0
Guest sstg

abgas werkstatt golf 5 1.9 TDI

Recommended Posts

Guest sstg

Imam jedan problem.

Nedavno mi se upalila žuta lampica abgas werkstatt na kontrol tabli, otišao na dijagnostiku, javlja grešku senzor ispušnih plinova. Auto se sasvim normalno ponaša, dobro vuče, ne dimi, mirno radi... Nakon par dan sam promijenio sve filtere, a među njima i filter za gorivo. Lampica se ugasila. Nakon nekoliko sati vožnje i kod ponovnog paljenja opet se upalila i sad opet stalno svijetli.

Ako imate kakav savjet pomozite! I gdje se uopće nalazi senzor ispušnih plinova?

HELP!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud kako i kolko se voziš? Kakve su ti relacije?

 

Meni smrdi na zagušen auto - gradska vožnja + kratke relacije. Lijek tome je autocesta i konstantan gas do poda 20-tak km...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sstg

Relacije su po 50-ak kilometara, gradska vožnja minimalno. Auto sam dovezao iz njemačke prije mjesec dana, autoputom ga nisam štedio, novo vozilo pa da vidim koliko može! U vožnji se ne ponaša se zagušeno , ide stvarno dobro... puno bolje od istog golfa iz firme.

Moje su sumnje na kvalitetu domaćeg goriva :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Relacije su po 50-ak kilometara, gradska vožnja minimalno. Auto sam dovezao iz njemačke prije mjesec dana, autoputom ga nisam štedio, novo vozilo pa da vidim koliko može! U vožnji se ne ponaša se zagušeno , ide stvarno dobro... puno bolje od istog golfa iz firme.

Moje su sumnje na kvalitetu domaćeg goriva :angry:

 

 

 

mozda se nakupilo cade,mislim da sam negdje procitao da se neznam koliko km trebas voziti na 4k rpm u 4 stupnju prijenosa kako bi se to spalilo tj rascistilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

10- 15 km četvrta i pedal to metal tj gas do daske ima da ga očisti ko da je gajnc nov. To ja svakih 1000 km po ac opletem golfa 4 100 ks ide poslije super spali svu čađu i manje vibrira motor poslije

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sstg

Navedeni način pročišćavanja motora, koliko sam saznao, se odnosi na DPF odnosno filter krutih čestica. Kada se filter začepi do određene vrijednosti, mislim da je oko 60%, onda se preporuča takav način vožnje... Upali se lampica za DPF na kontrol tabli, promijeni se način ubrizgavanja motora tako da gorivo ubrizgava po filteru i onda se preporuča vožnja u višim brojevima okretaja kako bi se filter dovoljno zagrijao da se zapale čestice čađe nakupljene u filteru. To je tzv. proces samopročišćavanja filtera krutih čestica.

Mislim da to kod mene nije problem, ali ću svejedno pokušati!

Hvala na savjetima! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imas li PDF filter il ne?

 

VW-ova diagnostika u ovl servisu je zakon....

Ljepo sjedni u auto i u servis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sstg

Golf ima DPF filter i normu Euro 4. Sinoć sam ga ložio po AC u nadi da će se ugasiti lampica, ali bez sreće...

I meni se čini da je najbolje na dijegnostiku u ovlašteni servis. Prijatelj mehaničar ima program Auto Data sa redovitim updateom i znam da ga skupo plaća, pa sam zato mislio da je dobar.. On misli da je otišao senzor ispušnih plinova...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Golf ima DPF filter i normu Euro 4. Sinoć sam ga ložio po AC u nadi da će se ugasiti lampica, ali bez sreće...

I meni se čini da je najbolje na dijegnostiku u ovlašteni servis. Prijatelj mehaničar ima program Auto Data sa redovitim updateom i znam da ga skupo plaća, pa sam zato mislio da je dobar.. On misli da je otišao senzor ispušnih plinova...

 

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....mp;#entry294985

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je bila ta greska

 

ovi u servisu odmah na blow off svalili svu krivicu i da je on kriv

kao pritisak u usisnoj grani nesto ...

 

a blow je bio na autu godinu dana i nista

 

i ugasila se sama poslije redovnog servisa i nikada se vise nije upalila

 

 

a i kod mene je gradska voznja 90%

moguce da je i zagusen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sstg

Problem riješen! Kvar je bio u senzoru tlaka ispušnih plinova, valjda je prethodni vlasnik nešto kemijao i krivo spojio, vidi se da su žice dirane..

Promijenjen senzor tlaka ispušnih plinova cca. 250 kn i lampica više ne svijetli. Greška je bila G 450 - senzor tlaka ispušnih plinova - kratki spoj prema plusu.

Hvala svima na pomoći!

Sve najbolje u Novoj Godini!!! :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovaj problem pojavio danas na GOLF 5 1.9 TDI 2007.

 

Isao sam iz Rijeke na put, presao 600 km. Auto je stajao dva dana, isao sam onda do grada 30ak km i nazad stanem kod neke trgovine ugasim upalim i upali se lampica abgas werkstatt.

 

E sad neznam. Citam ove komentare.. probao sam skinut kleme i pustiti par sati da se resetuje i vratio i opet isto. Vozio sam u 3. Brzini 90 kmh jedno 7 do 8 km i nis ne pomaze. Ne osjecam gubitak snage ili gusenje auta.. normalno radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovaj problem pojavio danas na GOLF 5 1.9 TDI 2007.

 

Isao sam iz Rijeke na put, presao 600 km. Auto je stajao dva dana, isao sam onda do grada 30ak km i nazad stanem kod neke trgovine ugasim upalim i upali se lampica abgas werkstatt.

 

E sad neznam. Citam ove komentare.. probao sam skinut kleme i pustiti par sati da se resetuje i vratio i opet isto. Vozio sam u 3. Brzini 90 kmh jedno 7 do 8 km i nis ne pomaze. Ne osjecam gubitak snage ili gusenje auta.. normalno radi

Spojiti na dijagnostiku i vidjeti.

 

Može biti senzor pritiska turbine,negdje da crijevo gubi pritisak,prljav i začepljen egr ventil/usisna grana.

 

Ako imaš dpf,moguce i to,možda ces morati prisilnu regeneraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kos mehanicara i kaze otisao ERG ventil.

Sutra stavlja novi i brise gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites
0