0
Oggy

Scirocco mk2 GTS

Recommended Posts

Eh da i ja predstavim svoj projekat.....rijec je o scirocco mk2 iz 1984-te, GTS, sa 1.8B motorom, karbas sa 90KS... kad sam ga kupio bio je u ocajnom stanju...dovoljno ocajan da sam par puta odustao od radova,jer za auto se odvaja "od usta", studira se pa malo se nesta zaradi,malo od stipendije,malo starci poguraju i tak, snalazi se...ev kakvog sam ga dovezao kuci:

2aaetxk.jpg

inx3wz.jpg

117xqn6.jpg

2lvi73a.jpg

 

Eh dalje...da bi ga malo prizemljio iskoristio sam opruge zadnje od golfa mk1 H&R, i prednje crvene od dvice,dok ne nadjem gewinde:

27zvta8.jpg

Dalje sam radio limariju koja je bila u groznom stanju...sam svoj majstor, steta nemam puno slika u kakvom je ocajnom stanju bila, zadnji trap skoro pa otpao:

2s8if0g.jpg

2yx3qrp.jpg

Naprijed stavljeni novi samoventilirajuci diskovi i nove plocice:

2nib4h4.jpg

Prednje zmigavce nisam uspio naci te sam zatvorio mjesta gdje inace idu:

2whqm2u.jpg

1zcfvys.jpg

17aih5.jpg

Limariju sam zavrsio i odvezen je na lakiranje...odlucio sam se za crvenu boju..meni ne izgleda lose, a auto se i ne radi za style nego za street race tako da izgled ne igra bitnu ulogu. Izbacen je srednji lonac,nazad stavljen REMUS typ s3, napravio sam sebi i masku bez znaka...ev slika kad je stigao sa lakiranja i pocelo se sastavljanjem:

2vd0le9.jpg

160q5xl.jpg

2rbyr84.jpg

2lbnnus.jpg

NA ovim 15-kama mi je odvratno izgledao, pa sam se bacio u potragu za 13-kama, i nasao sam ATS-ice, 6jx13 sa prilicno niskim et.. takodje su bile u losem stanju pa sam ih malo prelakirao, falceve ispolirao i evo ga final product:

16apd91.jpg

97up7a.jpg

153tmyp.jpg

5v9fer.jpg

2ywy7tz.jpg

 

Sljedece u planu je ubaciti motor koji vec ceka..radi se o 1.8 8v 112KS iz golfa mk2 gti... pozdravw!

Edited by Oggy

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da sam stavio 2 iste slike,sorry...

Edited by Oggy

Share this post


Link to post
Share on other sites
0