0
Hari_kocka

Amortizeri pitanje

Recommended Posts

Nisam nikad obracao paznju na to ali postoji li razlika u amortizerima za vw golf 4 benzinca i dizela, tacnije imam dobru ponudu da dobijem koristene stelajuce amortizere s oprugama. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi biti razlike,nije isto ako imas 1.4 benzin ili 1.9 Tdi pod haubom,diesel motor je dosta tezi.Na Oem oprugama ima oznaka u vidu onih boja koje su namrljane na spirali opruge,ima tu negdje na forumu i tablica koja objasnjava koje su kombinacije boja za koje osovinsko opterecenje pa po tome predpodstavljam da je isti slucaj s aftermarket amortizerima koji ti se nude. Da probas saznat jel imaju one neku oznaku pa progooglas tek toliko da nekupis macka u vreci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da postoji i kak kolega veli razlika je u nosivosti. Dizel ima tvrđe opruge koje imaju veću nosivost. Uglavnom da staviš na benzinca opruge od dizela auto bi ti stajal ko jarac i bil full tvrd a da staviš od benzinca na dizela čepnul bi ti praktički do ubera i bil mekan....

Share this post


Link to post
Share on other sites
opruge i amortizeri su trenutno na 1.4, a trebaju ici na 1.9??? Kako si znao hehehehe

Vidovit sam kad popijem a pijem samo u 2 slucaja,kad sam zedan i kad nisam zedan he,he

Bubnio sam naravno.

Uglavnom mislim ko i Marin,bilo bi tu vjerovatno vise stete nego koristi sto se upravljanja tice,Tdi ima tesku njusku pa kontam da te brzi i ostri zavoji bas i nebi veselili.Cuo sam od par ljudi koji su si slagali autice za neka ganjanja da se osjeti mala razlika samo sto su si prebacili akumulator iz nosa u gepek,tako da neznam bas,ja se na tvom mjestu nebi upustao u tu kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0