0
Mojsije

pumpa vode pusta na golfu

Recommended Posts

gubim rashladnu tekućinu na pumpi vode , auto je golf 2 dizel , zanima me postupak skidanja pumpe jer koliko sam vidio nemogu je skinut ako ne skidam zupčasti remen a možda čak i bosch pumpu

Share this post


Link to post
Share on other sites
gubim rashladnu tekućinu na pumpi vode , auto je golf 2 dizel , zanima me postupak skidanja pumpe jer koliko sam vidio nemogu je skinut ako ne skidam zupčasti remen a možda čak i bosch pumpu

 

ak si mojsije, onda razdijeli vodu da ne prolazi na tu starnu vodene pumpe :D:rotfl :rotfl :rotfl

 

nego, tocno... skidas i zupcasti, i ne moras skidati bosch pumpu nego skini samo remenicu sa bosch pumpe i zamijeni vod. pumpu i vrati sve nazad.. samo zacrtaj remen na svakoj remenici i vrati sve nazad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije potrebno skidat zupcasti ni bosch pumpu. skini klinasti remen i iza bosch pumpe imas 2 sarafa mislim koje odsarafis sa gedorom i nastavkom i ispod nosaca alternatora imas jos jedan saraf i sve ide dolje. sad nisam siguran koliko sarafa moras odsarafit, al ja sam to tak skidao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo: mijenjaš samo pumpu(polu-pumpa) ili sve komplet(pumpu i kučište koje je zašarafljeno na blok)??

 

Probaj prvo otšarafit koji šaraf koji drži pumpu (10 ključ,6mm šaraf).. oprezno jer ti vjerojatno neće ić i može ti samo puknut.. ak nejde moraš sve vadit van i grijat šaraf po šaraf i polagano otšarafiti..

 

Ako idu(a vjerojatno nejdu) šarafi onda sljedeće: skini vanjski remen. poklopac zupčastog, zupčasti(stavi u fazu motor,ak neznaš kak je faza pitaj), remenicu serva ili servo pumpu malo zabaci na stranu(ak imaš servo) i remenicu pomoćne osovine izvadi..ništa nije problem..kad to sve izvadiš otšarafi pumpu tj.šarafe na 10 ključ i to je to..ak ti kaj nije jasno pitaj...ili izvadi pumpu s kučištem i vani raskopaj pumpu od kučišta..i stavi novu gumicu na kučište i uzmi termostat odma novi(ak nije mijenjan nedavno)..

 

Remenicu na bosch pumpi ne skidaš osim ak ju ne vadiš van, i nejde lagano van..

 

Remenicu bregaste isto nemoj ni slučajno skidat jer ju nečeš vratit kak je bila osim ak vadiš poklopac ventila itd....

 

A faza ti je: za radilicu imaš oznaku na zamašnjaku, bosch pumpa ti ima rupu kroz koju pogurneš neku doboku gedoru(npr.meni u radioni 11 od srednje garniture) a bregastu zactaš ili izvadiš poklopac ventila i na kraju bregaste stavi neki metalni komad ili plosnatu turpiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobra zizz :respekt

 

 

siky znaci to je ovo

 

donje dvi vide

 

 

 

gornja ispod boscg pumpe

 

Znaci kad ovo odvidam i skinem klinasti remen vodena pumpa bi morala ićii dolje

 

 

upravo tako. to odsarafis i ide dolje sve. mozda eventualno da skines alternator da ti nesmeta, to su jos 2 sarafa, a imas vise mjesta za manevar, u biti mislim da ga moras skidat, nesjecam se vise.

 

@vr-turbo: ako se nevaram (a mislim da ne jer imam doma 3 motora takva) 1.6 D nema komplet pumpu nego polu-pumpu, tj dio kucista je blok a dio je na toj pumpi. mjenjao sam je cca 4 puta i posao je onako srednje-zajeban. najvise smeta bosch pumpa ali nije je potrebno skidati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala momci

Alternator sam mijenjao pa to već znam ide a dali ću mijenjati polu-pumpu i kompletnu pumpu neznam , pretpostavljam polupumpu jer mi curi između osovine pumpe i remenice pumpe.

Sve u svemu izgleda mi jednostavnije skinuti pumpu s kućištem pa ona rastaviti pumpu, mislim da su neke vide (ključ 10) zaklonjene zupčastim remenom.

Znate li koliko košta nova vodena pumpa (ili polupumpa) ovisi što se mijenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam tu pumpu/polupumpu tj taj dio platio cca 200 kn. al to sam kupovao prije nekih 2-3 god pa sad neznam koja je sad cijena

Share this post


Link to post
Share on other sites
@vr-turbo: ako se nevaram (a mislim da ne jer imam doma 3 motora takva) 1.6 D nema komplet pumpu nego polu-pumpu, tj dio kucista je blok a dio je na toj pumpi. mjenjao sam je cca 4 puta i posao je onako srednje-zajeban. najvise smeta bosch pumpa ali nije je potrebno skidati.

 

Neki to zovu polu-pumpa neki pumpa..uglavnom pitao sam ga zato jer se to može izvadit i da se ne vadi sve ali ako mu šarafi idu,ako ne mora sve vadit i grijat i molit boga da ne pukne koji jer onda mora bušit,itd..ili kupit i pumpu i kučište i miran je..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neki to zovu polu-pumpa neki pumpa..uglavnom pitao sam ga zato jer se to može izvadit i da se ne vadi sve ali ako mu šarafi idu,ako ne mora sve vadit i grijat i molit boga da ne pukne koji jer onda mora bušit,itd..ili kupit i pumpu i kučište i miran je..

 

 

ma sve pet, mozda si me krivo shvatio, uglavnom mislim da se mora sve vadit pa onda rastavit jer se nemoze drugacije skidat, jbg davno sam to radio, al nije sjeban posao. prednost je to sto se nemora skidat bosch pumpa i zupcasti pa se onda zaje... i pazit da ne fula fazu na motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

narode sjebaop sam fazu

kompletnu pumpu nisam uspio skinuti jer je jedna od gornje dvije vide nosača alternatora nedostupna

prešao sam na plan b , skidanje polupumpe

označio sam flomasterom zupčasti remen kod brregaste radilice i boš pumpe i njihove remenice međutim kad sam sve vraćao vjerovatno sam rukom izbrisao oznaku na remenici kod boš pumpe i naravno ne pali

Share this post


Link to post
Share on other sites

auf nekako sam uspio

jedva sam skužija kako bregastu dovesti u fazu

a i na zamajcu imaju 2 oznake

Share this post


Link to post
Share on other sites
0