0
Bube

Vječna dilena - INA ili OMV?

Recommended Posts

Kao i mnogi, ne mogu se odluciti pa evo bas me zanima gdje je bolje tociti. Cuo sam 500 prica, od one da je na ini razrijedeno gorivo, da ima gomilu sumpora, do one da OMV tu kod nas otkupljuje gorilo od INE. Itd, itd...

 

A vecina zna da imam novi golf turbak i sjebavanje motora losim gorivom je zadnje sto zelim napravit autu.

 

Sto vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedno gorivo preporucujem za tvoj motor, a to je OMV Carrera 100 BS! :palacg

 

I za miran san minjaj filter goriva svakih 15 k km, a ne 30 t km bez obzira sta tako pise u vw-ovim naputcima!

 

Ja svaki put minjam sve filtere, nisu preskupi, a ta navika ce sigurno produzit vijek trajanja motora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako drake,češće mijenjanje filtera goriva (kod svakog servisa),omv100,i nemaš brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja još nisam primjetia razliku između ine 95 i omv 100. i sve dok je ne primjetim ulivam na INI

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja još nisam primjetia razliku između ine 95 i omv 100. i sve dok je ne primjetim ulivam na INI

 

Kako ces ti primjetit razliku kad ne vozis svoju RS-icu priko 3 tisuce okrtaja, tebi bi i stara 91-ica od Ine bila dobra! :bleh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prije izricito tocio na Tiffonu ali od kad je prodan prije 1,5god vise mi nekak nije to isto gorivo..Omv diesel premium je isto dobar,a neki kazu da jos jedini koji ufuravaju ¨svoju¨ naftu su rusi na Lukoilu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam svaki put ulio na INI,auto mi je cupkao u voznji,i u leru,onda sam poceo na OMV i od tad nemam problema,a ove druge nisam probao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vidis ja sam kod nas(bih) sipo na omv u onaj novi dizel neki,ne znam kak se zove,za norm euro 5,i loseije mi je iso auto,i gorivo mirisom punim podsjeca na onaj stari D2.

 

i znam jos par slucajeva sa omv 100 da je los.u biti da je on negdje oko 95-6 oktana.

 

kad je bio s.r. slovenac je neki doso,i vozio svoju crx mislim u mostaru nasuo 100 na omv-u,auto lose bilo,moro neki djava radit jer nije bilo dovoljno oktana...neki remap,nesto.mislim da je nekome doso ustimat auto...ne znam tocno

mislim da neki znaju o komu govorim.ne pamtim bas imena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je mozda problem tociti ovaj noviji diesel u starije auto.. Cuo sam par prica da noviji diesel ne podmazuje toliko kao stari.. Tako da ja tocim na INI, ipak je diesel na OMV osjetno skuplji ako se ne varam.. A i nije da idem u neke pretjerane okretaje na 1.6 dieselu, niti mi je potrebno.. :palacg

 

A da imam novo auto, sigurno bi tocio na OMV-u, ipak je puno vise prica onih koji su za danu opciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da tu ni nema neke prevelike dileme!! kod mene nema omv ali ima petrol i izbjegavam inu već dosta dugo - skužio sam da mi auto bolje radi ida se duže mogu vozit na petrolovo gorivo, a kad god imam priliku sipat !!! tifon i omv

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMV i LUK-OIL... kad ga točim na ini, brže mi se potroši gorivo nekak... više troši i auto mi nekak nemirno radi... ponekad točim i na lukoilu, i moram reč, jako kvalitetno gorivo, jer kad ga tamo natočim nekak najvišu kilometražu napravim nego kad ga natočim na omw-u... al ugl. kombiniram lukoil, omw... koji mi je usput... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

službeni auto točim na INA pumpama jer imamo ugovor i nikakvih problema nije bilo, auto ima 150 000 km...a pošto je u rijeci rafinerija i prijatelj mi razvozi gorivo znam da se OMV cisterne toče na istim mijestima kao i od INA-e

Edited by ma.RI.n

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMV- otkako sam poceo zadnjih 6mj tocit stalno na OMV-u preporodio sam se i ja a i auto, tisi je, manje trosi, bolje ide!

Tak da definitivno OMV :palacg

Edited by Tolic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako može ina točiti i prodavati omv-u 100oktanski bezolovni benzin,a ina nema takvog u ponudi....ili ima,pa neznam...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stari koji radi u ini veli da je inino gorivo sranje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
0