4 4
MarkoŠb

Golf mk 4 egr ventil

Recommended Posts

Dali se moze egr ventil iskljuciti. Jer meni neki tvrde da nemože. I dali auto ide bolje s upaljenim ili ugasenim. Kako se to uopće pali ili gasi :D

 

I kako napraviti svjetlo u pepelnici jeli otisla ledica ili ?

Takodjer zvuk kada otvoris vrata a ostanu ti upaljena svjetla. Pa ono upozorenje. Može li se to napraviti i kako. Gledao sam sve osigurace na autu i svi su ok.

I zanima me zasto ne mogu zatvoriti stakla na auto preko kljuca,a imamo orginal daljinsko kljucanje. Mogu kada gurnem ključ u bravu pa okrenem u desnu ili lijevu stranu. Ali zasto nemogu preko ključa to uraditi. Jeli ima neki modul koji se ugrađuje ili?

Edited by MarkoŠb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za egr ventil ti nemogu točno pomoći, al te mogu uputiti na rasvjetu pepeljare i zvuka kad ti svjetla ostanu upaljena. Dakle u samoj pepeljari nije led-ica nego ona mala ubodna žaruljica od 1,2 W koju lako promjeniš kad izvadiš kompletno kućište pepeljare van mosta.

 

Za zvuk kad ostanu svitla krivac ti može biti i mikroprekidač u vozačevim vratima (taj je mene izluđivao al sam riješio problem), a njegovi simptomi su da kad otključaš auto na daljinski i otvoriš vozačeva vrata auto se samo zaključa kroz cca 30-ak sec ako u međuvremenu ne gurneš ključ u bravu, ne radi ti ono svjetlo na dnu vrata i ne pali unutarnje osvjetljenje-u kratkim crtama se dešava da ti i kad otvoriš vrata signal ti ostaje da su zatvorena. Nadam se da sam bar malo pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1.Dali se moze egr ventil iskljuciti. Jer meni neki tvrde da nemože. I dali auto ide bolje s upaljenim ili ugasenim. Kako se to uopće pali ili gasi :D

 

 

2.I kako napraviti svjetlo u pepelnici jeli otisla ledica ili ?

3.Takodjer zvuk kada otvoris vrata a ostanu ti upaljena svjetla. Pa ono upozorenje. Može li se to napraviti i kako. Gledao sam sve osigurace na autu i svi su ok.

4.I zanima me zasto ne mogu zatvoriti stakla na auto preko kljuca,a imamo orginal daljinsko kljucanje. Mogu kada gurnem ključ u bravu pa okrenem u desnu ili lijevu stranu. Ali zasto nemogu preko ključa to uraditi. Jeli ima neki modul koji se ugrađuje ili?

 

1. Moze, za fizicko zatvaranje ima cak i na forumu tema, kazu da ide i preko VAG-a bez fizickog zatvaranja, evo i ''uputa''

 

Kao što sam obeæao, donosim detalje kako sam reprogramirao EGR ventil na Fabiji.

Ovaj postupak izveo sam na desetak Octavia 1.9 TDI prve generacije,

nekoliko Golfova i nekoliko Passata TDI. Svi motori su bili bez Pumpe-duse sistema

osim moje Fabije a procedura je uvijek ista. Za jednog passata 1.9 TDI sa 90 ks iz 94 procedura je bila

malo drugaèija, ali na Škodama nema takvih motora pa razlike ovdje neæu napominjati.

Za Octaviu druge generacije koja ima CAN-BUS protokol nisam siguran da je sve isto,

pa ako netko otkrije razlike neka opiše ovdje kao odgovor. Dakle procedura ide ovako:

 

Treba najprije zagrijati motor, zatim spojiti neki od dijagnostièkih alata na

OBD ulaz (ja koristim VAG-COM sa HEX-CAN-USB kabelom), a svi važniji potrošaèi

trebaju biti iskljuèeni npr. Klima, svjetla, grijaèi itd. Na njemu treba izabrati

"Engine control module -1" i logirati se na njega, (Login-11) a pristupni kod

za gotovo sve TDI motore je "12233". Nakon logiranja treba izabrati "adaptation-10" i

otvoriti kanal 3 kojim se upravlja radom EGR ventila. Kanal 2 odreðuje broj okretaja

u praznom hodu i njega ne dirajte -ako tamo upišete nešto drugo umjesto 32768 poveèat æe se ili

smanjiti okretaji u praznom hodu!!!. Nakon toga nakratko pritisnite pedalu akceleratora da ste

sigurni da se EGR ventil ukljuèio. Na kanalu 3 uvjerite se da je prilagodna vrijednost 32768 i da

signal sa mjeraèa protoka zraka pokazuje 250 +/- 20 mg po okr/min u praznom hodu -to su tvornièka podešenja.

Sada umjesto 32768 upišite 33768 i pritisnite "Test" - sada vrijednost sa mjeraèa protoka zraka

treba porasti na 370 mg po okr./min što znaèi da je EGR ventil dozvolio više svježeg zraka a manje povrata ispušnih plinova. Ako sada imate vrijednost veæu od 370 upišite broj nešto manji od 33768. Kada postignete 370 snimite klikom na "Save" i ostavite tako. Na ovaj naèin vrijednost NOx u ispuhu poveæat æe se za oko 40 posto (upišete li vrijednost manju od 33768 postotak æe biti manji) i još uvijek ostajete u proizvoðaèkim tolerancijama za ispušne plinove, a EGR ventil i dalje radi sa smanjenim udjelom povrata ispušnih plinova na usis. Na ovaj naèin se sprijeæava zaèaðivanje motora radi goriva sa previše sumpora, a ne zagaðujete okoliš onako kako bi to radili blokiranjem EGR ventila. Ja sam ovo napravio na svojoj Fabiji 1.9 TDI Elegance iz 2000-te, uz to stalno koristim aditiv za gorivo Castrol TDA, mijenjam ulje Castrol VAG 505-01 svakih 15 000 km i do sada sam napravio 163 000 km bez ikakvih problema s motorom. Ovo bi bilo korisno napraviti na svim TDI motorima Volkswagen grupacije jer je to najbolji kompromis izmeðu ekologije i trajnosti motora.

 

2. Pepeljaru izvuci, ispod ima seraf, njega odvrnes, gurnes ruku u pepeljaru (da je popuni radi lakseg vadjenja) i samo u zglobu prema gore gurni i trbalo bi se otkaciti i izvuci bez problema i tu su ti kablovi od upaljaca pa provjeri

 

3. Nisam razumio radi li, a ti zelis iskljuciti ili... a da sam skontao pitanje ne znam rjesenje

 

4. Ista situacija u mene , valjda je do vrste modula za centralno koji imas ili jednostavno nije skopcano, traziti odgovor od strucnijih s foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala za pepeljaru to cu probati uraditi.Vec sam jednom rastavljao.

 

A ovo za zatvaranje i otvaranje stakala preko ključa,Ja imam daljinsko zaključavanje i sad me zanima zasto nemogu sa kljucem otvarati zatvarati stakla. A mogu samo kada gurnem ključ u bravu i okrenem ga na lijevu ili desnu stranu(desna je zatvaranje stakala,a lijeva otvaranje)

 

 

A za egr ventil najbolje da negom odvedem auto da mi ga otvori,ako je vec zatvoren. Samo sam htio pitati dali se moze on uopce zatvoriti. Jer su mi neki tvrdili da ne može. A ja mislim da je u mene zatvoren !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema neke razlike samo ako je zatvoren onda imaš odreženu količinu čađe manje :afro::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mene je datum proizvodnje auta negdje kraj 2002.g. i ne da sam zablokirao EGR ventil vec sam skinuo cjev izmedju usisne i ispusne grane.Takodje je elektronski ugasen preko Vag-coma i ne baca mi nikakve greske.Jel auto ide bolje ili ne neznam,ionako nije u serijali pa tu nijansu ne primjecujem.Samo sam siguran da njegovom blokadom auto manje dimi tj uopce ne dimi kad se stiska jer dobija max kolicinu zraka za sagorjevanje. Ujedno je zauvijek sprijecena mogucnost zastopavanja usisne grane jer se blokadom cadje iz ispuha vise nema sta ljepit i zapeknit u kombinaciji s uljnim parama sto turbina usisava iz poklopca ventila.

Ja vidim samo prednosti blokade EGR ventila,nuspojava i stetnih posljedica nema osim nesto ekoloskih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne u mene je zatvoren.Ali ja bi ga otvorio :D.Kazu da auto bolje ide :D

 

gresku ne baca i ako je noviji od 2001.. moj je kraj 2002.. iako, malo stvari na autu su ostale standardne, tako da mi mozda ne radi "modul" za bacanje gresaka.. hehe

salim se naravno..

ako je zatvoren, auto bi trebao bolje reagirati na gas, ali otom potom..

 

moj je isto tako special oprema i za koji dan kad mi stigne kabel cu pokusati da li se moze kod zakljucavanja na daljinsko zatvarati prozore..

sad to imam spojeno preko alarma, ali direktno je na "bravu" morao ici signal, tako da se bojim da nece moci.. svakako ti javim kad probam..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne u mene je zatvoren.Ali ja bi ga otvorio :D.Kazu da auto bolje ide :D

malo si pobrkao... ljudi inace naknadno zatvaraju EGR jer kazu da osjetno ide bolje i manje čađi motor... a ne da ga otvaraju :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se to moze napraviti i na III chipanoj ,ja cu to sebi na IV uciniti,znaci nikakve posljedice ne postoje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kimi1.8t

Neznam koliko vas zna i cemu sluzi EGR (AGR - njemacki), pa da pojasnim:

EGR - Exhaust Gas Recirculation je ventil koji jedan dio ispusnih plinova vraca u usisnu granu na najidealnijim okretajima da dodatno izgore, da bi se zadovoljila ekoloska norma.

U svakom slucaju je stetnije za motor ako je otvoren nego kad ga se zatvori, ali tu je i problem svijesti sto se tice ekologije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neznam koliko vas zna i cemu sluzi EGR (AGR - njemacki), pa da pojasnim:

EGR - Exhaust Gas Recirculation je ventil koji jedan dio ispusnih plinova vraca u usisnu granu na najidealnijim okretajima da dodatno izgore, da bi se zadovoljila ekoloska norma.

U svakom slucaju je stetnije za motor ako je otvoren nego kad ga se zatvori, ali tu je i problem svijesti sto se tice ekologije.

 

samo kaj je EGR ili AGR otvoren od pocetka rada motora do nekih 4000upm.cim veci okretaju motora vise se zatvara povrat ispusnih plinova..kaj mislis zasto ljudima (opel,alfa,fiat) rikava AGR???zbog niskih okretaja motora jer se ne ciste

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

naš šta pajdo, ako nije serijala, šarafaj sve dolje i prepravljaj, ako si zadovoljan i neželiš se zezat s time, nediraj ništa

 

što se tiče spuštanja stakala preko ključa (to je neizvedivo) ja koga god sam upoznao (naravno da ima serijski auto) nemože to radit, barem s četvorkama, e sad tehnički dio i programiranje u to nebih ulazio, jedino tako je moguće

Edited by voda-os

Share this post


Link to post
Share on other sites
što se tiče spuštanja stakala preko ključa (to je neizvedivo) ja koga god sam upoznao (naravno da ima serijski auto) nemože to radit, barem s četvorkama, e sad tehnički dio i programiranje u to nebih ulazio, jedino tako je moguće

 

na G3 i G4 je tvornicki rijeseno kad se ima serijsko centralno i elek.podizaci da se otvaraju i zatvaraju putem kljuca (cak se i siber zatvara ak ga imas)

...isto tako sa elekt.retrovizorima (G4)...podesavas lijevi da se odma i desni sam podesava. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam na G3 zatvaranje i otvaranje stakala na kljuc a daljinsko sam ugradjivao naknadno i covjek mi je napravio da se sve zatvori kad zakljucam auto na daljinac i siber se zatvori

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam na G3 zatvaranje i otvaranje stakala na kljuc a daljinsko sam ugradjivao naknadno i covjek mi je napravio da se sve zatvori kad zakljucam auto na daljinac i siber se zatvori

 

To ja imam sve tvornički.. i spuštanje i dizanje stakala i na ključ i na daljinac(stakla se zatvaraju samo ako duže držim daljinac kao i ključ), i šiber se zatvarao prije al sad neće...nekaj se sjeb....o. tam gdje treba doć + kod motora šibera dođe al je jako slab pa nemože zatvorit šiber..

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mene je kolko vidim tvornicko centralno.

 

 

kod mene je isto tvornicko centralno i daljinsko,ne mogu ni ja preko kljuca dizat/spustat prozore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Susjed,

 

Imaš problem na vezi motoriću za stakla i modula. Prošetaj na obilaznicu pa možda nešto rješimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih za jedno pojašnjenje oko AGR/EGR ventila kojeg sam prošle godine očistio i promijenio brtvu jer je slinio na spoju. Zanima da li je EGR ventil zadužen i za rezultate uzorka zacrnjenja kod EKO testiranja koje obavljamo svake godine u STP pri registraciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije. Sluzi samo da motor jos jednom prozvace NOx plinove jer su nevidljivi ( manje cestice ) od ovih velikih tj zacrnjenja.

Ljudi bez DPFa i EGRa prolaze tehnicki.


Nije valjda da razmisljas ga ukinuti :hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4