9 9
Guest hobbit051

RNS 510

Recommended Posts

Guest hobbit051

Trebam hitno pomoć, radi se o tome da sam kupio novi VW Scirocco koji mi dolazi iduci petak dakle 15.1.

Ono što bi htio da mi pomognete, je to da u njemu dobivam serijski radio Rcd 310 mp3, a ja sam htio staviti umesto njega RNS 510. Kod Zubaka jako skup, a na netu sam našao nekoliko zanimljivih tj. na ebayu, po dosta povoljnjim cijenama. E sad ono sto bi htio znati a od ovlaštenih servisera ne mogu doznati, što znace verzije a b i c i da li RNS 510 koji se nudi na ebay mogu ugraditi u svoj auto i da li ce mi raditi, imam parking senzore i kontrole na volanu. Molim za pomoć oko kupnje toga uredaja. Ne zanimaju me replike zog uređaja isključivo original. Također da li se po vama isplati više staviti RNS 510 ili recimo kao opciju nešto tog tipa od Kenwood-a ili Pioneer-a.

 

PS . Tip iz Engleseke mi navodi da ima za RNS510 kartu zapadne Europe, da li je moguće instalirayti i Istočnu Europu

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je cijena 510-ke i da li s njom dobivas SVE ali apsolutno SVE potrebno za ugradnju ? Dakle svi kablovi , konektori, gps antena i sve ??

 

Evo odvoji jedno popodne i proguglaj ovaj forum i vjerujem da ces naci sve odgovore jer tamo bilo vec sto tema o tome kako ubaciti doticni radio u auto.

 

http://vwnavi.com/forums/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest hobbit051
Koja je cijena 510-ke i da li s njom dobivas SVE ali apsolutno SVE potrebno za ugradnju ? Dakle svi kablovi , konektori, gps antena i sve ??

 

Evo odvoji jedno popodne i proguglaj ovaj forum i vjerujem da ces naci sve odgovore jer tamo bilo vec sto tema o tome kako ubaciti doticni radio u auto.

 

http://vwnavi.com/forums/

 

 

Cijena RNS 510 oko 650 eura.....

>Da li se ispalti uopce to uzimati ili da radije kupim Pioneer ili Kenwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cijena RNS 510 oko 650 eura.....

>Da li se ispalti uopce to uzimati ili da radije kupim Pioneer ili Kenwood

 

 

ako za 650 eura dobijes samo uređaj ( kocku , dakle samo radio ) a bez tog ne dobivas sve moguce konektore kablove, gps antenu , cd koji serijski dođe s tim svim postavljam si pitanje ima li smisla davati toliku lovu za stvar koja ce samo svirat cd i radio praktički

 

najveci potencijal navigacije nece imati

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Piko2

Od kablova ti ne treba ništa posebno. Samo adapter za antenski kabel jer je drugačiji priključak antene na rcd310 i rns510. GPS antenu možeš isto kupiti na ebayu za 20 eur. Što se tiče karata, originalne karte istočne i zapadne europe V6 možeš bez problema skinuti na forumu gps underground. Samo je pitanje da li ćeš morati s VW softwareom ukloniti greške koje bi se mogle pojaviti i aktivirati prikaz senzora itd. Sigurno ima ovdje na forumu netko tko ima kabel i može to napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kablova ti ne treba ništa posebno. Samo adapter za antenski kabel jer je drugačiji priključak antene na rcd310 i rns510. GPS antenu možeš isto kupiti na ebayu za 20 eur. Što se tiče karata, originalne karte istočne i zapadne europe V6 možeš bez problema skinuti na forumu gps underground. Samo je pitanje da li ćeš morati s VW softwareom ukloniti greške koje bi se mogle pojaviti i aktivirati prikaz senzora itd. Sigurno ima ovdje na forumu netko tko ima kabel i može to napraviti.

 

bulshit

 

20€ ti ne kosta ni ona AM/FM antena nego je ona oko 35-40€ dok je gps antena u ovlastenom 250€...

 

to na ebayu moze bit samo imitacija

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Piko2

Ajde prijatelju ne pričaj gluposti.

20 eur košta tzv. mouse gps antena koja radi odlično i ugrađuje se u auto. Na golfu V najčešće ispod ventilacijske rešetke na centralnoj konzoli. Shark antena za ugradnju na krov s fakra izvodima za gps i am/fm košta u ovlaštemom servisu 499 kn, a ne 250 eur. :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajde prijatelju ne pričaj gluposti.

20 eur košta tzv. mouse gps antena koja radi odlično i ugrađuje se u auto. Na golfu V najčešće ispod ventilacijske rešetke na centralnoj konzoli. Shark antena za ugradnju na krov s fakra izvodima za gps i am/fm košta u ovlaštemom servisu 499 kn, a ne 250 eur. :lol2

 

 

ja govorim o originalnoj anteni koja je dolazila s golf 5 koji su imali navigaciju original ugrađenu u autu.

 

ne govorim o ovim antenama za 20€ koje zabijes ispod armature

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja govorim o originalnoj anteni koja je dolazila s golf 5 koji su imali navigaciju original ugrađenu u autu.

 

kakva je to antena?

 

pa nepostoji nikakva druga osim te "shark" antene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vise vrsta iste shark antete tj. jedna ima gps druga ne! Pogledaj si na tmtuningu pa ces vidjet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

na TM tunung imaju dvije

OEM MK5 shark fin antenna (phone/auxiliary heating system) US $ 60.95

OEM MK5 shark fin antenna (phone/navigation/auxiliary heating system) US $ 129.95

al sad da 250 eura kosta nebi reko!

orjentacije radi, kod njih zadnji gti branik dođe 119 dolara a kod nas 600 kn!

mislim da ni ta antena nije preko 800 kn kod nas da jebe rak raka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

decki...na netu broj od autorada i tamo zovite i pitajte

 

meni se neda vise objasnjavat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima di kod nas za kupit RNS ne orginal nego neki puno jeftiniji a da isto zgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel ima di kod nas za kupit RNS ne orginal nego neki puno jeftiniji a da isto zgleda.
www.zona8.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

fake kosta oko 5000 kn ,a novi original imas po 850 eura,rade skupi lovu i stavi original ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a uh, hvala na brzim odgovorima.

Edited by thunder

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kupio za 5200 kn orginal (najnovija C verzija) na ebayu..rabljena 2 mjeseca, dosla mi je u paketu sa novom gps antenom koju sam samo gurnuo ispod resetke ventilacije i gps radi savrseno...jedino je problem sta nasa regija nije 100% pokrivena vw kartama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje karte su unutra?? ,izasle su ti 7.1 i jako dobro je pokriveno nase podrucje

Share this post


Link to post
Share on other sites
koje karte su unutra?? ,izasle su ti 7.1 i jako dobro je pokriveno nase podrucje

 

E nisam siguran koje imam, ali mislim da v6.1..nisam znao da su izasle 7.1..jer imas mozda neki link di se moze skinut...?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 9