0
MK2_gtd

Koje zvučnike ?

Recommended Posts

Stavit u golfa dvojku , i dal ima di kupiti neki kvalitetni ali dimenzija da mogu upasti u onu tvorničku rupu gore napred :mellow:

Mislis pod sofersajbu? Tamo idu 8,7cm zvucnici, uz malo truda mogu se stavit i 10cm. U vrata idu 13cm, uz malo rezanja, fibera, i MDF-a se stave 16cm.

Ako hoces da imalo svira, bez 16cm nista.

Guest _Blade_27

Kenwood ti ima orginal zvučnike za golfa koji stanu u rupu kod ??ofer??ajbe,jačine 80w,cijena ti je u Molydonu oko 280 kn.Ako se dobro sječam.

ja sam kupio 10-ke za armaturu gore i mora?? rezat onu plastiku da bi sjele...ja sam odrezao ali sad malo zajebava ona plastika koja to pokriva znači neće sjest kak spada..no to budem drugačije rije??il

Sve zavisi koliko novaca misli?? potro??it.

Za tablu napred gledaj zvučnike promjera 8,7cm (8.6cm), ima?? popriličan izbor ??to se marki tiče. Po meni, osim ako ih ne misli?? spojit preko nekakve skretnice i koristit kao visokotonce, nisu neka sreća. Ja sam sebi stavio Alpine-ove 8,6cm, ali ne uspijevaju doć do izra??aja od zvučnika u stra??njoj polici, skoro kao da ni nemam prednje zvučnike. IMHO osim ako ti ne treba ne??to čime če?? poslu??at vijesti, zaboravi zvučnike za armaturu.

Iza ja imam elipse Kenwood 4 sistemci i dasku sam napravio sam i tapecirao ali fali mi naprid zvuka...

Nego koja je shema s tim skretnicama???

Dal je to gore visokotonci a u vrata neki drugi zvučnici mo??ete mi malo pojasnit...

Midove stavi u armaturu, ako mozes napravi si jos za 16-ku od fibera panel, i visoki smjestis u trokut ili A nosac, i to ce odlicno svirati, preporucujem ti Hertz ;)

EDIT: skretnica ti sluzi da odvaja visoke i niske tonove, tako da ti odvoji one tonove koji ti idu na kick i one koji idu na visokotonac :)

Edited by Speedy-RI

Nisam ih jos cuo uzivo ali ljudi ih dosta hvale tako da bi trebali biti ok :da

Od njih jedino mozes ocekivati malo mida i visokih tonova.

Recimo kupis neku 3-way skretnicu, neke midbass drivere i visokotonce i slozis si 3-way sistem, gdje bi ti ove tarantule "glumile" midove.

u stari sram me uopče to u dučanu pitat kad pojma nemam jedino da mi neko slo??i od vas ne??to pa da zatra??im haha

Guest SuperDrive
Mislis pod sofersajbu? Tamo idu 8,7cm zvucnici, uz malo truda mogu se stavit i 10cm.

Tako sam ja u svom polu imao desetke naprijed, pa nisam mogao skroz zatvorit poklopac, ali se dobro culo.

Evo naručio sam ove zvučnike iz ronisa a dalje čemo vidit kad budemo ne??to jebenije slagali i ovo je ok zasada.

Ako budes trazio nesto jebenije slobodno me pitaj za savjet :)

daj savjet kako upasat ove zvučnike da sidnu jer ja nikako nemogu...

kaj neće sjest kak spada ili kaj je problem?ak neće do kraja sjest unutra odre??i malo armature i to je to...tak sam ja napravio

a kako misli?? da odre??em plastiku ili onu vunu ka neku il ??ta je več...

zvučnik na jednu stranu sjedne na drugoj je previsok a rupa preplitka pa viri vanka....

Hmmm tu vunu probaj nevaditi, jer ces imati malo bolji zvuk sa njom...

pa probaj tocno viditi di zapinje, guraj ga unutra i gledaj okolo di zapinje, mozda je zvucnik predubok za to, a mozda mu smetako koji komad plastike na armaturi...

e tu vunu ostavi...ja sam ju skoro van izvadio jer sam bio ??ivčan jer mi nije htjelo sjest ali sam se uspio smirit i to nisam napravio...mislim da vuna ima neku svrhu pa ono...a gle..re??i sa skalperom..odre??e?? sam malo tj. tek tolko da ti sjedne zvučnik unutra..nemoj previ??e jer je jebada pričvrstit ih...

0