6 6
smoki

Vag-Com

Recommended Posts

Moze malo info, ja sam kupio ovo i sada me zanima koji s program da nabavim da mogu na Golfu MK3 1.6 ocitati parametere rada. Ako je uopce tako sto moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini vagcom i zabrani kompu pristup netu i deri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, imam vag com 409-1 koji ne radi :D

Instalirano na xp, komp prepoznaje kabel, uđem u program odem u opcije napravim test sve dobro (port status:ok, iterface: found...).

Kad uđem u diagnostiku i tamo mi se neželi spojit na auto. Dali možda zna tko di je kvaka? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, imam vag com 409-1 koji ne radi :D

Instalirano na xp, komp prepoznaje kabel, uđem u program odem u opcije napravim test sve dobro (port status:ok, iterface: found...).

Kad uđem u diagnostiku i tamo mi se neželi spojit na auto. Dali možda zna tko di je kvaka? :)

Koji auto? Koja godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 409-1 nije se htio spojiti na golfa 4 1.6 16v iz 1998 dok meni na Golfa 3 1.6 spaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj u device manageru podesiti latency timer na 2 na COM portu ...... Link

 

A najbolje instaliraj VCDS lite 1.2 aktiviranu verziju i onda probaj spojiti na aute koje si naveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima !

 

Moze li preporuka za Vag-Com cabel sa softverom za passat B7 2012 god.proizvodnje sa e-baya

Trazio sam nekog na podrucju Vinkovaca, Osijeka ili Đakova da mi nesto isporgramira ali kaka nikog ne nadjoh onda cu sam probati.

Znaci molim za savijet koji kabel uzeti da radi sa mojim modelom auta. Dali iskljucivo koristit softver koji dolazi uz kabel ili se moze koristiti i VCSC Lite verzija skinut sa stranica http://www.ross-tech.com

 

Hvala i LP !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj u device manageru podesiti latency timer na 2 na COM portu ...... Link

 

A najbolje instaliraj VCDS lite 1.2 aktiviranu verziju i onda probaj spojiti na aute koje si naveo

 

Probo sve i opet ne radi. Isti problem.

Edited by rabbit_vr6

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Probo sve i opet ne radi. Isti problem.

Koji kabel imaš? Onaj plavi kinez ili?

Deinstaliraj drivere i ponovno instaliraj (probaj druge)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji kabel imaš? Onaj plavi kinez ili?

Deinstaliraj drivere i ponovno instaliraj (probaj druge)

 

Kineski crni

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kineski crni

Otvori kabel i vidi da li je unutra čip FTDI FT232RL ..... ako je onda bi taj kabel morao savršeno raditi sa VCDS Lite 1.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori kabel i vidi da li je unutra čip FTDI FT232RL ..... ako je onda bi taj kabel morao savršeno raditi sa VCDS Lite 1.2

 

a0TA4cP.jpghVcx3Jg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a0TA4cP.jpghVcx3Jg.jpg

To je verzija sa BL čipom koji ima vanjski eeprom ...bolja je verzija sa RL čipom .......

 

Probaj drivere sa ove stranice za VCP --- Link

ili

Ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima !

 

Moze li preporuka za Vag-Com cabel sa softverom za passat B7 2012 god.proizvodnje sa e-baya

Trazio sam nekog na podrucju Vinkovaca, Osijeka ili Đakova da mi nesto isporgramira ali kaka nikog ne nadjoh onda cu sam probati.

Znaci molim za savijet koji kabel uzeti da radi sa mojim modelom auta. Dali iskljucivo koristit softver koji dolazi uz kabel ili se moze koristiti i VCSC Lite verzija skinut sa stranica http://www.ross-tech.com

 

Hvala i LP !

Za taj tvoj auto B7 2012 možeš kupiti jeftini klon 12.12.0 (radi aute do 2014 g) - HEX CAN USB

Koristiš samo SW koji dođe uz kabel (pošto je krekiran i vezan za ID tvog kabela) .....korištenje kabela sa originalnim sw-om sa službene stranice = brisanje kabela , na laptopu na kojem se koristi VCDS ne smije se koristiti internet (bilo da je kabel priključen ili ne) = brisanje kabela

VCDS Lite koji spominješ ne možeš koristiti na svom autu jer VCDS Lite radi aute samo do 2004 g. i radi sa običnim KKL kabelom

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je verzija sa BL čipom koji ima vanjski eeprom ...bolja je verzija sa RL čipom .......

 

Probaj drivere sa ove stranice za VCP --- Link

ili

Ove

 

 

Nepomaže ni to, kaže da auto nije kompatibilan :ne

 

L42xJuo.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nepomaže ni to, kaže da auto nije kompatibilan :ne

 

L42xJuo.png

Probao si drugi SW, druge drivere...nemaš šta drugo

Možeš jedino probati u device manageru mijenjati COM portove ako su slobodni...COM 1 ,2,3,4 i naravno u samom programu....COM port u programu mora biti isti kao i u device manager-u

Probaj sa drugim laptopom....ako ništa od toga ne uspiješ onda baci kabel i kupi plavi KKL sa RL čipom i koristi ga sa vag com -om 311.2, 409.1 ili VCDS Lite i možeš raditi vozila do 2004 g.

Ako imaš na laptopu serijski port (RS232) još bolje...nabavi KKL serial spoji na RS232 i radi dijagnostiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj tvoj auto B7 2012 možeš kupiti jeftini klon 12.12.0 (radi aute do 2014 g) - HEX CAN USB

Koristiš samo SW koji dođe uz kabel (pošto je krekiran i vezan za ID tvog kabela) .....korištenje kabela sa originalnim sw-om sa službene stranice = brisanje kabela , na laptopu na kojem se koristi VCDS ne smije se koristiti internet (bilo da je kabel priključen ili ne) = brisanje kabela

VCDS Lite koji spominješ ne možeš koristiti na svom autu jer VCDS Lite radi aute samo do 2004 g. i radi sa običnim KKL kabelom

Čekaj malo, kako to mislis da laptop na kojem se koristi VCDS da se ne smije koristiti internet bilo kada. Ako nije pokrenut program ili ako nije prikljucen kabel zasto se onda ne smije. Shvacam da kad ides nesto raditi iskljucis ga tj. disconektiras sa interneta i to je to a sada neke nove informacije da to racunalo nikad nesmije biti na natu.

Zasto to ? Moze li pojasnjenje ili odgovor ili pomoc? Mislim imam laptop ali necu ga koristiti samo za to ili sta, da dizem dual boot pa da jedni windowsi sluze samo za to.

Narucio sam si verziju 15.7.1...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dxdandy gdje si narucio 15.7.1 i da li si provjerio da ce ti raditi long coding?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj malo, kako to mislis da laptop na kojem se koristi VCDS da se ne smije koristiti internet bilo kada. Ako nije pokrenut program ili ako nije prikljucen kabel zasto se onda ne smije. Shvacam da kad ides nesto raditi iskljucis ga tj. disconektiras sa interneta i to je to a sada neke nove informacije da to racunalo nikad nesmije biti na natu.

Zasto to ? Moze li pojasnjenje ili odgovor ili pomoc? Mislim imam laptop ali necu ga koristiti samo za to ili sta, da dizem dual boot pa da jedni windowsi sluze samo za to.

Narucio sam si verziju 15.7.1...

Može pojašnjenje....

 

1. Laptop ne smije na net ni kad je kabel uključen ni kad je iskljucen zbog toga što VCDS konstantno komunicira sa VCDS serverima u pozadini i provjerava licencu....ako skuže da je klon onda se mijenjaju file-ovi d1.bin,d2.bin i d3.bin u samom instalacijskom folderu.... prilikom spajanja kabela na laptop ako su ti file-ovi izmijenjeni od strane Ross Tech-a automatski se brise eeprom u kabelu a u eepromu se nalazi licenca....to je ukratko to

 

2. Kineski kabeli su svi napravljeni da se mogu obrisati da bi kinezi povecali prodaju.... pojavila se verzija na iternetu tj dump za Atmegu za 11.11.5 i 12.12.0 koji ima zaštitu od brisanja i taj dump je besplatan....ujedno to je i zadnji free dump na internetu.....

 

3. Što se tiče dual boot-a to je najbolje rješenje .... napraviš dual boot i na jednom tj. na onome na kojem koristiš VCDS pogasiš mrežnu i wireless karticu i to je to ...nema interneta nema štete...

 

4. Pošto kažeš da si naručio verziju 15.7.1 .... ona također ima zaštiti za internet (kabel se ne može obrisati za sada i možeš slobodno koristiti internet....do kada to je pitanje) ....postoje više verzija 15.7.1 naravno klonovi....oni malo jeftiniji koji samo koriste 15.7.1 i oni malo skuplji koji se nadograđuju kao i originali .... Trenutna verzija je 15.7.2

 

Nadam se da je sad malo jasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

vcds nije stalno na netu, nego samo kad je startan i tad mozda radi update. Ako je tako, samo treba taj exe blokirati u firewall i nema frke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vcds nije stalno na netu, nego samo kad je startan i tad mozda radi update. Ako je tako, samo treba taj exe blokirati u firewall i nema frke.

Taj koji ti je rekao da VCDS nije stalno na netu tj. da ne komunicira sa Ross Tech serverima reci mu slobodno da nema pojma kako VCDS radi..... nije na netu jedino kad je laptop ugašen ili nije spojen na internet ;-)

A što se tiče firewall-a to ne funkcionira.....jer VCDS se prilikom starta računala(laptopa) i dizanja servisa automatski spaja na servere i ponekad "pobjegne" prije nego se podigne firewall

Jedina zaštita koja je funkcionirala je bila zabrana u host-u ali samo do verzije 10.6.0 i to je Ross Tech riješio.

 

P.S.

šta misliš da Ross Tech-ovi stručnjaci ne znaju za firewall i da ga nisu zaobišli :gleda ... isto tako da mogu obrisat Atmegu162 tj. eeprom Atmege u kojem se nalazi licenca(a u novijim verzijama i licenca i serial ID koji je povezan sa FTDI serialom) preko USB-a a Atmega se inače programira preko vanjskog AVR programatora :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj koji ti to kaze sam ja. Navedi mi exe ili servis od vcds-a koji radi dok je ugasen pa cu se ispricati jer tvrdim nesto za sto nisam u pravu. Mozda sam za aute bedak ali programer sam po struci i znam da nije moguce da je program stalno na netu ako neki njegov dio nije pokrenut bilo preko startup, registry, servisa itd. Ja osobno nisam primjetio niti jedan element vcds-a pokrenut dok je sam vcds ugasen.

 

I da, ross tech zna sto je firewall ali njega zaobilaziti je kriminal i bio bi tirggeriran kao virus svim AV programima. A da je i tako, i da gasi firewall, opet bi to radio samo i jedino dok je pokrenut. Ponavljam nije moguce da je stalno na netu a da neki modul, element njegov nije pokrenut. Pa cak da i nije legalnim putem pokrenut, dakle da radi kao nekakav rootkit, svi bi vec svirali o tome a i programi koji traze generic rootkite bi svirali sve u 16.

 

Preporuka da se ne koristi net sa vcds je bas zato jer ljudi krivo podese firewall, zaborave ga podesiri, ili ga zgase zbog necega a bas trebaju vcds, pokrenu ga i eto vraga, vcds blokira kabel i gotova prica.

 

VCDS nije stalno na netu, vcds ide na net samo kad je pokrenut.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle nisam se došao ovdje prepirat niti mi je to namjera ali ako već hoćeš dokaze evo :

 

Pošto kažeš da VCDS ne komunicira sa serverima dok nije pokrenut (Ross tech je na sve mislio i svakim danom usavršavaju svoj SW i sprečavaju kloniranje uređaja) ....njih ne zanima SW nego provjera njihovog HW-a i valjanost licence koja je upisana u HW-u...tako da zaobilaze sve prepreke da bi pristupili svom HW-u....zaobišli su zabranu u hostu-u a da neće zaobići firewall..... čak je njihova preporuka da se ne koriste AV programi i ferewall i to sa original kabelom i SW-om ....to što kažeš da je zaobilaženje kriminal to njih ne zanima jer oni štite svoj proizvod-patent i sprečavaju bilo kakvo kopiranje HW-a....sve poznate seriale stavljaju na black list-u i nakon komunikacije VCDS-a sa njihovim serverima kabel se automatski briše i to preko USB-a a poznato je da se Atmega (čip u kojem se nalaze flash i eeprom a u eepromu licenca) ne može programirati putem USB-a nego preko vanjskog AVR programatora i to sam već spomenuo.... to oni samo znaju kako rade i zaobilaze i nitko to još nije provalio....

VCDS komunicira sa serverima prilikom pokretanja istog kako si rekao i nakon svakog reboot-a PC.....znači uspije se spojiti na server prije nego što se digne firewall......to je poznato jer oni to priznaju na svojim stranicama........ prilikom dizanja windows-a prije nego što se podigne firewall windowsi koriste boot time security da bi pokušali spriječiti napade dok firewall nije aktivan a u tom boot time security-u startaju mrežni servisi DNS i DHCP za dodjelu IP adrese na mreži.... u tom periodu od 30 sec prije nego firewall postane aktivan VCDS.exe update u startup-u ima dovoljno vremena da "pobjegne" na server i provjeri licencu i potraži update.... ovo su poznate stvari a koliko ih ima još skrivenih po registry-u i ostalim lokacijama to samo oni znaju.........

A osim ovog što oni kažu i priznaju da se VCDS spaja prilikom pokretanja i svakog reboot-a PC-a SW se u više navrata spaja na servere i provjerava navedeno ali to nećeš naći ni na njihovoj stranici ni bilo gdje jer su to jako dobro zamaskirali........

 

Pročitaj šta oni kažu za firewall i provjeru updat-a prilikom pokretanja SW-a i reboot-a PC-a --- Link

 

Ovo je sve navedeno za original SW i HW a o klonovima i krekanim programima neću ni pričati... da je exe odpakiran,izmijenjen, ubačene script-e koje varaju datum,radi se bypass ID-a, internet zabrane itd.. pa opet zapakiran.... i na njih AV svira sve u 16 i da se većina tih programa mora staviti kao iznimka u AV

 

P.S.

Pokreni start>run>msconfig i pogledaj startup ;-)

 

Toliko od mene

Edited by perotok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi se dosao prepirati ali pises informaticke gluposti. Vcds komunicira s netom samo i jedino kad je pokrenut. Nista se ne pokrece prilikom startanja windowsa a kamoli prije firwalla posto se on dize prije nego dodjes pred login ekran a kamoli prije nego dodju na red user programi. U mom kompu nikada nije vcds bio u startupu, niti u run once unutar registrya. Ne postoje 30 sec u kojima je komp ranjiv pa programi rade sto zele.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6