i mene strah..a morao bi maloo da ih uredim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se to pojavi zbog žarulja, jer na passata sam stavio obadav fara koji su bili u super stanju, u jedan je stavljena žarulja od 20kn, a u drugi je neka bosh sa UV filterom; prvi je požutio, a drugi je još uvijek proziran....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mislim da se to pojavi zbog žarulja, jer na passata sam stavio obadav fara koji su bili u super stanju, u jedan je stavljena žarulja od 20kn, a u drugi je neka bosh sa UV filterom; prvi je požutio, a drugi je još uvijek proziran....

 

ne pojavi se zbog zarulja jer je ovo vanjski dio, vanjski utjecaji, e sad o pregrijavanju se moze govoriti

 

no to zutilo je prljavstina koja se prima na matiranu plastiku, to je cisto odumiranje materijala zbog mjenjanja spojeva (kemija)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne pojavi se zbog zarulja jer je ovo vanjski dio, vanjski utjecaji, e sad o pregrijavanju se moze govoriti

 

no to zutilo je prljavstina koja se prima na matiranu plastiku, to je cisto odumiranje materijala zbog mjenjanja spojeva (kemija)

 

A gle zbog žarulje je 100%, sad dali je direktno zbog toga ili zbog zagrijavanja pa neke druge reakcije nebitno... jer jedan far je žut drugi nije, stavljeni u isto vrijeme, samo je u jednom krepala žarulja i stavljena je neka jeftina... . budem posliko sutra :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ja malo bezobrazno upadam s drugim pitanjem, ali zanima me jel se može ikako srediti stakleni far koji je s godinama (22 godine), dobio one sitne točkice i nekako mi na žičkasto počeo bacati. i trebalo bi ono sjenilo nekako očistiti, samo se bojim da nije malo više zapekla prljavština i trajnije oštetila sjenilo.

radi se o farovima na audiu 80, hella farovi

Share this post


Link to post
Share on other sites
sad ja malo bezobrazno upadam s drugim pitanjem, ali zanima me jel se može ikako srediti stakleni far koji je s godinama (22 godine), dobio one sitne točkice i nekako mi na žičkasto počeo bacati. i trebalo bi ono sjenilo nekako očistiti, samo se bojim da nije malo više zapekla prljavština i trajnije oštetila sjenilo.

radi se o farovima na audiu 80, hella farovi

 

operes staklo i sjenilo iznutra

Share this post


Link to post
Share on other sites
operes staklo i sjenilo iznutra

 

ali ja se isto bojim da samo pranje sjenila neče biti doboljno, jer to je jako staro i nikad nije otvarano. ima li još koja mogučmost? npr poliranje ili neko sredstvo koje je jače od tekučine za pranje prozora, a da ga ne ošteti

Share this post


Link to post
Share on other sites
ali ja se isto bojim da samo pranje sjenila neče biti doboljno, jer to je jako staro i nikad nije otvarano. ima li još koja mogučmost? npr poliranje ili neko sredstvo koje je jače od tekučine za pranje prozora, a da ga ne ošteti

 

pa kako znas, nisi ni probao, mozda ti se zgulilo sjenilo, mozda je probilo na mjestima, nisam to racunao, ako je mozes dat lakirat kromo nanovo ili kupiti urednije farove

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1