0
Guest devilToMEk

zamjena zamasnjaka

Recommended Posts

Guest devilToMEk

evo ovak..

pocel je podrhtavat u prvoj brzini prilikom kretanja, pa sve jace i jace, dok nie neke otislo do kraja i sad vise uopce ne odvaja kuplung.

najvjerojatnie je otisel zamasnjak (kak cujem to je neki dvomaseni) a to je vec problem. JER u ovlastenom sam dobil ponudu od samo 10 000 kuna :) :) za izmjenu korpe, lamele, kuplung seta i zamasnjaka. posto sam prie 30 000 km mijenjal korpu, lamelu sa kuplung setom postoji mogucnost da ce me kostat samo 7500 zamasnjak :)

 

a postoji druga solucia a to je: VALEO zamasnjak, kuplung, lamela i korpa set za kojih 4500 kuna (nachi vise nie ovaj dvomaseni nego klasicni zamasnjak)

paa mene zanima dal se isplati to kupovat, dal vredi to kaj, dal mozda neko ima iskustva s tim? preporuka? malo mi e previse 10 000 kuna.

 

i vec kad sve to mijenjam.. treba jos kaj mijenjat? neki semeringi? druk lageri? blaa blaaa??? preporuka za neke zamjenske dijelove?

 

unapried hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest devilToMEk
možeš stavlajt jednomaseni ali će ti drugčije primat kuplung....

da sve mi je to jasno koja je razlika..

al htel bi znati koje je najbolje rjesenje za moj problem..

nezelim opet za kojih 30 000 mjenjat neke od toga..

ocu il neki dobar zamjenski set il bum dal 10 000 pa bum znal kaj imam i bar neku garanciu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

"neodvaja" znači ušaltaš u brzinu a auto neide... ili?

 

Ako je to onda dal ima kakvih zvukova iz getribe... kad zamasnjak pukne onda to doli drobi i komadi njega grebu po zvonu getribe,po karteru motora itd itd....

 

Zamjenski set je dobra stvar ako mislis auto vozit jos 100iljada km pa da onda opet nebude iljadu eura za zamasnjak.

Sto se tiče razlike kod običnog... start je mozda malo grublji al ništa strašno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest devilToMEk

nema nikakvih cudnih zvukova, cak sam se i dopelal do doma kojih 20 kilometri, fora je u tome da nemrem saltat brzine, samo s "medjugasom". dok je motor ugasen bez problema se salta u sve brzine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije bi bila korpa po tomu, ali opet, ako su ti u servisu rekli da je zamašnjak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti slučaj i kod mog frenda auto ide ali ga ne možeš šaltat "korpa" barem bilo na njegovoj Bori

poslije stavili običan set i sad je auto bolje divlji nek prije (stavili keramičku lamelu) :bravo :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest devilToMEk

nadam se da je tak.. da je bar samo korpa..

a koji zamjenski set preporucate? VALEO? valja to kaj? neke drugo??

 

isti slučaj i kod mog frenda auto ide ali ga ne možeš šaltat "korpa" barem bilo na njegovoj Bori

poslije stavili običan set i sad je auto bolje divlji nek prije (stavili keramičku lamelu) :bravo :bravo

 

ko mu je to slagal? jel zadovoljan s poslom? cijena?

Edited by devilToMEk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic!

 

Imam slične probleme na rradu

 

Kada krečem 1.2 eventualno 3 auto podrhtava i sav se zatrese jel to isto zamšnjak problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ne otvaram novi topic!

 

Imam slične probleme na rradu

 

Kada krečem 1.2 eventualno 3 auto podrhtava i sav se zatrese jel to isto zamšnjak problem

 

lamela (kad pukne koji feder u lameli onda se to zna dogodit a sad mora a i ne mora biti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

korado srečom nema taj problematični zamasnjak....

moze trest zbog seta kvačila a moze zbog i drugih stvari (nosači) itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispricavam se svim modovima na off-u :D

 

nego sam htio pitat ako netko zna neku str di su objasnjeni ovakvi djelovi motora jel bi volio znat kaj koji cemu sluzi..kao npr zamasnjak za njega sam cuo 100 puta ali i dalje neznam kaj je ..pa ono ako ima neka str di takve tehnicke stvari su objasnjenje..

 

sorry tomek kaj sma tu pitao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
korado srečom nema taj problematični zamasnjak....

moze trest zbog seta kvačila a moze zbog i drugih stvari (nosači) itd

 

Ufff morat čemo raskapat a to mi se ne sviđa

 

Prvo bacam oči na nosače da ne izbacim lamelu iz kuče ni krivu ni dužnu TNX

Share this post


Link to post
Share on other sites
0