1 1
vitomir

Auto gubi snagu,G3 TDi

Recommended Posts

pozdrav iman jedan problem kad se vozim duze na punomk gasu odjednom mi se oduzme gas i auto koda je crknuo,mislim da mi turbina ode u safe mod i tako jedno cc 5 sek pustim gas i onda se sve povrati i auto opet ide normalno,dakle pitanje je zbog cega se to desava ,hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozdrav iman jedan problem kad se vozim duze na punomk gasu odjednom mi se oduzme gas i auto koda je crknuo,mislim da mi turbina ode u safe mod i tako jedno cc 5 sek pustim gas i onda se sve povrati i auto opet ide normalno,dakle pitanje je zbog cega se to desava ,hvala

 

kad ti comp smanji snagu i ode u safe mode (dosta slucajeva ima) auto moras ugasiti i upaliti da se vrati u normalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter goriva? i sve ostale stvari koje pišu već u milion i pol tema.....

 

Ili tester pa otprilike ćeš možda znat o čem se radi..

 

 

A i kojem se autu radi?? polovica ljudi ovdje ima probleme s onim kaj mu ne piše da je njegov..

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR????

 

Kolko mene znanje služi egr ti je samo za povrat plinova u usisnu granu tj samo radi ekologije tak da mislim da to ni to!

Share this post


Link to post
Share on other sites
EGR????

 

Kolko mene znanje služi egr ti je samo za povrat plinova u usisnu granu tj samo radi ekologije tak da mislim da to ni to!

Je,radi ekologije je ali ako je u kvaru i mehanicki ostane zablokiran u otvorenom stanju kad ne bi trebao onda remeti brdo stvari,protok zraka sto prijavljuje maf sto govori ecu koliko goriva i koliki boost treba i bla bla dalje. Safe mod puca i kod niskog pritiska turbine i kod overboosta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Filter goriva? i sve ostale stvari koje pišu već u milion i pol tema.....

 

Ili tester pa otprilike ćeš možda znat o čem se radi..

 

 

A i kojem se autu radi?? polovica ljudi ovdje ima probleme s onim kaj mu ne piše da je njegov..

 

1,9 tdi anf 110ks ima skn chip oko 150ks i 310nm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je,radi ekologije je ali ako je u kvaru i mehanicki ostane zablokiran u otvorenom stanju kad ne bi trebao onda remeti brdo stvari,protok zraka sto prijavljuje maf sto govori ecu koliko goriva i koliki boost treba i bla bla dalje. Safe mod puca i kod niskog pritiska turbine i kod overboosta

 

 

Uff baš je zdapi taj EGRr

 

biti ak krepa u otvorenom pušte prviše ovih plinova iz ispušne!

 

Ništ onda kolegi ne preostaje nego zatvorit ga do kraja i problem riješen (naravno ako je u njemu problem)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uff baš je zdapi taj EGRr

 

biti ak krepa u otvorenom pušte prviše ovih plinova iz ispušne!

 

Ništ onda kolegi ne preostaje nego zatvorit ga do kraja i problem riješen (naravno ako je u njemu problem)

Ako potpuno mehanički blokiram EGR ventil , onda nema nikakvog povrata ispušnih plinova, a oni su potrebni radi predtlaka na usisnoj grani kojeg stvaraju ti ispušni plinovi,jekli tako ili sam ja mozda u krivu

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR je od legasa skroz otvoren...cim su veci okretaji motora tim se vise zatvara...neispravan EGR ces prije na visokim okretajima osjetit nego na niskim...a testerom neces vidjet jel EGR ispravan jer nemas diagnosticki sistem na njemu.

prije bi reko da ti se neka usisna cijev guzva,jer kad je motor topli onda su i crijeva topla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

90 tkm na predhodnom i 15 tkm zasad na sadasnjem autu bez funkcije Egr ventila.Na Bori i elektronski ugasen s Vag-comom da Ecu ne prepoznaje prevelik protok zraka preko Maf-a.

 

Manje dima na auspuhu,nemogucnost zastopavanja usisne grane,eko test ko curica posto kod nas mjere samo zacrnjenje,kolicinu dusicnih oksida ne.

 

Zablokiraj ga u svakom slucaju bio on uzrok problema sad ili ne.

 

@Jady-koliko sam skontao njega i pati na visokim okretajima.

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ti njega zablokirat pa ces vidjet,jer se isto,potpuno isto to dogadjalo starom i bio je problem u EGR-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovih dana cu ga skinut erg usisnu granu i intercooler sve ocistit pa cemo vidit i zablokirat erg,katalizator nije jer ga nema samo su cjevi dole,pa cu vam javit jel sta bolje.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1