6 6
smoki

Vag-Com

Recommended Posts

Oprosti, mislio sam da pricamo o modernim OS-ovima a ne bugu iz Windows SP2 (dakle cak ni SP3). A i u cak tom opskurnom bugu, kaze da se DHCP i DNS dignu prije i onda? "Other network communications are blocked during system startup"


Uostalom da procitas sve na tom linku znao bi da bug govori tocno o tome da applikacije ne mogu na net jer firewallu treba vremena da se digne. Zasto ne mogu na netu, zato jer samo DNS i DHCP idu prije, sva ostala komunikacija je blokirana.


E sad, ako ti mislis da je RossTech nasao kako probiti taj bug iz SP2 na nacin da ga reproducira na XP SP3 pa sve do Windows 10 i to na nacin da hakira group policy i implementira kod iz SP2 da bi se mogao spojiti na net prije firewalla i da to nije diglo frku i paniku jer je to nacin na koji virus radi i bio bi trigeriran u svim mogucim AVovima, i na svim mogucim black listama, ne znam sto da ti kazem.


I daj mi molim te postaj screenshot tog tvog msconfiga da vidim kako ti se VCDS automatski pokrece s Windowsima i to kao servis jer to jos nisam vidio. A ako stvarno i je tako, iskljucivanjem te kvacice nisi li rijesio problem pokretanja VCDS-a prilikom startupa?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to moraš pitati Ross Tech kako su zaobišli i da AV ne diže alarm i zašto savjetuju da se gasi AV i firewall kad se radi o njihovoj dijagnostici... i kako preko USB-a mogu pristupiti čipu Atmegi i obrisati ga a nitko još nije uspio čitati/pisati taj čip preko USB-a nego samo preko AVR programatora i koriste se MOSI,MISO,RESET i SCK

 

A što se tiče startup-a i kvačice naravno da se može maknuti ali mi ovdje pričamo o SW i HW VCDS koji koriste mehaničari/autoelektričari koji znaju osnovne funkcije rada tog programa (ne svi) ali velika većina do prije par godina nije nikad upalila računalo i misliš da oni kad kupe interface i kad instaliraju SW znaju prćkati po firewall-u i da znaju šta je registry,msconfig,host itd....

A dosta ih ne zna ni instalirati SW nego im instaliraju oni od koga kupe kabel .... a svi se odlučuju za jeftinije varijante (klonove) i onda upale internet neznajući šta se može desiti i kabel im prestane raditi tj. obriše se licenca jer su serveri skužili da je serial na black listi (da je klon)

 

evo ti screenshot

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E pa to moraš pitati Ross Tech kako su zaobišli i da AV ne diže alarm i zašto savjetuju da se gasi AV i firewall kad se radi o njihovoj dijagnostici... i kako preko USB-a mogu pristupiti čipu Atmegi i obrisati ga a nitko još nije uspio čitati/pisati taj čip preko USB-a nego samo preko AVR programatora i koriste se MOSI,MISO,RESET i SCK

 

A što se tiče startup-a i kvačice naravno da se može maknuti ali mi ovdje pričamo o SW i HW VCDS koji koriste mehaničari/autoelektričari koji znaju osnovne funkcije rada tog programa (ne svi) ali velika većina do prije par godina nije nikad upalila računalo i misliš da oni kad kupe interface i kad instaliraju SW znaju prćkati po firewall-u i da znaju šta je registry,msconfig,host itd....

A dosta ih ne zna ni instalirati SW nego im instaliraju oni od koga kupe kabel .... a svi se odlučuju za jeftinije varijante (klonove) i onda upale internet neznajući šta se može desiti i kabel im prestane raditi tj. obriše se licenca jer su serveri skužili da je serial na black listi (da je klon)

 

evo ti screenshot

 

 

Savjetuju da se gasi AV i firewall (ako to uopce savjetuju - iskreno ne vjerujem ti) bas zato da bi app mogla imati pristup netu i da je nesto ne zblokira. Sto je bas u suprotnosti s tvojim izjavama da oni sve to zaobilaze.

 

Ovo sto ti imas u msconfig, to ja jos nikad nisam vidio no ne tvrdim da poneka verzija nije i to radila. Posto je to lako staviti i sam, a tako i maknuti, ne vidim problem da se to ugasi i da VCDS nije aktivan, a time i vise i izgubi pristup netu.

Imao sam ti jeftinih klonova, i niti jedan mi se nije startao sam od sebe, kamoli da je isao potajice net. Obican firewall je blokirao vcds.exe, imao sam pristup netu sa pokrenutim VCDS-om i nikad mi se nije blokirao kabel.

 

I dalje tvrdim, da svatko tko ima imalo mozga u glavi zna da nesto sto nije pokrenuto ne moze na net a ono sto se pokrece legalno (a RossTech je legitimna, renomirana firma) je svugdje i vidljivo i nema tajnih rootkitova, spajanja i sta ti ja znam bez da se to moze lako iskljuciti. Da app ima rootkit, tajno spajanje i sta ja znam, to bi bilo odavno poznato jer spajanje na net je nemoguce sakriti i svi bi to vec znali (ne pricam o rekla kazala ala ovo sto ti radis) a RossTech bi bio na losem glasu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ha samo ti budi u zabludi i vjeruj/ne vjeruj šta hoćeš ;-)

 

A pošto si programer koliko se hvališ onda se poigraj sa VCDS exe ....zapakiran ti je sa Enigma protektorom pa istražuj

 

Uživaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si malo sasav ha? Nisam ja taj koji prica o nekakvim bugovima na SP2, tajnim spajanjima, hakiranjima firewalla i tko zna kojim teorijama. Je da, RossTech je tak super da ne samo da je haknuo Windowse, nego ti hane i ISP providera pa ti i pobrise promet koji si napravio i izbrise svaki trag spajanja na svoje servere. Dapace, ne samo to nego on uopce ne koristi mreznu karticu, on to svojim posebnim energetskim valovima salje na svoje servere. Tak je dobar da je jedina firma na netu koja je to upsjela napraviti da se tako tajno spoji, da nitko nista ne zna gdje ni kako i da je to nemoguce blokirati. Cudno da to jedan Adobe, Autodesk, 3DS Max, ne mogu, ali RossTech moze :lol2

 

Iskreno, da sam na tvom mjestu, jako bi se zabrinuo da mi se netko ili nesto na kompu spaja na net, a da ne znam ni kako ni zasto i da to ne mogu (i ne znam) blokirati :)

 

:mah

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dxdandy gdje si narucio 15.7.1 i da li si provjerio da ce ti raditi long coding?

 

Pozdrav Svima i Sretna Vam Nova Godina !!!

 

Narucio sam tu sa foruma od jednog forumasa...dobio sam danas od njega i slike da je testirao kako sve radi ali ga nisam pitao ovo za long coding. Kako mi on to moze najlakse provjeriti da ne kupujem neko sranje jer je on sam koliko sam shvatio reseller. Inace me trazi za kabel 300kn. E sad prije nego kupim da budem siguran. Mogu ako treba uploadati i slike koje mi je poslao ako to igra kakvu ulogu da vi kazete da je moguc long coding.

 

20160101_164105.jpg

 

20160101_164122.jpg

 

20160101_164147.jpg

 

20160101_164156.jpg

 

20160101_164239.jpg

 

20160101_164305.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao ti je poslati PrtSc a ne fotkati ekran jer se ovako dosta lose vidi. Nedavno smo nas troje Petar, Marko i ja kupili VCDS 15.7.1 sa HEX+CAN Dual-K & Can - USB kabelom i podrzava nam dugo kodiranje pa je moguce da je i kod tebe isto ali pricekaj da ti netko jos potvrdi. Malo je cudno ako se bavi preprodajom da ti ne moze potvrditi da ima tu opciju. Cijena je vise nego povoljna za tu verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po fotki pet izgleda da podrzava dugo kodiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci trebao bi napraviti demo da se vidi da li podrzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao ti je poslati PrtSc a ne fotkati ekran jer se ovako dosta lose vidi. Nedavno smo nas troje Petar, Marko i ja kupili VCDS 15.7.1 sa HEX+CAN Dual-K & Can - USB kabelom i podrzava nam dugo kodiranje pa je moguce da je i kod tebe isto ali pricekaj da ti netko jos potvrdi. Malo je cudno ako se bavi preprodajom da ti ne moze potvrditi da ima tu opciju. Cijena je vise nego povoljna za tu verziju.

E di ste to kupili preko ebaya i koliko para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošalji upit u Inbox pa će ti netko odgovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je sumnjivo to za 300 kn za tu verziju

To je izgleda opet neki kinez

Ako zeliš dobar kabel onda kupi EU klon koji se može update-at ...sad ti je već verzija 15.7.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isto sumnjiva cijena ali posto je kolega sa foruma moze pojasniti da ne nagadjamo ili da se kolega dxdandy javi sto je saznao jer mi se raspisali a njega nigdje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mu ponudio taj VCDS..da kineski je klon, prodao sam vec na desetke kablova ( 11.11, 12.12 - cak i nekim clanovima foruma ) i nisu se ljudi zalili..uvijek ostavljam mogucnost da, ako kupac zeli, dodje do zg i isproba kabel da vidi da radi..a sto se tice cijene, ona je takva jer sam ga ponudio kolegi sa foruma ( na njuskalu za iste verzije traze puno vise cijene )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam, raspravljali smo da li podrzava dugo kodiranje a na slici pet vidim da si stavio fotku te opcije pa vjerujem da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako, znaci ja se imace ne bavim kodiranjima niti profesionalno dijagnostikom tako da nikada osobno nisam nista kodirao na autu..ali sam kod prodaje kada su ljudi isprobavali gledao gdje su oni kodirali i prihvacalo im je tako da koliko sam vidio radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Hrvoje, sada je na njemu da odluci da li mu odgovara ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od Hrvoja uzeo vcds 10 tku prije dvije godine ako ne i vise i jos uvijek radi kao i prvog dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodjer uzeo od Hrvoja, i isto tako nemam promjedbe, dan danas sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja kod njega pred mjesec dana 15.7

isprobali u vž,radilo long coding i uzel

 

još radi besprijekorno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ok cijena za model s long codingom i bez mogucnosti update-a. Mi smo se snasli za nekom verzijom na kojoj i update radi ali je cijena bila nesto sitno preko 500kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nedavno sam s ebay-a uzeo KKL kabel s Vag Com 409.1 dijagnostikom. Kad hocu nesto izmjeniti govori mi da ta verzija nije registrirana. Stoga me zanima ima li itko kakav registrirani 409.1 da pošalje u pm, jer ovi linkovi su istekli? Puno hvala :care

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6