0
kile_passat

Kvar na Passatu B3 (1991)

Recommended Posts

Crklo mi je ono svjetlo sto osvjetljava ins. ploču pa me znaima jel ima neko iskustva s tim pa da pomogne...sinoc sam skinio sve i dosao do svjetala i uocio da su tamo 3 diode pa neznam mogu li se one skidati i treba li skinuti kompletan sat kako bi se to promjenilo....evo par slika...

Ins. ploča bez stakla i plastika..nisam nasao nista drugo pa sam svjetlio upaljacem.. :rotfl

post-42533-1263327497.jpg

eo diode...

post-42533-1263327582.jpg

post-42533-1263327660.jpg

Crklo mi je ono svjetlo sto osvjetljava ins. ploču pa me znaima jel ima neko iskustva s tim pa da pomogne...sinoc sam skinio sve i dosao do svjetala i uocio da su tamo 3 diode pa neznam mogu li se one skidati i treba li skinuti kompletan sat kako bi se to promjenilo....evo par slika...

Slike su malo loše, al kaj nisu to obične ubodne žarulje???

Daj bolju sliku..

ja bih se kladio da si trebao pogledat sa zadnje strane sata pa bi sve skonto.a ne s prednje strane.nema logike da raskopas sve radi zaruljice.slozi si sad od ledica neko svijetlo u toj npr plavoj boji i nemas brige.

ne bih volio skidat cjeli sat posto neam puno iskustva s tim...tak da sam skinio samo one plastike da dođem do žarulja...

mislim da su bas diode...nisam jos vidio tako sitne ubodne zarulje...

:rolleyes:

pa nisu ubodne.jbg.moras doci sa zadnje strane sata.

probaj izvadit tu ubodnu pa ces vidjet da je nemoguce.

vidim da si napravio 50% posla. i to onog nepotrebnog :)

Uglavnom, skinuo si onu plastiku (okvir ukrasni) i to si dobro napravio. onda nisi trebao ništa drugo nego skinuti sat i to tako da odviješ samo dva vijka. Jedan vijak je s jedne strane sata (onak malo dublje unutra) i drugi je logično s druge strane :) (čak se vide na tim tvojim slikama). Nakon toga ćeš imati dovoljno mjesta za manevrirati, tj. povuci sat prema sebi, zavuci ruku i otpoji ga sa sajle (to ti je na sredini sata odostraga) i sa jednog konektora (koji ti je na strani lijeve ruke, bliže vozačevim vratima, jel) i to je to. Sat je za 30 sekundi vani. Idu 3 obične ubodne žaruljice 1,2W ako ti se ne da zezati s diodama... Sve je plug-n-play

Edited by LittleBas3rd

ljudi hvala vam svima na pomoci,,,mislim da cu to uspjet veceras rjesit...moram danas kupit žarulje, nasao sam u jednom programu da su to zarulje 12V1, 8W...moram kupit 3 kom pa promjenit.

jos jednom HVWALA!! :respekt

EDIT:

kad sam vadio 1 zarulju da mogu po njoj kupit izgleda spala kilometar sajla...hehe...neda mi se to sa rastavljat ponovo zbog sajle neg cu sutra kad kupim zarulje :hehe

Edited by kile_passat

evo nabavio sam 2 zarulje, jos 1 ce mi donijet elektricar iz firme kad ozdravi jer nisam nasao nigdje u trgovinama...sve radi odlicno i jedno veliko HVWALA svima koji su mi oko ovog pomogli a posebno LittleBas3rdu...objasnio mi je sve detaljno...maltene nacrto. :care

Guest
This topic is now closed to further replies.
0