2 2
ozzy

grijači zadnjeg stakla

Recommended Posts

Multimetar je pocetak bez kojeg nemozes niti identificirati problem oko struje. Sa njim bi mogao vidjeti dali uopce dolazi struja do njih iza, i onda ides prema prednjem djelu auta da vidis di je prekid. 150 kn u nabavi si dobar multimetar ako mislis oko struje malo raditi i nauciti nesto, bez toga nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle zice su ostecene na tom preklopu bunkera, smedja, bijela tanka, bijela deblja i blijedo zuta. U biti nisu zice ni prekinute vec je buzir oko njih ostecen. Malo sam cackao pa upalio grijac odmah se led otopio sa sajbe. Izolirao sam trakom pa cemo vidjeti veceras da li radi opet jer imam samo obicni ispitivac kucni a ne znam moze li se sa njime testirati one zice sto griju? Da li mogu nesto preventivno uraditi da ovo ojacam?

 

1zexvgj.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se čuje relej koje je ispravan i odrađuje svoj posao. Nema to veze s osiguracem, pogledaj žice u pregibu od bunkera, kontakte gdje se spaja na sajbu...

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izolirkom. Inace odsjeces, zalemis i termobuzirom se to rjesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz

Imam problema sa zadnjim grijacem stakla,otkrio sam uzrok sto ne grije , one niti na staklu su u prekidu,negdje sam procitao da ima da se kupi taj set za reparaciju grijaca stakla,i bacio se u potragu ali nista nisam nasao,da li neko zna gdje ima to kupiti u BIH?

loctite.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ćevape u somunu usput da ti pronađe. :) Pitaj u Locite BiH pa se možda može i preko njih naručiti ili neka preporuka gdje imaju svoje partnere. Dalje bi bila neka od auto trgovina kod vas u blizini, donje primjere sam našao preko Googla pa vidi od koga bi ti bilo pogodno.

LOCTITE.ba
Ljepilo za popravak grijača zadnjeg stakla - 29 KM
SELENA.ba_3863 Set za popravku grijaca 2 g - 25.72 KM

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam poruku Loctite BIH ali nema odgovora jos uvijek.

Cijelu Gradisku sam prosa,i nigdje ne nadjeh.Vjerovatno da cu naruciti od Selene,vidis ja nisam uspio naci,moram da te castim sa cevapima ili po novom vasem mljevenicima 🤣

Hvalaa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/10/2021 at 10:44 AM, GTI-VR6-R32 said:

A hvala na postavljenim linkovima,ali imal to gdje u BIH uzet

Isprike, nisam skuzio da si u BIH.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo loctite,tesko sranje jednom rijecju,kad ga naneses na nit,  i odlijepis traku sa stakla a ono skine sve 🤣

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si se držao uputa i nanosio više puta i pustio da se osuši, odnosno kako proizvođač navodi? Dolje je video, ima ih brdo, nije Loctite ali je sve to isto.

How To Repair a Rear Window Defrost Grid Panel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ovaj set koji si dobio uz Loctite ne odgovara pokušaj po svome, da li bi se moglo sa krep trakom sa obje strane zalijepiti i onda nanijeti, a onaj višak sa strane ako se zalijepi odrežeš starom britvicom, a možeš si pomoći i pincetom. Pokušaj što finiju crtu dobiti da ti se ne lijepi na krep ili ovaj kartončić jer s njim povlačiš i sve drugo što se za njega zalijepilo. Kad vidim da nešto ne valja prilagodim se, drugo ti ne mogu savjetovati jer nisam probao ali dosta sam stvari popravljao i uvijek se prilagodim problemu koji je preda mnom.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, GTI-VR6-R32 said:

Uzeo loctite,tesko sranje jednom rijecju,kad ga naneses na nit,  i odlijepis traku sa stakla a ono skine sve 🤣

Probaj da skineš traku odmah kad naneseš pre nego se osuši , ja sam tako odradio mada nije loctite ali isti princip

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sam probao,brzo vata  dok odlozim boju i pribor to je vec uvatilo i kad podjem skidati sve ode 

3 hours ago, <TDI> said:

Ako ovaj set koji si dobio uz Loctite ne odgovara pokušaj po svome, da li bi se moglo sa krep trakom sa obje strane zalijepiti i onda nanijeti, a onaj višak sa strane ako se zalijepi odrežeš starom britvicom, a možeš si pomoći i pincetom. Pokušaj što finiju crtu dobiti da ti se ne lijepi na krep ili ovaj kartončić jer s njim povlačiš i sve drugo što se za njega zalijepilo. Kad vidim da nešto ne valja prilagodim se, drugo ti ne mogu savjetovati jer nisam probao ali dosta sam stvari popravljao i uvijek se prilagodim problemu koji je preda mnom.

Mislio sam probati sa najtanjim kistom koji uspijem naci,bez kartona i krep trake,ova cetkica mala koja dodje u setu je sira od niti grijaca.

Hvala na savjetima,probacu i to

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta četkica kojom se nanosi je slična onoj od korektura, znači dosta gruba pa se sastav zalijepi za predložak i ima ga posvuda i kad se skida povuče sve na kraju, nije to baš onako precizna crta kao što je u originalu ali bitno da zatvori strujni krug. Ako ti ne fali puno materijala, možda da pokušaš sa čačkalicom nanositi manji sloj i spojiti kontakt, a crtu sa krep trakom napravi ako nema više predloška, prije toga povuci crtu prije skidanja sa britvicom gore i dolje gdje je naneseno da odvojiš materijal, improviziraj, nema druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je cektica je slicna onoj od korektura gruba pa je skoro nemoguce povuci savrsenu liniju.ne fali puno materijala pola centimetra po niti grijaca,  jer kao da je nesto vozeno nazad pa ostetilo niti grijaca i tako svaku nit na istom mjestu, nema druge nego improvizacija 

.

Ovako to izgleda gdje se nalaze ostecene niti grijaca

11ccb8f7dcba-800x600.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dosta veliko oštećenje, inače ovaj reparaturni set je više predviđen za manja oštećenja kao što je na YT prikazano, a niš, jedino da pokušaš sa tankim kistom da se s njim povuče tanka i precizna linija bez da se stavlja traka ili onaj šablon, ako ne upali razmisli i o novoj stražnjoj šajbi.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ev me drugu sajbu sam stavio,sledeci problem imam

pokusao sam to docarati slikom kako izgleda kad unimjerom izmjerim napon,prikazan je grijac zadnji na lijevoj strani je 12v do na desnoj nema nista,a zanimljivo na najdonjoj niti grijaca ima 11.9v ona nit sto ide do brisaca,jednom sam mjenjao prekidac,pitanje je i ovaj sto sam uzeo sa otpada da li je ispravan,jer radi ovjetljenje crveno na njemu i kad ga upalim onda promjene boju u zutu,imam multimetar ali sam lajik totalni oko toga

Untitled.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2