3 3
MOTA BOY

DIGIFIZ

Recommended Posts

Ugrijat ce, Beli probam to sutra.

 

Nego, pokazuje mi da imam 12L u tanku, rek'o sad bas da vidim koliko je tacan. Zabijem pistolj i stane mi 48L a rezervar je 55L. Ajd rek'o dobro. Upalim auto i stoji mi na displayu 51L :mellow:

 

 

Koliko je uopce pouzdan ovaj mjerac, danas mi je variralo od 8 do 33 litra, a kolicina je stalno ista bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ugrijat ce, Beli probam to sutra.

 

Nego, pokazuje mi da imam 12L u tanku, rek'o sad bas da vidim koliko je tacan. Zabijem pistolj i stane mi 48L a rezervar je 55L. Ajd rek'o dobro. Upalim auto i stoji mi na displayu 51L :mellow:

 

 

Koliko je uopce pouzdan ovaj mjerac, danas mi je variralo od 8 do 33 litra, a kolicina je stalno ista bila.

 

i ja imam recimo sličan problem s pokazivanjem goriva.. npr piše mi 7 lit i upalila se rezerva. i stavim 20l goriva i piše 37lit.. ali nakon cca 1 min vožnje dođe na 33l

 

iako kako god znam kada mi opet dođe na 7 potrošio sam 20 lit.

očito nisu iste vrijednosti na plovku za syncro rezervar i obični od duje

Share this post


Link to post
Share on other sites

A neznam, i duja i trica imaju tank 55L. Valjda bi trebalo pokazivati ok, vidjet cu kad malo provozam oce li se promjenuti ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A neznam, i duja i trica imaju tank 55L. Valjda bi trebalo pokazivati ok, vidjet cu kad malo provozam oce li se promjenuti ista.

 

daj stavi sliku ili pošalji na pm kako izgleda u armaturu od trice..

 

sve razmišljam da složim u tricu jednog, jer mi je Digifiz strava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne izgleda dobro, samo sam ga nagurao unutra, ima dosta praznine između sata i one plastike ali rijesim i to uskoro. Tad stavim sliku jer je ovo sada lose jako

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOBRO DOSLI U SVJET DIGIFIZA

NORMALA ZA TAKVE STVARI NI JEDAN ZASAD KOJI SAM IMA NIJE BIO BEZ TOG PROBLEMA I UMENE VEC DVIJE GODINE ZAJEBAVA U 3-4 litre

Naj lakse dokazati dadnes kotakt vidis koliko ima goriva kad upalis auto nece biti ta kolicina !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sad ne izgleda dobro, samo sam ga nagurao unutra, ima dosta praznine između sata i one plastike ali rijesim i to uskoro. Tad stavim sliku jer je ovo sada lose jako

pošalji mi sadašnje stanje na pm čisto kao orjentir

http://friends.eternax.de/data/media/218/digifiz.jpg

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mene je vec 3god i samo 1 mi je pokazao 55l,najcesce je 54 kad ga do cepa napunim a ta variranja su i u mene ali naviknes se,uglavnom nikad mi nije nestalo goriva a isao sam do --- na tanku,rezerva je od 3 do 7lit...na 4000 obrtaja vrti stvarnih 2400 na vr-u,ispitao kolega ivan_vxr neki dan na vag comu...

 

i kad se stavi masa na vanjskoj temp opet ne radi dobro,nije -40 al nije ni priblizno stvarnoj temp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li itko provalio "skriveni menu" na digifizu? Drzati stisnutu tipku MFA na rucici, dati kontakt i upaliti.

 

Nista ne radi osim displaya kilometraze i clock displaya. Ima 20-ak rednih brojeva ali ne kuzim sta je sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Preko procosora nemoguce za sad nema rjesenja za 6 cilin

 

Je li probao tko na Vr6 sa bobinama vući samo dva signala (od tri) sa modula paljenja (povuku se dva signala i stave se diode na svaku žicu da ''ne ometaju'' jedan drugoga) ?

 

 

Ja sam tako složio da VR6 okretaji rade na tabli od Golfa 2 GTI 8V

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je li itko provalio "skriveni menu" na digifizu? Drzati stisnutu tipku MFA na rucici, dati kontakt i upaliti.

 

Nista ne radi osim displaya kilometraze i clock displaya. Ima 20-ak rednih brojeva ali ne kuzim sta je sta?

 

 

Ja sam probao, imaš trenutnu potrošnju, okretaje, broj cilindara... Mislim da sam na vwvortex-u našao pojašnjenje rednih brojeva!

 

A šta se tiče količine goriva, ne znam dali ste(MATA, Beli) primjetili kako varira ovisno o položaju auta kad je parkiran.. Kad parkiraš auto nizbrdo imaš manje goriva i u vožnj raste količina dok ne dođe na realno stanje, a ako parkiraš uzbrdo onda pokazuje više od realnog stanja!! :)

Ili je to samo do plovka u rezervaru od dvojke...?

 

I isto mi se količina nakon tankanja poveča za više litara od utočenog. Kad je na nekih 30-ak litara jako sporo pada litraža ali kad padne ispod 20 litara onda krene dosta brzo do ispod 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je na vwvortexu za skrivene funkcije;

 

 

 

MFA 1 – Secret Functions

 

1 – unknown

 

2 – Country Code

 

3 – Road RPM

 

4 – Upper RPM

 

5 – Lower RPM

 

6 – Intake Vacuum

 

7 – unknown

 

8 – unknown

 

9 – unknown

 

 

 

MFA 2 – Secret Functions

 

1 – Program Self Check Code

 

2 – RPM Engine

 

3 – Fuel Consumption

 

4 – unknown

 

5 – Oil Temperature

 

6 – Outside Temperature

 

7 – Display Test (very nice!)

 

8 – unknown

 

9 – unknown

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerujem da je do plovka kak se naginje, samo što to Digifiz malo sporo obrađuje možda? Jer i na običnim satovima isto se miče kazaljka kad kreneš uzbrdo il nizbrdo. Neznam...

 

MATA lemio si žice direkt na pinove na Digifizu?

 

 

DODATNE FUNKCIJE:

1.Switch your MFA switch to position 1

2.Switch your car to "ON" (Don't start it!)

3.Press and hold the mode button

4.Turn the key to "Off", then back on.

5.Release the mode button.

 

Now when you cycle through the modes, you get this info:

 

-Engine MAP code

-Country code (1=Canada, 4=US)

-speedometer drive ratio

-upper RPM limit

-lower RPM limit

-deceleration fuel shutoff pressure (mbars)

-LCD Test

 

And, if you do this:

1.Switch your MFA switch to position 2

2.Switch your car to "ON" (Don't start it!)

3.Press and hold the mode button

4.Turn the key to "Off", then back on.

5.Release the mode button.

6.Start the car and drive

 

You now get these values:

-Test checksum of programmed bytes in memory

-intake manifold vacuum (mbar)

-engine rpm's

-fuel consumption

-signal from speed sensor

-oil temperture

-Outside temperature

 

 

 

Remzo vam to sve zna. :)

Edited by MOTA BOY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Rajkec, evo i jedan video:

 

Ovde je malo više toga opisano za standardni MFA, možda je i na DIGIFIZ-u tako:

 

hese are the secret functions of the MFA in case you need to find them later.

Put your key in (no turn yet). Press and hold the MFA button. Turn key to acc. position. Turn key all the way back. Turn key again to acc. position (no, it's no joke... ). Release the MFA button.

You are now in the 'secret' MFA operation mode. Below you see a overview of what the codes and numbers mean. Nice gadget: the digital rev counter

 

MFA switch on position 1:

1. Engine code

2. Land code

3. Speedometer

4. Upper rev limitter

5. Lower rev limitter

6. Decelaration fuel pressure

7. Display test

 

MFA switch on position 2:

1. Test programm of programmed bytes

2. G60 pressure meter

3. Digital rev counter

4. Fuel usage (like normal)

5. Signal from speedo sensor

6. Oil temperature (like default)

7. Ambient temperature (like default)

 

The codes given below are for G60 (see MFA2-2). But they also work for 8v and 16v (without the boost pressure off course...) MFA menu will go back to deafult when you turn to key back and turn it to acc. mode again (without pressing the MFA button off course).

Edited by Ronaldo 16V

Share this post


Link to post
Share on other sites
MATA lemio si žice direkt na pinove na Digifizu?

Prvi put jesam ali ne na pinove od digi-a nego zice od digi-a na konektor od sata od G3 (naravno raspored da bude kako treba, primjer zica koja je na digi-u za razinu goriva da je lemim na konektor na pin na koji dolazi moja zica za razinu goriva). Znaci kad ustekam svoju instalaciju u taj konektor da radi ALi...

 

 

Ona schema koju si stavio nije ni slicna onoj koja je na trici pa sam pokidao od svoje instalacije zice i isao direktno zicu na zicu

 

 

Evo slika kako sam u startu zamislio

2012_10_23_029.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, probao sam sto se tice senzora vanjske teperature. Jedna na sat druga na masu ali isto kako je i rekao Rallye G60 ne pokazuje tocno. Spustilo je sa -40 na -5 i ne mrda dalje. A vani je bilo ugodnih 20-ak

Share this post


Link to post
Share on other sites
I da, probao sam sto se tice senzora vanjske teperature. Jedna na sat druga na masu ali isto kako je i rekao Rallye G60 ne pokazuje tocno. Spustilo je sa -40 na -5 i ne mrda dalje. A vani je bilo ugodnih 20-ak

 

 

 

Promjeni senzor u mene je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promjeni senzor u mene je ok

Nije to, i moj je ok. tocno je pokazivao na orginalnom satu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Probaj nabavit od duje senzor?

 

A ovaj link nemogu otvorit.

Dodana slika (imas je u pm-u od neki dan ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodana slika (imas je u pm-u od neki dan ;) )

 

senzori su isti od duje i od trice.. imam ih doma i uspoređivao sam ih..

 

možda ti je negdje loš spoj veći je otpor, jer što je veći otpor to je niža temperatura..

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3