1 1
noki

Kako dic konjazu?

Recommended Posts

Digo bi konje na golfu IV 1.9tdi 90ks auto ima 191tkm pa me zanima kaj mi je najpametnije napravit ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam da nije bas pametno stavljat chipove na tak veliku kilometrazu da ode masina brzo, pa me zanima kaj je od tog istina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si čua da nije pametno stavljat čip i tunirat motor onda to nemoj ni radit nego se vozi tako kao je sad i uživaj :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes:

 

ovo je dobro....."cuo sam da....."

 

to vjerovatno govore "iskusni maheri".....

novi auto mozes u roku par dana unistit...isto tak je kod rabljenog....ja svojeg na 178tkm chipao i do danas nikakvih problema...sve ovisi o voznji i o odrzavanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj ide na servisi svakih 15tkm i a tu i tamo ga ganjam vecinom laganica. Znaci slobodno chip stavim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a daj mi recite di i kakav chip ima za 350-400 kn

neku adresu ili broj

Share this post


Link to post
Share on other sites

kljajicu otvori plavi oglasnik...

 

 

ma hebo taj chip za 500kn... uštediš još koju kunu i odeš negdje u servis koji se bavi podizanjem konjaže..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako buds lagano vozio bude trajao haha

 

neznam sad na sto tocno jady misli pod voznjom i odrzavanjem

 

nakon cipa, prepolovi servise ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne kontam raju koja bi da se je... a da im ne udje...Izvinjavam se na izrazu :rolleyes:

Ja imam Golfa 5,TDI i redovan servis mu radim na svakih 5 hiljada.I to opet plaćam ulje po 15 eura litar i nije mi žao...Ako hoćeš da imaš nešto,onda i održavaj dok je u dobrom stanju.Kad rikne,džabe ti je onda kukati i zapomagati.

Isto tako ti je i sa chipom.Nije ''baš toliko'' bitno jel auto prešlo 100000 ili 190000 hiljada.Bitno je kako ga voziš prije i poslije chipa.Ako si ga i prije čuvao,i poslije chipa ako ga misliš čuvati a ne non stop gas do daske,naravno da će ti taj motor i potrajati.

Medjutim ako ga nisi čuvao prije tuniranja,i ako ga pogotovo mislis stiskati do poda poslije tuniranja,naravno da ćeš doprinijeti da ti motor ili turbina prije crkne...

 

Upravo danas odem da kupim Castrol TDA da naspem u svoje auto,malo radi reda.I tako započne priča,i počnem da se ubjedjujem sa likom koji radi u Castrolu kako mi auto zaista hvala Bogu ne troši ni kapi ulja od zamjene do zamjene a on me gleda čudno i ne vjeruje mi.Kaže mi kako je njegov Passat PD trošio 1,5 L na zamjenu...Svakakvih ljudi...

 

Tako da kazem ti opet.Ako mislis chipovati auto,uradi to kod provjerenog majstora od tog posla i ne boj se da ce ti se nesto desiti motoru ako ga iole pazis..

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

chip tuning ti je najbolji mani se chipova od 50 do 100 eura, min dobar chip mora kostat 250-300 eur, raspitaj se kod vas ko to radi najbolje... JA imam peticu TDI 1.9 chipanu za 30 gonja gore i 70 obrtnog, pusti se ovoga da sipas ulje svakih 5 hiljada, pa nije yugo u pm... Zna se koji je servisni interval, 15 hiljada km, svakih 15 hiljada mjenjam ulje, u medjuvremenu ako dofali naspem i to je to.. Neces auto vozit non stop u 1 i 2 do 5 hiljada obrtaja pa da moras svakih 5 milja na servis.. Uglavnom ako chipas nemoj hladnog gasat, niti naglo gasit nakon velike trke -auto put 180-200 , redovan servis, slobodno ti njega ubijaj , radi sta hoces ali do granice dokle radi turbina ne u crveno jer se tad opterecuje turbina po mom misljenju a i po zvuku motora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo barem deset tema o chip tuningu.....potrazi malo, ima dobrih savjeta-da rezimiram, nemas kvalitetnog chipiranja ispod 250eura do 400eura(s valjcima)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ti jedan dobar u Zagrebu koji je slagao elektroniku i Durlenu u Coswortu.Zove se Tibor ako je tko cuo,mogu ti nabavit broj i on znam da dobro to radi samo mozda malo i pretjeruje sa snagom.Frendu je Stila 115 ks digao na 165 cca pa mu je preko 4000 okretaja neki cudan zvuk bio na turbini pa je isao da mu je smanji na oko 155 i vec 2 godine bez beda ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

četvorka od mog buraza je 110Ks tdi, bila je čipana na 210 000, od tad se samo jedanput zblesirao kompjuter i nije htio upaliti, komjuter je bio odpojen na 15 minuta i to je to... nikakvih problema.. svakih 10000 redoviti servis i vozi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ako plačaš 300-500 kn ili 250e cipanje tj. zamjena dampa pošto dotični vozi mk4 jer tih danpova imaš več dosta na netu i onih koji če ti radit da glava boli a i onih na kojima auto nemože ni zapalit...

Ako radiiš u ovlaštenoj firmici tipa OTC...... oni moraju stajat iza toga što naprave tj. skuplje je al barem znaju o čem se radi premda imaju dosta tzv. zastupnika koji neznam kolko su stručni..

Najbolja varijanta bi bila da ti naprave mapu prilagođenu samo tvojem autu i mjerenje prije i poslje mapiranja al ta stvar je u večini slučajeva preskupa

( ne mislim to kao precjenjen posao jer svako formira cijenu svom zanatu), nego preskup za naš balkanski žep pa se svi okrečemo onoj prvoj varijanti (osim izuzetaka) koja je najeftinija!

 

A kaj se tiče štetnosti! Normalna stvar da to šteti motoru (da ne več bi vjerojatno postoal 1.2 TDI s 200KS) al ta štetnost je mala da je zanemariva naspram onih 20-30% povečanja snage (ako se ne radi o nekom ekstremu).

Evo ja morem reč da sam na više auta vidil da im je naškodila ugradnja i vožnja na plin(ventili) nego remapiranje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja znam da kvalitetan chip ne mozes kupiti ispod 200 eura zato sam i pito di to ima za 300-400 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemora bit da nije kvalitetan samo kažem da može bit svašta

 

Jer nije ti problem s nekog čipiranog auta generacija 98 na dalje ( ne mk3 jer on je na čisto drugem principu) pokupit i kvalitetniji danp pa ga poslje prebaciš na drugi motor koji je isti! tako da vjerojatno več kruže i kvalitetne mape!

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrazi pbox - tzv varalice, njih imas vec po 100injak eura.

za remapiranje se obrati nekome od ovih:

http://www.chiptuning.com.hr/ aka tibor, mozda si cuo, sto se tice omjera cijene i kvalitete, tu je najjaci

http://www.gabrek-tuning.com/

http://www.rsrmotorsport.com/hr/

http://www.thperformance.hr/

http://www.upsolute.com.hr/

 

e sad, racunaj da ti je chipanje 250E navise, sa 90 na nekih 115-125 konja i vjeruj mi nemas bolje investicije u podizanje snage od ovoga ;)

edit: i ako mislis da chipanje steti motoru (vijek trajanja itd), onda ti steti bilo kakvo drugo podizanje snage, logicno zar ne?

Edited by Peki

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki slijedeci OT od vas "pametnih" se sankcionira sa warnom.....ak nemate pametnijeg posla zaobidjite topic......

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto zadnja 2 mjeseca slazem auto i samo ga vozim po raznim radionama, kod ovakvih ili onakvih majstora, mogu ti reci moja iskustva..

auto sam prvi put cipao na oko 100 000 .. Arrow u Osijeku.. turbo se razletio.. e sad, moja slobodna procjena je da je to bilo do turba, ne do cipa jer auto nisam kupio nov, a ko zna kak se onaj prije mene vozio.. nakon toga stavio drugi turbo, malo veci i do prije 2 mjeseca je bio gore i napravio 100 000.. NIKAD NISTA s njim ni s autom, osim standardnih sitnica i potrosnih dijelova..

skinuo sam ga prije ta 2 mj. i turbo ko beba.. ni lufta, ni nis..

znaci sve ti je u onome kak se odnosis prema autu.. ja sam radio servise na 8000- 10 000km max.. nije mi bilo zao dati koju kn vise za ulje, filter i sl. To ti se sve s godinama osjeti na autu..

 

s sta se tice cipa, samo bi preporucio jednog decka, dosta ga ekipe ovdje zna, a to je Srđan aka SM Chip Tuning ( http://www.smchiptuning.com/ )

 

proveo sam dosta vremena s njim dok smo radili moj auto i doveo mu nekoliko deckiju da cipiraju.. svi prezadovoljni..!

i nije jedan od onih koji ce sve napraviti da pokupe novce, nego radije ce reci da ne cipas ako nesto nije kako treba na autu ili te drugacije savjetovati..

malo ces morati potegnuti do njega ( cca 150km od ZG-a ), ali isplati se.. ima i valjke pa ti moze snagu izmjeriti i krivulju usavrsiti..

mozes me nazvati ako planiras ovaj tjedan cipirati jer ja idem do njega, pa odemo zajedno..

099/3999994

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja znam da kvalitetan chip ne mozes kupiti ispod 200 eura zato sam i pito di to ima za 300-400 kn

 

Ako hoćeš dignuti snagu za male pare uzmeš taj fuckin chip koji se ušteka na bosch pumpu i to je to,vozio sam Octaviu na taj chip,fren de vozio Audija A4,A3 i Golfa 4.Drugi frend ga ima 4 godine na autu i nikakvih problema.

Broj ti je 098-967-3604.

Sad ti odluči šta hoćeš i koliko si spreman novaca izdvojiti.

Edited by A N D R I J A

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest r32-tuner

simic-i nije jedan od onih koji ce sve napraviti da pokupe novce, nego radije ce reci da ne cipas ako nesto nije kako treba na autu ili te drugacije savjetovati..

 

na ovo bih ti mogao dat kritiku ali necu!nismo ovdje da promoviramo nekog

SM-TAROT CHIPERA!covjeku treba adekvatan odgovor kako sta gdje!moj savjet ti je odi u neku dobru kucu tipa skn!koji ce ti dat garanciju na svoj posao!netreba ti SM-TAROT CHIPER!reci ces ahhhh,oni su skupi!pa daj onda SM nek ti radi pa neces moci vise ni u trgovinu po mljeko sa autom!

Edited by r32-tuner

Share this post


Link to post
Share on other sites
simic-i nije jedan od onih koji ce sve napraviti da pokupe novce, nego radije ce reci da ne cipas ako nesto nije kako treba na autu ili te drugacije savjetovati..

 

na ovo bih ti mogao dat kritiku ali necu!nismo ovdje da promoviramo nekog

SM-TAROT CHIPERA!covjeku treba adekvatan odgovor kako sta gdje!moj savjet ti je odi u neku dobru kucu tipa skn!koji ce ti dat garanciju na svoj posao!netreba ti SM-TAROT CHIPER!reci ces ahhhh,oni su skupi!pa daj onda SM nek ti radi pa neces moci vise ni u trgovinu po mljeko sa autom!

 

ja sam uvjeren bas u suprotno od onga sta ti kazes.. napravi ti auto kako ti hoces.. frend ima audija A3 sa 130ks i 205 000 predenih .. nije htio ga u full jer se bojao zbog kilometraze.. napravio mu je 155ks i auto leti.. sve je stvar dogovora..

s druge strane, dosao je decko sa golf V 140KS serijala kod srdana.. prije toga je bio SKN-iran na stage 3 ako se ne varam, koji bi trebao biti 19x KS..

na valjcima je izbacilo 17x KS i decko poludio jer je platio 900€.. zvao je tamo i nezna sta je dalje bilo..

 

iako se ovo sto sam napisao moze protumaciti kao reklama, ali je ujedno i savjet na pitanje koje je decko postavio..

 

meni ni u džep ni iz džepa oće on tamo raditi auto ili negdje drugdje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest r32-tuner
ja sam uvjeren bas u suprotno od onga sta ti kazes.. napravi ti auto kako ti hoces.. frend ima audija A3 sa 130ks i 205 000 predenih .. nije htio ga u full jer se bojao zbog kilometraze.. napravio mu je 155ks i auto leti.. sve je stvar dogovora..

s druge strane, dosao je decko sa golf V 140KS serijala kod srdana.. prije toga je bio SKN-iran na stage 3 ako se ne varam, koji bi trebao biti 19x KS..

na valjcima je izbacilo 17x KS i decko poludio jer je platio 900€.. zvao je tamo i nezna sta je dalje bilo..

 

iako se ovo sto sam napisao moze protumaciti kao reklama, ali je ujedno i savjet na pitanje koje je decko postavio..

 

meni ni u džep ni iz džepa oće on tamo raditi auto ili negdje drugdje..

nemozes usporedit srdanove valjkove i skn!masu nekih stvari je moglo utjecat zasto mu je izbacilo 17a,ne 19ks!vjerujem da valjci nisu isti!nebih davao primjere njegove nestrucnosti jer nema razloga rusit nekome reputaciju!danas ima toliko stvari koji se mogu nabavit da jedan obicni laik moze nachipat 15-20 konja!opet nezelim iznosit stavke koje ce utjecat na covjekov posao!ali da je kvazi chiper!?????? nije problem gotove mape prenjet u prazan chip!masu stvari potrpas u lap-top!mapa za ovo mapa za ono puna kanta praznih chipova koji se napune mapama i ubodu u ECU smrtnika koji nema pojma!masu stavri bih mogao natuknit ali nema smisla!jer necu da ovo ode u OT ak vec i nije! Edited by r32-tuner

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1