1 1
Antonio-zg

Čudni problem s paljenjem (gašenjem)

Recommended Posts

Problemi s đitkom... jučer mi je došlo da ga isčekićam dobro. Malo sam trazio po forumu i vidim da je par ljudi imalo nesto slicno.

 

Vozim ga 5 min po gradu i odjednom se ugasi na ler gasu na semaforu. Cudom se iscudim ali zaverglam i upali ko top izprve, nastavim 100 m lagano i izgasi se u voznji tek tako... verglao milijun puta otada i nista. Cekao, malo se ohladio, verglam: nista! protreso kablove zice senzora..nista. Dakle vergla sasvim normalno ali ne pali. Kao da nema kapi goriva. Ostavio ga prek noci i ujutro upalio iz treceg pokusaja... vozio se normalno 5 minuta. Nakon pola sata stanke ponovo verglam i opet mrtav. i tako za*ebancija s time sat vremena s pauzama i konacno upali i onda sam ga rasturiro do 6 RPM par puta i ostavio ga pol sata da radi na leru. Kasnije se vozio 50 km po lokalu i vise ne pravi probleme.

 

Gledao ga je mehaničar. Apsolutno nema pojma sta bi mu moglo biti. Auto ide ko raketa, osim sto malko zna cukat dok je hladan a to je otkako ga imam. Nove svjecice, razvodna kapa, kablovi. Maf senzor izgleda da je ok, imberlauf provjeren ok, vakum cjevčice ok, puma goriva se cini ok..

 

To da mi se izgasio dok je bio haldan mi se dogodilo samo jedan put prije cca mjesec dana...

 

Neznam sta da radim... :S osim diagnostike koju cu ici cim prije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao slučaj sa gti-om i bilo je do bobine... Isao slučajno sistemom izmjene s jednog na drugi golf.

 

Kad nece da upali pogledaj dal se cuje benz pumpa....

Pregledaj dal baca iskru na kabel od sviječica.....

 

Meni bi bacilo iskru svako 3ce verglanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imao slučaj sa gti-om i bilo je do bobine... Isao slučajno sistemom izmjene s jednog na drugi golf.

 

Kad nece da upali pogledaj dal se cuje benz pumpa....

Pregledaj dal baca iskru na kabel od sviječica.....

 

Meni bi bacilo iskru svako 3ce verglanje....

 

da proletilo mi je kroz glavu da bi mogla biti bobina ono kada sam ga verglo do besvijesti, al kad je naknadno upalio iskljucio sam to jer sam mislio da ako bobina krepa onda je krepala... :huh:

 

pumpa uredno napumpa gorivo na kontaktu, a auto ide ko zmaj tako da mislimo da je to ok.

 

mozda sasvim slucajno ali nevjerovatno je i to da je svaki put upalio neposredno nakon zakljucavanja/otkljucavanja auta na daljinski (ima el. blokadu motora). Onda sam mislio da nije kakav problem s tom blokadom nastao pa nece da pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao isti problem,pali bez problema i odjednom se ugasi sve sam bio provjeravo od kablova,bombine pumpe goriva i kvar sam našo u razvodniku paljenja, gubio je kontakt na onim žicama što su sa strane razvodnika čim njih dodirnem upali normalno. Promijenio razvodnik i od tad sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPDEJT STANJA: misterija se nastavlja

 

upravo dosao s puta iz Dubrovnika za Zagreb. Bio je to prilicno hrabar potez kad sagledam situaciju: Vozio sam se autocestom cijelo vrijeme bez ikakvih problema sve do iza naplatnih kućica u Lučkom. Prodjem to i tik iza napravim još 300 m i auto se ugasi na brzini 60-70 kmh. Pokušam ga još u hodu verglat, pa onda pokušam paljenje ušaltavanjem u brzinu dok se još kretao - sve to 0 bodova. Izvučem jedan kabel od svjećica frend vergla i vidim da iskru uopće ne baca. Mrdao malo po svemu i svačemu verglao 10ak puta - ništa. Onda se opet primio zaključavanja i otključavanja auta na daljinski i nakon 2-3 pokušaja zaključavanja auto UPALI što definitivno dovodi u vezu zaključavanje auta i nemogućnost paljenja koliko god to glupo zvučalo, ali teško da je tolika slučajnost.

 

Uglavnom počinjem ga žestoko turirat do kraja - okretaji ispočetka padadju pa se vrate, kao da nešto prekida struju. Sve se to stabilizira nakon 5 minuta žešćeg turiranja i skupim hrabrosti krenuti kroz gustu maglu. Vozim ga u trećoj na cca 4000 okretaja i onda počinje drama: nešto se ispod armature u području kilometar sata počinje čuti klik-klak. Dešavalo se jedno 3-4 puta u razmacima od nekoliko sekundi i taj klik-klak zapravo kao da ugasi struju na cca 1-2 sekundu. Na "klik" okretaji padaju i ponovo se vraćaju na "klak". Nakon toga je normalno vozio do doma još cca 6-7 km.

 

LUUUDDDD SAMMMMMM! Doživio sam srčani kada mi je počeo trokirat kroz tu gustu maglu. Vidljivost nikakva a zaustavne trake tamo NEMA :ne

Pomagajte sta bi moglo biti? Očigledno negdje gubi nekakav kontakt što mu prekida dovod struje... al gdje? što?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemora bit, a mozda i je, jer mi je jedan frend imao s tim frke u isto je propuco dok je skuzio.

Sve je izmjenio prvo, i auto se gasio nakon sto se ugrije, tako je on zakljuchio, :).

Ja sumnjam da ima ikakve veze centralno, ili ti nesto sa strujom nije u redu, ili je mozda moguche da ti haladov davač, ili brojač okretaja radilice otišo u kitu, jer ako on ne daje točnu sliku okreta, nemogu se ni iskrice na vrh bloka bacit na vrijeme.

Ako voliš taj auto, nađi ovdje na forumu nekog od macana tko se kuži, i želi to vidjeti, a i bit će ti jeftinije i pouzdanije nego neki papak koji mora dnevno zaradit 500 kn.

Mislim da taj haladov davač, ili brojač, nije jeftin, i nemoj uzimati jeftiniji i zamjenski jer: i moj ga je kolega uzeo, i požalio, morao je kupiti još jedan, na kraju original.

:)

Nisam neki Baltazar, no samo nagađam.

Jedino mi je malo čudno, kako si na kraju ti uspio s njim neke kilometre ozbiljnije napraviti, jer ako je davač, kao nebi smio, no sve je pod ????????

sretno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da taj haladov davač, ili brojač, nije jeftin, i nemoj uzimati jeftiniji i zamjenski jer: i moj ga je kolega uzeo, i požalio, morao je kupiti još jedan, na kraju original.

 

Ako je ovo, onda definitivno samo original, zamjenski je nekih 250kn i nije mi pasao, daje krivi signal il tako nešto. A original je nekih 1000 i nešto kuna mi se čini.....eto samo da se ne zezneš ako je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemora bit, a mozda i je, jer mi je jedan frend imao s tim frke u isto je propuco dok je skuzio.

Sve je izmjenio prvo, i auto se gasio nakon sto se ugrije, tako je on zakljuchio, :).

Ja sumnjam da ima ikakve veze centralno, ili ti nesto sa strujom nije u redu, ili je mozda moguche da ti haladov davač, ili brojač okretaja radilice otišo u kitu, jer ako on ne daje točnu sliku okreta, nemogu se ni iskrice na vrh bloka bacit na vrijeme.

Ako voliš taj auto, nađi ovdje na forumu nekog od macana tko se kuži, i želi to vidjeti, a i bit će ti jeftinije i pouzdanije nego neki papak koji mora dnevno zaradit 500 kn.

Mislim da taj haladov davač, ili brojač, nije jeftin, i nemoj uzimati jeftiniji i zamjenski jer: i moj ga je kolega uzeo, i požalio, morao je kupiti još jedan, na kraju original.

:)

Nisam neki Baltazar, no samo nagađam.

Jedino mi je malo čudno, kako si na kraju ti uspio s njim neke kilometre ozbiljnije napraviti, jer ako je davač, kao nebi smio, no sve je pod ????????

sretno!!!!

 

Proguglao sam brdo toga i sve mi se čini da bi po usporedbi simptoma vrlo lako moglo biti ili hall senzor na radilici (vjerovatnije) ili senzor na bregastoj.

 

- Auto se gasi u vožnji, nema nikakvog pravila kada

- Kada se ugasi teško se ponovo upali

- Gašenje se počinje dešavati rijetko pa sve češće dok senzor potpuno ne krepa

- Kada se ugasi u vožnji okretaji padaju naglo na 0 i ponovo se vrate - a nekada se samo ugasi (sve to dok se auto krece i dok je u brzini)

- Auto se češće gasi kada se staje na semaforu ili nakon zešće voznje ACestom (na naplatnim kućicama :lol2 ).

- Auto se generalno ne guši u radu, ne trokira, dobro vuče, radi ok, večinom pali isprve (ako se prethodno nije sam izgasio).

 

Svi ovi simptomi su identicni kod mene. Osim sto sam jos primjetio da mi auto sigurno trosi nesto malkice vise goriva. Nakon nekog vremena voznje na auto cesti 140 kmh se upali lampica od temperature i počinje blinkat - a auto nije vruc. Kada se ugasi pošemeri se pokazivač goriva pa pokazuje da je gorivo na apsolutnoj nuli.

 

Hrpa nekih čudnih stvari. Otići ću na kompjuter dijganostiku da se ne igram vrača.

 

Ima netko preporučiti negdje u samom centru nekog tko to dobro radi? Zvao sam TAS ali rade tek iduci tjedan!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako je ovo, onda definitivno samo original, zamjenski je nekih 250kn i nije mi pasao, daje krivi signal il tako nešto. A original je nekih 1000 i nešto kuna mi se čini.....eto samo da se ne zezneš ako je to...

 

Danas sam bio na dijagnostici i kompjuter je pokazao HALLov davač. Čovjek mi je pobrisao grešku i rekao da se vozim dok ne stane ponovo pa da potvrdimo da je zaista Hall u pitanju.

 

Ono sto mene muči je koji da Hall uzemem? vi kažete nikako ne zamjenski, čovjek u servisu kaže da imaju BOSCH hall za 500 kn koji ce sigurno vrijediti.... malo sam zbunjen..... razlika nije bas 5 kn...

 

Molim ako jos netko ima iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio komplet frtajler sa novim davacem i novim rotorom i kapom na hrelicu za 200kn, tako da mozda ti je najbolje prosnjofati malo tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....mp;#entry355962

 

 

Eo brijem da smo imali isti problem..Meni je relej 30 bio otiso samo,zato se kurvis gasio.I kad sam bio kod jednog mehanicara, reko mi da je taj halov davac il mozda pumpa goriva ,al sam je taj relej 30 sjeban bio..

 

Ovo o misu nemoras citat :lol2 ..

Edited by scanbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

toplo preporucham kupnju kod ovlastenog, ili apsolutno origigi nejeftin dio.

over & out.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte!!!

 

lagano padam u očaj...

 

Jučer mi auto počeo žešće krepavat svakih par km vožnje. Kad se ugrije ugasi se i paljenja nema dok se ne ohladi. Jutros kada se potpuno ohladio dogurao par km nekako do Auto Renjak i taman krepo kad sam ušao u servis - reko Super! Spojio ga čovjek na sve i svašta ali ne može naći ništa čudno: auto vergla ali upalit ne može. Guši se, kao da će upalit na sekundu ali nista. Baca iskru, pumpa druka gorivo. Kada smo ga konačno upalili VAG COM ne pokazuje nikakav fault code.

 

- Odmah probali s novom bobinom: bez ikakve razllike

- Izmijenio ECU relej 30: bez ikakve razlike

 

Na kraju čovjek zaključio da "nema šta biti" osim Hall davača i kaže da će staviti BOSCH hall jer kao da je to zapravo isto što i original. (Navodno da ih Bosch proizvodi za VW).

 

Pokupio auto iz servisa popodne, napravio 3 km i kada se ugrijao na 80 C: PAF!! izagsi se! E poludiooooooooo sam!

 

Sutra ga vozim ponovo u Renjaka. Samo ne znam sto dalje mijenjati, raditi?

 

U posljednje vrijeme situacija je da kada se ohladi pali izprve i vozi sve dok ne dodje do 80 C, nakon toga je pitanje minute kada će se ugasit. E i ono sto sam primjetio u zadnje vrijeme kada auto radi da se negdje oko kilometar sata kontinuirano čuje nekakav tihi zvuk kao da mačka prede... rrrrrrrrrrr.... Mislim da to prije nije bilo. Kada se hoće izgasit usred vožnje onda čujem baš glasno kliktanje par puta ali kao da ne dolazi iz kutije s relejima već negdje oko kilometar sata...

 

A sada malo znanstvene fantastike: Jučer kada se zagasio pokušao sam ga palit par puta. Situacija slijedeća:

 

- Auto u leru, ručna zategnuta do kraja i drži ko zavarena

- Pritiskam kvačilo

- Stavljam ključ u bravu za paljenje.

- Dajem kontakt i u tom trenutku kada sam dao kontakt (bez pokušaja paljenja) auto TRZNE kao da je išao krenuti! ??!?!?!?!?! To mi se desilo bar 4 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije mozda ulozak brave neispravan? Promjeni njega, nebi smio bit skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da nije mozda ulozak brave neispravan? Promjeni njega, nebi smio bit skup.

 

po simptomima mi ne izgleda da bi mogla biti brava, jer auto se gasi JEDINO kada se zagrije na radnu temp. Mislim da nema šta biti osim crank senzora ili razvodnika. Ako nije to onda više nemam ideja! :S Prvi put sam bio siguran 99% da se radi o hall senzoru u razvodniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
po simptomima mi ne izgleda da bi mogla biti brava, jer auto se gasi JEDINO kada se zagrije na radnu temp. Mislim da nema šta biti osim crank senzora ili razvodnika. Ako nije to onda više nemam ideja! :S Prvi put sam bio siguran 99% da se radi o hall senzoru u razvodniku.

 

Neznam, tesko je rec ovako sta bi moglo bit... I brava se grije ako je slab spoj na kontaktima kroz koje prolazi struja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno su gotove muke, ili bar se toplo nadam da su gotove. :rolleyes:

 

Bio je kod Renjaka 3 dana na servisu dok ga konačno nisu uhvatili na kompjuteru zašto se gasi: Brojač okretaja motora tj. senzor na radilici krepo.

(Sličan ovom: http://images.gasgoo.com/MiMgIzc1OTYwMjEwM...aft-sensor.jpg)

 

Uglavnom žice senzora nisu imale uopće nikakvu zaštitu na sebi; izolator je popucao, i zapravo žice su se dirale...

 

Ja sam cijelo vrijeme mislio da ovaj auto nema crankshaft senzor već da je to Hall-ov davač u razvodniku paljenja, međutim to su dva različita senozora iako nisam uspio skužiti zašto služi taj hall senzor u razvodniku... (valjda položaj radillice..ili ??)

 

Hvala svima na pomoći! :zivio

Edited by Antonio-zg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1