4 4
MarkoŠb

Golf mk 4 egr ventil

Recommended Posts

Nema kod mene gašenja EGR-a, ni softverski ni hardverski, čišćenje ako treba i vozi dalje.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bit će trajniji, bez brige, brini se ti o svom motoru, a moj ostavi da se ja o njemu brinem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, <TDI> said:

I bit će trajniji, bez brige, brini se ti o svom motoru, a moj ostavi da se ja o njemu brinem.

Samo se ti o njemu brini, imam ja dosta brige oko svojih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, spominjao si bregastu, hidropodizači i ostali bakraći, sretno s popravkom ili što već planiraš.
 

Anđelko mi ekspresno odgovorio na upit, dolje su cijene.
--- EGR, pneumatski, OE broj 038131501AT:
PIERBURG 7.24809.26.0 = 1.155,00 Kn/1kom (153 €)

--- Pretvarač tlaka za ventil povrata isp. plinova, N18, OE broj 1K0906627D:
PIERBURG 7.02183.01.0 = 275,00 Kn/1kom   (36 €)

--- Pretvarač tlaka za trubo punjač na isp. plinove, N75, OE broj 1K0906627A:
VAG Original 1K0906627A = 285,00 Kn/1kom (38 €)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok, nije jeftino ali nije smak svijeta.. za novije motore je duplo skuplje, EGR za CR motor je 3000kn, mijenja se jednom u zivotu.

Savjestan covjek koji ne truje druge ljude oko sebe, zamijeniti ce to, a ne odpiliti.

Egr ne sluzi da trpa govna u usis nego da dio ispuha vraca u usis i smanjuje temperaturu ispusnih plinova i kao posljedica je manja emisija dusicnog oksida koji snazan otrov i jedan od najcescih staklenickih plinova. Al malo ljudi brine sto ce biti za 30-50 godina. Jos shvacam ljude koji nemaju i nece imati djecu, ali ako ih imas i znas da ti djeca u unuci udisu ta govna, zakljucis da je bolje da ih guta tvoj motor nego tvoje dijete. Ili susjed.

Ako pilis dijelove motora, znaci da nemas novaca za njegovo odrzavanje, kupis golfa 4, 1.6 benzinca i tjeras bez brige. Nit egr-a nit govana..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, ivanm said:

Pa ok, nije jeftino ali nije smak svijeta.. za novije motore je duplo skuplje, EGR za CR motor je 3000kn, mijenja se jednom u zivotu.

Savjestan covjek koji ne truje druge ljude oko sebe, zamijeniti ce to, a ne odpiliti.

Egr ne sluzi da trpa govna u usis nego da dio ispuha vraca u usis i smanjuje temperaturu ispusnih plinova i kao posljedica je manja emisija dusicnog oksida koji snazan otrov i jedan od najcescih staklenickih plinova. Al malo ljudi brine sto ce biti za 30-50 godina. Jos shvacam ljude koji nemaju i nece imati djecu, ali ako ih imas i znas da ti djeca u unuci udisu ta govna, zakljucis da je bolje da ih guta tvoj motor nego tvoje dijete. Ili susjed.

Ako pilis dijelove motora, znaci da nemas novaca za njegovo odrzavanje, kupis golfa 4, 1.6 benzinca i tjeras bez brige. Nit egr-a nit govana..

Jedna ispravka, 1.6 motori imaju EGR ventil.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites



kupis golfa 4, 1.6 benzinca i tjeras bez brige. Nit egr-a nit govana..


Golfa 3*
E to je tenk, nikad se pokvariti ne može i nema šta da crkne.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedna ispravka, 1.6 motori imaju EGR ventil.

Al ne pravi probleme, to sam mislio..

Ako i pravi lako se cisti.

I nov je koliko 250 kn

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites





Golfa 3*
E to je tenk, nikad se pokvariti ne može i nema šta da crkne.
Potpisujem

Послато са Mi Note 10 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, ivanm said:

Pa ok, nije jeftino ali nije smak svijeta.. za novije motore je duplo skuplje, EGR za CR motor je 3000kn, mijenja se jednom u zivotu.

Savjestan covjek koji ne truje druge ljude oko sebe, zamijeniti ce to, a ne odpiliti.

Egr ne sluzi da trpa govna u usis nego da dio ispuha vraca u usis i smanjuje temperaturu ispusnih plinova i kao posljedica je manja emisija dusicnog oksida koji snazan otrov i jedan od najcescih staklenickih plinova. Al malo ljudi brine sto ce biti za 30-50 godina. Jos shvacam ljude koji nemaju i nece imati djecu, ali ako ih imas i znas da ti djeca u unuci udisu ta govna, zakljucis da je bolje da ih guta tvoj motor nego tvoje dijete. Ili susjed.

Ako pilis dijelove motora, znaci da nemas novaca za njegovo odrzavanje, kupis golfa 4, 1.6 benzinca i tjeras bez brige. Nit egr-a nit govana..

Aj prosim te nemoj o nečemu čem nemaš pojma. 

Kao prvo šta su ispušni plinovi nego smeće? Da znaš kako EGR radi ne bi pisao takve gluposti. To što ti proizvođač propiše ne znači da je sve 100% tako i najbolje. Sve što je EKO je teška prevara pogotvo danas kad je to najveći biznis. A što se tiče ekologije ima puno većih ozbiljnih stvari koje zagađuju okoliš ali to nitko ne dira jer je zarada na prvom mjestu. Jedan tanker/cruser zagadi ko 100 auta mjesečno.

btw svi benzinci od euro 2 imaju EGR za tvoj info.

On 7/24/2021 at 9:45 AM, <TDI> said:

Znam, spominjao si bregastu, hidropodizači i ostali bakraći, sretno s popravkom ili što već planiraš.
 

 

Sve 5 ali ne moraš se bahatit zato kaj si saznao ili naučio nešto novo što do sad nisi znao a to ti ne paše. Ako ti ne paše reci da ne želiš o tome raspravljat i sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si tako pametan to si već mogao odmah skužiti iz prvog posta, a o bahatosti i nametanju tvog mišljenja na forumu već mi je pk.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, <TDI> said:

Ako si tako pametan to si već mogao odmah skužiti iz prvog posta, a o bahatosti i nametanju tvog mišljenja na forumu već mi je pk.

Pa za razliku od tebe očito super pametan pogotovo jer nisam tako isključiv kao ti. To nije mišljenje već je to tako bar za one koji nešto znaju o tome . Ako je tebi dobronamjeran savjet nametanje to je tvoj problem. Nigdje ne piše da ti moraš tako. Što se tiče bahatosti ti si prvi taj koji podigao raspravu na tu razinu, ja se samo prilagođavam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blindiras egr i otpilis dpf i onda umjesto motora, ljudi okolo gutaju ispusne plinove. Koliki iq imas, da ne mozes to shvatiti?
Koliko razreda osnovne imas, 4 ili 8?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje DPF i EGRa jedino razumijem kad se na motoru radi neki ekstremni tjuning, pa da ga ne bi gušio i da se izvuče svaki mogući konj.

 

Na fabričkom motoru, po meni je glupost. Dobro, kvalitetno ulje i redovna zamjena i neće se toliko zaprljati.

 

 

Ponovo ponavljam, prije 10 000km je čišćena usisna i EGR kod mene i ništa nije bilo smeća unutra, a pretežno vožnja kroz grad, baš rijetko na otvoreno.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, no kod nas je to obicaj jer ljudi kupe dizel i voze kratke rute pa se on zastopa, pa dodju kod “majstora” koji preporuci da se to sve isjece i da i tako prolazi na tehnickom i eto raja to tako radi vozi sa praznim loncima opet po gradu. Dakle komplet sklopova koji omogucuju manje zagadivanje u gradovima se fizicki ukone kao da ih nikad nije bilo i voze po gradu. Totalno obrnuta logika od pro zapadne , kak je Zoki rekao: slucajna drzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna prigodna po pitanju ekologije i da se tema malo ohladi.

greta9sjoa.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/25/2021 at 7:22 PM, ivanm said:

Blindiras egr i otpilis dpf i onda umjesto motora, ljudi okolo gutaju ispusne plinove. Koliki iq imas, da ne mozes to shvatiti?
Koliko razreda osnovne imas, 4 ili 8?

Ti fakat nemaš blage veze o životu  a kamoli o egru. Vidi se da si neki nadobudni dečec. A tvoje plinove ne gutaju jer imaš EGR? Tak si obziran prema drugima a voziš čađaru pored struje. Nemoj samo ti o IQ jer vidim da je tvoj stvarno smijurija.

No dobro, vidim da nema tu materijala ni sudionika za kvalitetnu raspravu pa se vi zabavite između sebe.

On 7/25/2021 at 7:44 PM, mur3633 said:

Na fabričkom motoru, po meni je glupost. Dobro, kvalitetno ulje i redovna zamjena i neće se toliko zaprljati.

 

 

Ponovo ponavljam, prije 10 000km je čišćena usisna i EGR kod mene i ništa nije bilo smeća unutra, a pretežno vožnja kroz grad, baš rijetko na otvoreno.

A šta je 10K? Skini granu nakon 100k pa ćeš vidjet ili si već vidio ako si čistio šta sve jede tvoj motor. Još kad ti malo turbina slini a svaka usisna je masna zbog uljnih para i zapeče fino sa povratnim plinovima onda imaš sužen protok zraka u cilindar. A da ne pričam o ventilima i sl. 

EGR ne blokiraju ljudi radi tehničkog ili tuninga nego zbog trajnosti motora. Al kad neznaš teško je shvatit zašto je to tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22. 07. 2021. at 9:30, said:

Neka od 50-100ml bi trebala biti O.K. za taj test, ako nemaš onda pokušaj sa manjom. Nabavio sam si raznih šprica od 30-150ml, ta je stvarno velika i ona mi je za vađenje ulja, iako je i 30ml odrađivala posao. Dolje sam upravo našao video da vidiš kako izgleda to testiranje sa špricom.

VW Golf mk4 1.9 TDI PD AXR Test klapan EGR

Evo da javim da sam nabavio spricu od 50ml i testirao egr i radi,bas se cuje kad se ventil vrati u zatvoreni polozaj,cistio sam ga i opet podje da slini ulje na one rupice za par dana,ali onda auto fino vuce nema nikakvih problema,ali cim podje ulje da izlazi na one rupice onda auto ima problem sa vucom.

To je bas izrazeno u 4 brzini,kazaljka na 1500okr. I das mu pun gas i nistaa turbo se ne cuje i tako dobrih 5 sec dok ne predje 2000 okr. onda se i turbo cuje i ide auto,ali kad blindiram crijevo vakum sto ide na onaj pipac i odem u voznju ,ide ko metak

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Definitivno ljudi oko mene gutaju puno manje plinova od onih koji hodaju oko tvog auta, jer EGR kao i DPF u SCR nisu neka glupost koje je netko bezveze zasarafio na usis i ispuh da bi se tebi to pokvarilo nego je projekt mnogih godina rada znanstvenika, inzenjera strojarstva i ostalih, to sto je za tebe taj dio za bacit znaci da pljujes po inovacijama inzenjera strojarstva, a ja posto radim u toj struci, naravno da te smatram kompletno ne educiranim. Po tvojoj logici i obican ispusni lonac je glupost jer prigusuje auto, treba stavit ravnu cijev ko na utrkama pa nek dimi i leti. Istina, danas je ekologija i cist zrak u rukama kojekakvih pojedinaca, mozda jednom bude kolektivna svijest za cistu zemlju al za to mora proc generacija ljudi kojima inovacije "kvare motor". A oni koji dolaze mogu se samo nadati da ce imati priliku osjetiji pitku vodu i cist zrak za sebe i svoje unuke. Tebi je bitno da se tvoje vozilo ne pokvari. Bitnije od icijih drugih interesa i potreba.

Znam da bezveze tipkam, jer nisam tvoj sugovornik, na tvom nivou, jer ti svojim ocima vidis svijet samo onako kako ti zelis a ne i kako ga vide drugi ljudi kojih ima nekoliko milijardi. Sto se događa u atmosferi i zasto je svako drugo dijete prakticki od rođenja alergicno na svasta, pogotovo na PM i PN cestice, a ja kad sam bio klinjo, nismo znali sto je alergija na išta, jedan frend je bio alergican na pelud od nas 100.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas da javim,jutros auto upalim i krenem 1 - 2 brzina turbo se ne pali uopste tek kad predjem 2000okr. onda se javi ono zvizdanje naokon nekih 300-400 metara onda cujem da radi turbina i auto ide.

prije se to culo odmah na 1200okr, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update

Nasao sam problem,geometrija turba zapinje na jednom djelu,savjeti molim vas,da li da je pjeskarim ili da ocistim sam pomocu raznih hemikalija,sta je bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update

Ocistio turbo,dao da se pjeskari geometrija i ostalo,problem je i dalje tu,sad je druga prica,kad upalim autu ujutru turbo se ne cuje da radi moras mu dati gasa preko 2000 okr. da se cuje zvizdanje turba ,a tako je i kad vozim,do 2000 nema snage i ne cuje se da turbo zvidzi uopste,  poslije 2000 okr.  ko raketa povlaci nikad bolje nije isao,ili nakon voznje,poslije nekih 4 sata kad ga opet upalim opet nece da ide do 2000 okr.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4