0
Damir

Das Golf 3TD

Recommended Posts

Konačno sam prikupio neke slike pa reko da predstavim konačno svoj auto :rolleyes:

 

Dakle, u 1. mjesecu ove godine sam kupio Golf 3 1.9TD, proizvodnja 12. mjesec '95, dosta očuvan sa 180k km

Od opreme ima:

- 2xairbag

- klima

- servo volan podesiv po visini

- električno podesivi i grijani retrovizori

- daljinsko centralno zaključavanje

- bijeli satovi

 

Kasnije što je na autu rađeno: maska bez znaka, VR6 lip, spojler na bunkeru, Extreme Power ispuh, ozvučenje (Pioneer radio + 6 zvučnika, Sony trosistemci na zadnjoj tabli, pojačalo Sony + subwoofer 12" kojeg često moram vaditi zbog bunkera), GTI lajsne i pragovi, alu felge O.z. 16" + distance, opruge 60/40, profilirana sjedala, novi tapacirung krova, nove Hella zadnje lampe

 

Trenutno su na autu 14" (185/65R14) felge s ratkapama jer sam na povratku iz Zadra naletio na neoznačeni izrezani asfalt u Benkovcu i sjebao dvije felge (ove O.z. 205/45R16), sad tresu užas i moram ih dat na ravnanje

 

O.z. boje grafita sa gumama 205/45R16

 

newimg0077_43b14.jpg

 

Trenutno su gore ove stock sa ratkapama

new291_e796d.jpg

 

S njima je auto izgledao ovak (tu su i distance) - prije mora :palacd

 

n78424987411275182998_71ef2.jpg

 

Sadašnje stanje auta

 

new091022173206_59206.jpg

 

new091022173228_12ff8.jpg

U pozadini se skriva bijela Folcika 1 1.6D '84. 355k km :palacg

 

new091022173322_5b77b.jpg

 

new091022173433_c87ff.jpg

Sony trosistemci na zadnjoj polici

 

new091022173545_60f3a.jpg

Profilirana sjedala

 

new091022174058_d8d11.jpg

 

new091022174423_52452.jpg

Upravo sam jučer sređivao ovo osvjetljenje kontrola ventilacije. Meni je ok ispalo iako srednji se jače vidi po mraku. Ovo sam iskombinirao ledice od 4 boje :zivio

 

new091022174115_01106.jpg

 

newimg00727_2377e.jpg

Visina :bravo

 

new091022174627_6a2b8.jpg

 

newimg0293v_b31e1.jpg

Novi tapacirung krova

 

newimg0291g_e9cfc.jpg

 

km_6ab56.jpg

okrenulo se 200k km (ko zna po koji put već xD )

 

Inače, još što sam si dodao je priključak za iPod ispod ručne kočnice (u onom udubljenu). Tri dana sam to slagao dok nije profunkcioniralo :angry: Riješio sam skoro sve cvrčke i škripanja u autu. Jedino još nemogu tuckanje u suvozačevim vratima nikako riješiti.

 

Što se tiče motora nije previše dirano. Odma kako sam ga kupio izmjenjeno je sve remenje, natezači i rolice, potrebne manđete, filter goriva, zraka, kabine....Prije dva tjedna sam izmjenio lamelu, stavio samoštelajuću sajlu kvačila, čistio usisnu granu te mjenjao brtvu na njoj, brtva na nosaču uljnog filtera, crijeva uljnog hladnjaka, diskovi, pločice, kojekakve sitnice (obujmice, vakum crijevčica, crijevo oduška ulja, učvršćena posudica servo ulja...) te sam uzmjenio antifriz (na -35°C), ulje + filter, filter zraka, ulje u getribi i ulje u kočnicama.

 

Znači od 1. mjeseca sam napravio s njim 23k km i zasad zadovoljan :zivio Dnevno s njim radim 70-150km pa tako nemogu previše "stilizirat" :rotfl Kod zadnje izmjene mi potrošio oko 2dcl ulja na 9k km (bez pretjerivanja). Potrošnja se kreće od 4,9-6,1l. Nekako više volim dok mi je OEM pa tako da neće biti nekih velikih izmjena

 

Evo tolko od mene, novosti će biti nadodane

 

Unaprijed hvala na komentarima :palci

 

KOMENTARI

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update:

 

- Stavljeni novi zvučnici u vrata prednja vrata, Pioneer TS-M01RSII (17cm mid-woofer), odlično rade. Trebao sam malo rezati plastike i izolaciju kako bi ih ugurao u vrata i pokrio sa origunalnom mrežicom (ispod koje su bili original Nokia zvučnici). Razmišljam o vađenju woofera iz bunkera jer mi često treba bunker pa ga moram vadit, a i bez samog woofera zvuk je jako dobar i snažan

- pojačano osvjetljenje ventilacije

- indikaciju gumba od AC, gumba od prekida da vanjski zrak i grijača zadnjeg stakla stavio sam u plavu

- zasad riješeno škripanje u prednjim vratima (vidit ćemo kak će dugo trajat)

 

slike kasnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinjen katalizator danas i srednji lonac i stavljena cijev :) Slike kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali update nakon dugo vremena napravio sam mali servis i neke preinake. Pa evo da krenem redom...

 

Prošlo ljeto sam mjenjao lamelu i opet je proklizavalo pa sam bio prisiljen opet skinuti sve dolje i stavljen cijeli novi set. Nadalje napravljen je manji servis:

 

- ulje u motoru 5W40 Castrol TXT

- filter ulja

- filter zraka

- filter goriva

- filter kabine

- ulje u servu Valvoline ATF

- ulje u getribi

- spone volana i krajnici (na desnoj manđeta pukla pa je dobila malo luft)

- imao sam vremena pa sam promjenio i sva crijeva od podtlačnog sustava

 

IMG_0033.jpg

 

Stavljeni su sva 4 nova amortizera Monroe (uspio sam još na akciji 3+1 gratis). Stavljeni su i novi ležajevi amortizera i oni gumeni nosači amortizera

 

IMG_0001.jpg

 

Morao sam improvizirat jer imam samo dvije dizalice pa sam morao dizat svaki kraj posebno (pozadini je tetkova Lada Njiva)

 

IMG_0002.jpg

 

Opruge sam ostavio iste jer su ok

 

IMG_0003.jpg

 

 

IMG_0039.jpg

 

U kutijama su stari amortizeri Kayaba Excel-G, odradili su svoje 40 000km

 

Poslje sam otišao na štelanje špura (nije ni prije podvlačio, ali kad sam amortizere dirao, zabilježio sam položaj starih, ali nije to to)

 

IMG_0008.jpg

 

Trenutno je na čeličnim felgama sa zimskim gumama i k tome prilično prljav

 

IMG_0004.jpg

 

IMG_0036.jpg

 

Stavljeni su sva 3 Aerotwin birsača i stavljen armrest od MK2 (malo sam preradio nosače)

 

IMG_0037.jpg

 

IMG_0040.jpg

 

Trenutno je na satu cca 211 500km i sad još dok zatopli ide komplet unutrašnjost na kemijsko jer se sve zmazalo tijekom zime. Toliko za sada :palacg

 

p.s. još negdi u 12. mjesecu sam blokirao EGR. Morao sam vraćati kućište katalizatora jer me ovaj na tehničkom podjeb*** dok nisam uzeo auto i ljutito otišao s tehničkog i stavio samo kućište katalizatora...nevjerovatno

 

Komentari

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, mali update, nikaj posebno, ali...Počelo je sliniti ulje na poklopcu ventila pa sam to danas sredio

 

IMG_0097.jpg

 

Baš je počelo slinit na šarafima, loše gumice. Prvo sam to sve poskidao pa očistio jer je netko to sve dobro naličio diht masom

 

Poslje je palo pranje motora :palacg

 

IMG_0099.jpg

 

IMG_0100.jpg

 

IMG_0102.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikaj posebno, izvađena cijela unutrašnjost (slike su od prije 2 danam ali sad je potpuno ostao goli lim unutra), sve što ima tkanine je otišlo na kemijsko i sve plastikice koje su pukle/škipale saniram sad pomalo. Evo malo pikčrs (some pikčures)

 

IMG_0119.jpg

 

IMG_0123.jpg

 

IMG_0122.jpg

mačak pregledava opće stanje sjedala

 

IMG_0125.jpg

 

IMG_0133.jpg

stavnjene odma nove vodilice

 

IMG_0131.jpg

čeka u garaži na pranje

 

IMG_0116.jpg

našlo se dosta zanimljivih stvari :D čak je od nađenih novaca ispod tapacirunga izašao pristojni gablec ^^

 

IMG_0129.jpg

našao sam hrđu na podu iza vozača oko čepa pa sam odma zaštitio cijeli pod (već je mrak bio pao)

 

Ako netko ima potrebu komentirat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unutašnjost će konačno sutra biti sasvtavljena jer nikako nemam vremena radit cijeli dan, a i detaljno sve radim :palci

 

Evo još slika malo unutrašnjosti (veći dio je trenutno sastavljen)

 

Zaštitio sam cijeli pod u unutrašnjosti

IMG_0135.jpg

 

IMG_0136.jpg

 

IMG_0138.jpg

 

Nabavio sam konačno BBS felge 15" original s golfa GTD (sutra idu nove gume 195/50R15) pošto od mojih O.Z. felgi više nikaj :(

IMG_0153.jpg

 

Sad dok prestanu oborine slijedi poliranje i čišćenje plastika i mali fotosešn

 

Komentari (:

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na povratku doma stao sam kod Lidla pa sam opalio par slika. Imao sam samo sa sobom iphone tako da kvaliteta slika po noći i nije nešt

 

IMG_0162.jpg

 

IMG_0160.jpg

 

IMG_0159.jpg

 

IMG_0158.jpg

 

IMG_0156.jpg

 

komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, konačno sam se riješio spojlera na način da su mi ga ukrali usljed bijela dana na sred plaćenog parkinga. Bolje da sam ga prodao prije :D Sad mi ostaju problem rupe na haubi i mrlje od silikona

 

IMG_0182.jpg

 

IMG_0181.jpg

 

IMG_0180.jpg

 

IMG_0179.jpg

 

Komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali update...

 

Morao sam mjenjati ležajeve u kotačima i homokinetičke i još razne sitnice oko podvozja, stavljene su nove gume bla bla bla (nikog to ne zanima). Nakon krađe spojlera naručio sam od kolege Rallye G60 (hvala) spojler (kopija onog s GTD-a) samo što ovaj ima Hella štop, ofarbao ga u mat crno da bude u originalu :) Uz to vratio sam i stock antenu tako da se ide na OEM look. Također su i novi žmigavci u braniku sa katadiopterima (i maglenke su nabavljene) i vratio sam USA style da pozicija svijetli u žmigavcima. Bijele su žmige, ali kad je bila pozicija uključena pa je izgledalo da su žute :)

 

Rupe na zadnjoj haubi (od ukradenog spojlera) nisam još sredio jer nema se vremena

 

Evo malo slika

 

IMG_0190.jpg

 

IMG_0191.jpg

 

IMG_0192.jpg

 

IMG_0193.jpg

 

IMG_0194.jpg

 

IMG_0196.jpg

 

IMG_0197.jpg

 

IMG_0198.jpg

 

IMG_0199.jpg

 

IMG_0200.jpg

 

IMG_0202.jpg

 

IMG_0204.jpg

 

Komentari...fak jea

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update

 

Što je zadnje rađeno na autu:

- 4x nove ljetne gume

- novi vanjski/nutarnji homokinetički zglobovi

- 4x FAG ležaja kotača

- svi seleni promjenjeni

- novi kočioni cilindri

- pakne

- Shell 80W ulje za getribu + Abrd aditiv za getribe

 

IMG_0813.jpg

 

Sljedeće što planiram je temeljito poliranje pa ću ga onda malo poslikat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ulazim na parkiralište, imam spušten prozor i primjetim da nekaj lupka i udara pri prelasku preko ležećih. Izađem van i pogledam, unutrašnjost lijevog fara čudno stoji. Skinem ga doma, otvorim, kad ono nosači sjenila se raspali, tj. popucale plastike za podešavanje snopa. Nikaj, odma na forum i naručio se far, naravno dvokomorni Hella :)

 

IMG_0815.jpg

 

Komentari

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
0