0
Gustavo

Ne rade kratka svjetla

Recommended Posts

Krepala mi kratka svjetla na dvici, čini mi se da nije problem kod volana jer sam ono sve rastavio i izgleda mi u redu, nigdje nije oštećeno, izgorjelo itd., što još može biti, jel ima dvojka posebno osigurač za kratka svjetla? Također sam primjetio da mi se grijači nekad ne gase, tj ona žuta lampica svijetli i ne prekida, da nije to u kakvoj vezi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj upaliti kontakt upali kratka svijetla, i onda prebaci na duga. ako se upale duga i budu gorila onda su ti osiguraci ili zarulje, ako ne onda vjerojatno prekidac od svijetala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
probaj upaliti kontakt upali kratka svijetla, i onda prebaci na duga. ako se upale duga i budu gorila onda su ti osiguraci ili zarulje, ako ne onda vjerojatno prekidac od svijetala.

 

Probao sam to danas i prebacuje na duga, radi i pozicija, a jel ima posebno osigurač za kratko svjetlo i kak se zove na njemačkom ako netko zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima osigurač za kratko svijetlo, piše ti na onom poklopcu koji skineš da dođeš do osigurača!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima osigurač za kratko svijetlo, piše ti na onom poklopcu koji skineš da dođeš do osigurača!

 

Znam gdje piše, ali što piše, Kurz Licht?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i posebno je osigurač za ljevo,posebno za desno svijetlo...

vjerojatno ti je krepo šalter od kratkog(i pozicije) svjetla,novi zamjenski mislim da je oko 100kn

PS.imaš sa 8 ili 10 pinova šaler :palacg

Edited by Dac

Share this post


Link to post
Share on other sites
i posebno je osigurač za ljevo,posebno za desno svijetlo...

vjerojatno ti je krepo šalter od kratkog(i pozicije) svjetla,novi zamjenski mislim da je oko 100kn

PS.imaš sa 8 ili 10 pinova šaler :palacg

 

Pozicija mi radi. Jel ima posebno osigurače za kratka svjetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ajd idem vidjet van na autu od stare pa ti napišem koji je točno po redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je ti čitaš?? Ima posebno osigurač za kratka svijetla, i na onoj plastici ti piše i na NJEMAČKOM i na ENGLESKOM..

 

Da si otvorio plastiku i zagledao znao bi sve.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

s ljeve strane kad gledaš osigurače,prvi osigurač ti je od ljevog kratkog svijetla,a drugi osigurač po redu ti je od desnog kratkog svijetla...

mada sam siguran da ti je krepao šalter za palit svijetla

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je ti čitaš?? Ima posebno osigurač za kratka svijetla, i na onoj plastici ti piše i na NJEMAČKOM i na ENGLESKOM..

 

Da si otvorio plastiku i zagledao znao bi sve.. :rolleyes:

 

Meni piše samo na njemačkom, možda zato jer je auto uvezen iz Njemačke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
s ljeve strane kad gledaš osigurače,prvi osigurač ti je od ljevog kratkog svijetla,a drugi osigurač po redu ti je od desnog kratkog svijetla...

mada sam siguran da ti je krepao šalter za palit svijetla

 

Vidjeću sutra te osigurače i zamijenit šalter, imam jedan viška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se to isto na maminom kecu desilo i iz makarske vozio do kuce drzeci rucku pod dugim svjetlima,meni otisao elektricni dio brave.

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni se to isto na maminom kecu desilo i iz makarske vozio do kuce drzeci rucku pod dugim svjetlima,meni otisao elektricni dio brave.

 

Ma meni duga svjetla i pozicija rade tako da nije to isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice grijaca vjerojatno te zeza relej od njih. trebas novi, ali mozda je povezano sa sa ovim kvarom na svijetlima ako je pocelo zajebavat u isto vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u 90% otišla ručica na volanu

ak ti radi pozicija i dugo , može biti da je i do prekidača za paljenje pozicije i kratkog svjetla ,

potegni ga van i probaj dali ti daje kaj na 56a i znal buš sve a ovak je samo nagađanje u nedogled :respekt :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

svjetla.th.jpg

 

Evo sam ponovno ovo rastavio na ručici na volanu i našao da se zapeklo ovo gdje je zaokruženo, tu sam uspio očistit i radi sad na feder gore-dolje i prebacuje šalter duga kratka svjetla, e sad zašto se to zapeklo i što je izgorilo, da nisu otišla kratka svjetla na žaruljama, probao sam tri stare žarulje, dvije ne rade nikako, a jedna također samo duga svjetla?

 

Ne kužim ovo s 56a, gdje je to na prekidaču?

Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam slican problem radi pozicija,blic radi ,svi osiguraci ispravni al ne rade duga i kratka svijetla

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam slican problem radi pozicija,blic radi ,svi osiguraci ispravni al ne rade duga i kratka svijetla
IMAS RELEJ ZA D I K SVJETLA,MOZDA JE ON,A I POGLEDAJ SALTER KOJIM PALIS SVJETLA,OCE NAGORIT

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam slican problem radi pozicija,blic radi ,svi osiguraci ispravni al ne rade duga i kratka svijetla

Provjeri uložak brave. Meni na šwabi to crklo do sad jedno 6 puta u 13 godina. Ostanem bez svjetala imam samo blic sa kojim se mogu poslužiti i poziciju koja ne služi ničemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Provjeri uložak brave. Meni na šwabi to crklo do sad jedno 6 puta u 13 godina. Ostanem bez svjetala imam samo blic sa kojim se mogu poslužiti i poziciju koja ne služi ničemu.

jeli stavljas oriđiđi ulozak ili zamjenske?

Share this post


Link to post
Share on other sites
u 90% otišla ručica na volanu

ak ti radi pozicija i dugo , može biti da je i do prekidača za paljenje pozicije i kratkog svjetla ,

potegni ga van i probaj dali ti daje kaj na 56a i znal buš sve a ovak je samo nagađanje u nedogled :respekt :respekt

 

na kabel 56 mi nema uopče struje a šta je A

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala svima rješen problem

 

bia je problem u prekidaću nisu se dirali ulošci pa sam ih malo obrusia i savia da se dodiruju i sve radi uredno

Share this post


Link to post
Share on other sites
0