1 1
Scorpion

HID problemčić

Recommended Posts

Lijep pozdrav,

Naime imam mali problemčić, a kako mi elektrika i nije najjaća strana da pitam one sa iskustvom.

Unatrag 3-4 dana, desna žarulja na HID kitu mi se u vožnji ugasi, kad ugasim svjetla i ponovo uplaim , žarulja se upali i radi normalno ...i nekad znade to se desit 5-6puta unutar 2-3 km...a može biti i cijelim putem od 50-60km da je sve po starom i normalnom dakle svijetli bez ikakvih trzavica(paljenje/gašenje).

Dosad imam HID godinu dana, nikakvih problema...jedino što je zamijenjen tj reklamiran balast na toj strani , promjenjen je prije 3 mjeseca..ali sve je bilo noramalno do prije par dana...Isto tako boja svijetla u Kelvinima se malo promijenila...bolje je (nekih 10%) ljubičastija nego lijeva??

 

Svaki savjet/mišljenje/iskustvo....dobro je došlo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

istu sam situaciju i ja imal...trebalo joj je da se upali, pa je znala tu i tam blinknuti, pa je malo radila, malo ne, pa je počela mijenjati boju u ljubičastu i evo sad uopće ne radi...u međuvremenu sam kupil nove žarulje jer smatram da je to do žarulje, a ne do balasta jer su i oni zamijenjeni novima prije kojih 3-4 tjedna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to isto dogadalo...samo se ugasi onda ponovo upalim svjetla i neko vrijeme radi..i tako skroz dok se vise nije htjela upaliti i sanel_g3 mi kaze da je osigurac otisao i da stavim jaci i evo fala bogu sve radi.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi prije reka da je balast. nije do žarulje.

promini balaste pa vidi oće se žarulja gasit na istoj stani ili na suprotnoj. tad će ti bit sve jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao istu situaciju, sijalica bila problem. Probaj od nekoga posuditi i balast i sijalicu pa probaj do cega je. Najjeftinije ti je tako da ne kupujes napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1