6 6
smoki

Vag-Com

Recommended Posts

E ovako, searchao sam ali nisam nigdje mogao naći..Imam vagcom dijagnostički kabel (kkl ako nekome nešto znači) i rosstech-ov software 409.1..

 

I pronjušio sam sve opcije ali ne mogu nigdje naći..Kako recimo koristiti opcije za isključivanje/uključivanje zračnih jastuka, poništavanje service-a, paljenje/gašenje one opcije u novijim autima da svira/signalizira kad sjedala nisu zakopčana, i tako te opcije..

 

Znači ja trenutno mogu samo očitavati i poništavati greške, i koristiti measure blockove!

 

Evo ak mi je negdje promaknulo da je objašnjano onda ću zamoliti link na tu temu a ovu se može onda lockati!

 

thx!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče kabela, ako misliš ulaziti u novija vozila koja imaju can komunikaciju moraš imati kabel koji to podržava. Što se tiče verzije programa tvoja verzija je stara. Skini sa oficijalne stranice novu verziju ,koja je mislim 908 trenutna. Što se tiče airbagova i pojaseva, svakako da postoji način, a koji je kanal ne bih znao. Ali ne bih se igrao sa time jer navodno da airbag i vag-com nisu baš neki frendovi, pa da ne bi bilo bum, pogotovo ako se baš ne znaš koristiti. A za poništavanje servisa na novijim vozilima, odeš u 17,instrument ploču, pa u prilagođavanje i kanal 2 prebaciš na nulu. E sada mislim da se ti neki kanali razlikuju ovisno o tipu i godištu vozila, ali mislim da je vag com pametan pa da izbaci prozorčić za određeni kanal, tako da znaš što je što.

I za kraj evo ti link sa oficijalne stranice:

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/index.html

 

Lijep POzdrav!

 

PS: I sve što radiš, radiš na vlastitu odgovornost!

 

:respekt

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to care, to me zanimalo..thx!

 

Znam da vagcom i zračni nisu frendovi zato se i bojim štrakati previše pa pitam..samo me zanimalo kako poništiti ak iskoče pa ostane ona "greška"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ako iskoče mislim da nije moguće poništiti greške sa vag comom ili nečim sličnim jer procesor to upamti. Ali rješenje postoji! Moraš nać nekog dobrog elektroničara koji otvori procesor i nešto sprčka po njemu da više ne svjetli. Dakako da je on još uvijek potpuno funkcionalan , ali zaboravi te greške kao da ništa nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neam pojma, imam frenda jednog iz Herzegovine kojem su iskočili jastuci na 35i passatu i svijetlila mu je lampica, i otišao je kod jednog lika koji je skopčao vag-com i poništio mu to za 10KM!

 

Eto ak on laže lažem i ja.. :mellow:

 

Btw skinuo sam sinoć ovaj 908 i ima pun k.... opcija u odnosu na 409 koji sam imao..sutra kad uhvatim cajta cu ga malo isprobati!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neam pojma, imam frenda jednog iz Herzegovine kojem su iskočili jastuci na 35i passatu i svijetlila mu je lampica, i otišao je kod jednog lika koji je skopčao vag-com i poništio mu to za 10KM!

 

Eto ak on laže lažem i ja.. :mellow:

 

Btw skinuo sam sinoć ovaj 908 i ima pun k.... opcija u odnosu na 409 koji sam imao..sutra kad uhvatim cajta cu ga malo isprobati!

 

a jel imaš kabel za taj 908??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neam pojma, imam frenda jednog iz Herzegovine kojem su iskočili jastuci na 35i passatu i svijetlila mu je lampica, i otišao je kod jednog lika koji je skopčao vag-com i poništio mu to za 10KM!

 

Eto ak on laže lažem i ja.. :mellow:

 

Btw skinuo sam sinoć ovaj 908 i ima pun k.... opcija u odnosu na 409 koji sam imao..sutra kad uhvatim cajta cu ga malo isprobati!

 

Možda na starijim vozilima uspjeva. Ali koliko ja znam procesor airbagova nakon ispaljivanja je na nekima za u smeće, (tj. svjetli lampica, ne da se izbrisati grešku) odnosno ako imaš elektroničara sve se da...

A što se tiče kabela može se dogoditi ako je star kabel da ti neće sa novim programom funkcionirati. Koji točno kabel imaš? Probaj malo na ross-techovoj stranici vidjeti kompatibilnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napisao sam u prvom postu da imam kkl kabel..Kupio sam ga prije 1.god i tada je bio can-compatible, dakle trebao bi funkcionirati..

 

Iako, vidiš, can je interface..Pitanje je dali podržava software..idem probati pa javim!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa napisao sam u prvom postu da imam kkl kabel.

Ispričavam se promaklo mi.... :palacd

 

Kada instaliraš noci software on će ti nakon instalacije zahtjevati da se spojiš u auto i prilikom tog spajanja on će ti automatski podignut, tj. updateat taj interface u kabelu.

Osim što se nove verzije programa zovu VCDS mislim da nema neke razlike od starih osim što je učitano više fault kodova (piše ti koliko kada ga pokreneš, gore u desnom kutu). :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo išao probati i nemože pronaći kabel..nije ni na jednom com portu ni na usb-u..kad ukopčam kabel u laptop onda me traži usb driver a on bi trebao biti u C/Ross-Tech/VCDS i tamo ga nema..

 

Budem probao naći na netu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm. S dosadašnjim programom je radilo.... a sada ne radi.... nešto je zapelo.... Ne znam što da ti kažem. Probaj nešto skemijati pa javi...

 

 

EDIT: Na koji si se auto spajao, koje godište?

Pazi ovo , možda pomogne

http://www.ross-tech.com/vag-com/usb/usb-config.html

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i radio, ali ništa..na kraju spojio laptop na net i isao instalirati drivere, onda ih je pronasao, inastaliram i opet nece..

 

A bilo je muke i sa 409.1 verzijom, vise se ne sjeam kak sam to instalirao..Nije mi sad jasno jeli problem u verziji software-a ili šta jer je kabel kkl (twin-k) odnosno kako bi oni rekli "high-tech" kabel koji podržava tu verziju software-a.. :mellow:

 

Spajao sam na Passata, '01.god

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo išao probati i nemože pronaći kabel..nije ni na jednom com portu ni na usb-u..kad ukopčam kabel u laptop onda me traži usb driver a on bi trebao biti u C/Ross-Tech/VCDS i tamo ga nema..

 

Budem probao naći na netu..

Sjebo si kabel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako probajmo još jednom! :respekt A da probaš sve izbrisati, znači sve vagcomove i vcdsove? I nanovo instalirati noviju verziju? Možda jedan drugome smetaju, mda ne bi smjeli! Pozdrav! :bravo:respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ruscic
Evo išao probati i nemože pronaći kabel..nije ni na jednom com portu ni na usb-u..kad ukopčam kabel u laptop onda me traži usb driver a on bi trebao biti u C/Ross-Tech/VCDS i tamo ga nema..

 

Budem probao naći na netu..

kopije vag coma sjebes ako stavis noviju verziju softwara nego sta odgovara kabelu....

ja sam ima 704 koju san popravlja xxxx puta,

a otkad san uzea orginal spasia san se, radi odlično imas update-e i radi sve sta izadje, golf 6, novi polo....

a sa airbag-o su imali problema kod starijih verzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@leo - 908 je na novom laptopu a 409 na starome tako da nisam shebao verzije..

 

@ruscic - jbg ja nemam love za original a na kabel sumnjam, iako na njihovoj stranici pise da kabel podrzava najnoviju verziju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam više biti pametan!

Frend je imao na kompu mislim neku 500 verziju. Skinuo sam mu novu 800 i neku. Lijepo instalirao, automatski se je updatao interface u kabelu nakon spajanja sa autom i sve funkcionira. Staru sam ostavio, ali mislim da i ona funkcionira. Sve je na istom laptopu.

I da zaboravio sam radi se o hex-can kabelu 100% oriđiđi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam pojma..neda mi se stalno skakati od auta do kompa kad nemam pojma šta mu je..

 

Lijepo piše da 908.1 verzija podržava twin k-line kablove (KKx). Moj je KKL, znači moralo bi radit..skinuo sa njihove stranice drivere..odabrao com port od 1-4, na usb neće niti na ijedan od com-portova..

 

Lud sam već, nemam pojma šta je!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ruscic
Ma nemam pojma..neda mi se stalno skakati od auta do kompa kad nemam pojma šta mu je..

 

Lijepo piše da 908.1 verzija podržava twin k-line kablove (KKx). Moj je KKL, znači moralo bi radit..skinuo sa njihove stranice drivere..odabrao com port od 1-4, na usb neće niti na ijedan od com-portova..

 

Lud sam već, nemam pojma šta je!

 

jel orginal interfejs?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ruscic
Nekoliko postova prije piše da kabel nije originalan...

 

neorginalni interfejs moze raditi samo na verziji koja pise na njemu, ukoliko ga spojite na noviju verziju VCDS (bivsi vag-com) isti interfejs ide na black listu. isti je potrebno rastavit i ponovno ga flash-at na neku od verzija vag-com-a i ne koristit noviju verziju niti radit update. ukoliko je interfejs na black listi kad ga ustekate na usb port nece ga kuzit kao rosstech device nego nesto drugo nemogu se sitit odavno neman tih problema!

Edited by ruscic

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6