9 9
Guest hobbit051

RNS 510

Recommended Posts

Pozdrav, ne znam jesam na dobrom topicu,pretpostaviti ću da jesam. Prije 5 dana sam kupio Passata 2013. sa RNS510, od navigacije imam samo zapadnu Europu. Može li mi netko reći kako da ubacim istočnu e. (HR, Bosna Srbija), ali malo detaljnije objašnjenje, pošto mi je to sve relativno novo. Ako može neki link za torrent gdje mogu skinuti karte. I moram li nadograđivati fw da bi ubacio novu kartu ili samo skinem kartu na DVD ili SD karticu i ubacim je u uređaj? Vjerujem da je ovo pitanje ponovljeno vise puta, ali ja nisam nigdje našao lijepo objašnjenjo u formatu "objasni mi kao da imam 5 godina", a i mislim da nije lose ponekada ponoviti gradivo. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj unatrag par stranica gdje sam napisao kako sam to odradio. Instalirao sam na postojeci fw, ne znam napamet koja je verzija fw gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada drugo pitanje..imam mape za west/central Europe, kako da znam koja su verzija ? I ako snimim ovu v13 hoće li mi šljakati obje mape? Postoji li mogućnost da mi pošalješ dvd za istočnu eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi pogledati u autu da li se negdje vidi verzija karte. MIslim da se može klikom na SETUP gumb i mislim da se mora držati taj gumb kako bi se ušo u meni sa detaljima FW-a itd. Nisam se vec dugo igrao s tim, ali probaj. Ako snimaš sa DVD-a mape istočne eu prebrisat će ti mape zapadne i središnje Europe. Probaj proguglati da li se mogu koristiti obe verzije tako da jednu imaš na SD kartici, a drugu na HDD-u.
Za dvd možeš mi se javiti u inbox, pa da nesto probamo smisliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje ako netko zna hoće RNS 510 raditi sa običnim 12V zemaljskim reciverom spojenim na njega preko AV priključka i tako gledati tv,normalno sa zemaljskom antenom na reciveru i još jedno pitanje wifi mi preko usb-a radi ali kada hoću otvoriti operu browser samo vrti i ništa pa ako netko zna kako dobiti da mogu surfati inače je RNS 510 kineski dakle nije orginal neko kopija kupljen prije par dana

Edited by robi64

Share this post


Link to post
Share on other sites

MarioIV jesu li RNS od 2010 svi sa LED ekranom?

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Jesu. Jedino ako je tvornicki popravljen a b ili c verzija koja nije led moze bit datum i 2014 ali nije led. Takvi imaju oznaku X u kataloskom broju. Tipa AX BX CX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu. Jedino ako je tvornicki popravljen a b ili c verzija koja nije led moze bit datum i 2014 ali nije led. Takvi imaju oznaku X u kataloskom broju. Tipa AX BX CX

Aha.. tnx.

A znas li od koje su godine najbolje?? Ono..brzi procesor i jos sta ako ima pobljsano?

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam tocno. Al cim noviji ti su i bolji. Bolji hard i sve ostalo. Al su i skupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve tocno. Sto noviji to bolji. Posljednja serija pocinje sa 3C8. To su SSD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na temu, sa Leonom 2012 sam dobio RCD 310 kojeg bi zamijenio za nešto drugo. Našao sam na njuškalu ovog tipa https://www.njuskalo.hr/auto-mp3-cd-dvd/golf-5-golf-6-multimedia-orginal-rcd-330-510-bluetooth-usb-sd-oglas-24308130Jel vrijedi to šta, piše da je kao original i dao je neke screenshote iz VCDS-a (6RD 035 187 A). Imam komande na volanu i MFD displej. Hoće to sve biti kompatibilno? Koliko sam gledao na youtubeu moguće je spojiti iPhone preko usb kabela pa se aktivira CarPlay. Čak mi ni nisu bitne VW mape nego bi koristio Waze ili Google Maps preko mobitela.

 

Ima nešto bolje za te pare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Petar mi je poslao image za navigaciju, koju sam spržio na dual layer i snimio na hdd. Sve radi kako treba, ali prije nekoliko dana kada sam se vozio po Osijeku, gdje je bilo izgrađena nova obilaznica i neke nove ceste, vidim da mapa nije ažurirana, pa me sada zanima koja je posljednja verzija mape za rns 510, ako netko zna? pronašao sam na internetu iso image sa Volume:

CD_8196

Date: 7.7.2014
db: EEU(2014Q1)
Area: East Europe
Subarea: East
Supplier: Navteq
Version: 505.30.412.84
Customer Version: V12

Ima li nešto novije ili da to pržim?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas za zapadnu i istocnu europu mape, hrvatska je u istocnom paketu a taj se prestao razvijati nazalost. Zadnji paket za te mape je V13.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu na torrentima naći link za v13, skinio sam za v12, ali volio bih imati zadnju mapu. isto tako vidim na http://www.gpsarchive.com/2017/10/vw-rns-510-2017-west-east-converted-from-bmw-nav/, da ima i konvertanih mapa od BMWa iz 2017. ali na ovoj stranici su fileovi rascjepkani i ne znam kako bi iso image napravio od toga. Ako imaš kakav savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje mape su one koje sam ti poslao, teško da ćeš za RNS naći novije karte osim ako ne postoji još neka kemija kao sa ovim što si našao sa mapama od BMW-a.
Probaj poskidati sve rar partove i iz njih napraviti ISO, pa spržiti na DVD ili možda samo staviti na SD karticu i staviti u RNS, pa ako ih uspije pročitati to bi bilo to.

Ovdje je opisano kako napraviti ISO sa više rar partova:
https://www.quora.com/How-do-I-combine-multiple-rar-files-to-a-single-ISO-file

Share this post


Link to post
Share on other sites

probam pa se javim. Tvoje mape šljakaju ali mi se čini da su iz 2013. ili 2014. sudeći po regulaciji prometa na osječkoj obilaznici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petre, zadnje EAST mape su V13

 

RNS 510 East Europe V13 CD 8350

 

A ova kemija sa BMW-om mi je zanimljiva i vidim da ima 2018

Share this post


Link to post
Share on other sites

projektilski ako nađe kakav bolji link od onoga moga gore proslijedi ili ako si sprži prije mene pa reci kako si proao. ja nemam pržilicu pa moram čekati dok brat nađe vremena da mi skine i sprži filevoe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu verziju 8350 imam i ja, te kolega Marko kojem sam poslao iso file. Ovo sa bmw kartama bi trebalo isprobati, probat cu naci. Izgleda da Navteq supporta karte i za rns, a i za bmw, pa bi se mozda zbog toga mogle ubaciti u rns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

budem i ja probao ove 2018 BMW karte no bemti, treba ih skidati sa uploading hostinga a ima gro komada a ja nemam account. Bum javio kad isprobam a to ce bit tek kad mi stigne dvd citac za RNS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 9