0
TomoP

2din u vw t5

Recommended Posts

Namjeravam staviti u kombi neki OEM 2din, budući da 99% aftermarket radia upada kao šaka u oko...

Trenutno je unutra pioneer 2900. Budući da su zvučnici serijski, mislim da se kaliteta zvuka neće pogoršati.

Kolko sam shvatio, mogu ugraditi rcd200, mfd i mcd. MFD bi najradije, ali kolko vidim, ne čita cd, nego samo preko cd changera, isto tako i mcd. Da bi se ugradio, da li auto mora imati već neku "pripremu" za navigaciju (mislim drugačije priključke) ili euro-konektor obični. Što još treba za ugradnju? gps antena????

 

Ako je prekomplicirano, išao bi na rcd200, kakva je s njim situacija sa spajanjem? Da li paše iz vw pola ili ima drugačije priključke? Da li trebam dobiti kod, ako kupim radio?

 

Znam da fizički sva 3 pašu, al ne znam kako je sa spajanjem.......

I nešto sam pročitao da osvjetljenje ne radi u nekim situacijama....?

 

Dosta upitnika :rotfl

Hvala na odgovorima...

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Namjeravam staviti u kombi neki OEM 2din, budući da 99% aftermarket radia upada kao šaka u oko...

Trenutno je unutra pioneer 2900. Budući da su zvučnici serijski, mislim da se kaliteta zvuka neće pogoršati.

Kolko sam shvatio, mogu ugraditi rcd200, mfd i mcd. MFD bi najradije, ali kolko vidim, ne čita cd, nego samo preko cd changera, isto tako i mcd. Da bi se ugradio, da li auto mora imati već neku "pripremu" za navigaciju (mislim drugačije priključke) ili euro-konektor obični. Što još treba za ugradnju? gps antena????

 

Ako je prekomplicirano, išao bi na rcd200, kakva je s njim situacija sa spajanjem? Da li paše iz vw pola ili ima drugačije priključke? Da li trebam dobiti kod, ako kupim radio?

 

Znam da fizički sva 3 pašu, al ne znam kako je sa spajanjem.......

I nešto sam pročitao da osvjetljenje ne radi u nekim situacijama....?

 

Dosta upitnika :rotfl

Hvala na odgovorima...

 

Pozz

 

Bilo bi korisno godiste auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se rcd200 spaja preko eurokonektora kao i aftermarket HU ili treba drugi kabel?

Dal trebam dobiti code sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel se rcd200 spaja preko eurokonektora kao i aftermarket HU ili treba drugi kabel?

Dal trebam dobiti code sa njim?

 

RCD200 se je ugradjivao u T5. Konektor za RCD200 i aftermarket HU nema isti raspored zica. Moguce da ti imas iso adapter koji samo maknes i ustekas direkt RCD200. Btw, kad kupujes gledaj si RCD200 sa mp3 funkcionalnoscu, prednost valjda ne moram opisivati. :) Dobra opcija je i 1din gamma radio za male pare (ostatak rupe popuni originalni pretinac) + xcarlink ili nesto na tu foru. znaci usb/mmc interface koji ide preko cd changer porta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U slučaju da nemam taj konektor za rcd200, koja mu je cijena? Najradije bi da odem u neki vw servis sa rcd200 ako ga kupim i da mi ga ugrade, da ne spojim nešto krivo. Pretpostavljam da trebam i onaj lim za ugradnju 2din... Jel rcd200 dolazi otkodiran ili trebam code?

Jel netko ugrađivao u servisu, ne znam kolko naplačuju...

Radije bi 2din nego gammu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U slučaju da nemam taj konektor za rcd200, koja mu je cijena? Najradije bi da odem u neki vw servis sa rcd200 ako ga kupim i da mi ga ugrade, da ne spojim nešto krivo. Pretpostavljam da trebam i onaj lim za ugradnju 2din... Jel rcd200 dolazi otkodiran ili trebam code?

Jel netko ugrađivao u servisu, ne znam kolko naplačuju...

Radije bi 2din nego gammu.

 

Najbolje ti je otici u neki audio shop koji ugradjuje radio uredjaje da ti to spoje, mislim da se u rcd200 moze upiknuti i iso konektor, ali je drugaciji raspored zica pa treba kemijati. Pise na radiju iza koji pin je za sta, onaj tko se inace bavi ugradnjom radija nece sigurno fulati.

Sto se tice koda, vw ga je do prije neke godine davao sa uputama od radia (naljepnica na poledjini), a od neke godine ga ne daju jer se kod upise automatski preko CAN-a (tako je kod mene). Dakle ako kupujes rcd200, provjeri da ti prodavatelj ima i kod, ako nema, onda mora otici u ovlasteni servis pa mu na temelju neceg (mislim da broja sasije s kojim je isporucen taj radio?) daju kod (tj cesto oderu 100kn ili tak nes). Ako ti sam odes samo s radiom i trazis kod, mislim da ga neces dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice ovlastenog mozes doci samo s radijom i moras im dati broj sasije od auta u kojeg ces ugraditi to radio ako nemas broj sasije iz kojeg je izvadjeno, daces im svoje osobne podatke ako slucajno to radio bude trazeno (citaj ukradeno i sl.), nakon toga oni ti rijese kod za 2 min, e sad koliko ces platiti ovisi od osobe do osobe, obicno uzimaju 100-tinjak kn a ako nekog znas u ovlastenom mozes se i prosvercati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rcd 200 i delta imaju vise manje isti raspored pinova, bacio sam pogled na raspored prvih par pinova i svi su pasali. Ovo je izgled njihovih prikljucaka na pozadini.

 

RCD 200

 

rcd200pozadina.png

By kopa at 2010-03-30

 

Delta

 

deltapozadi.png

By kopa at 2010-03-30

 

Jedina razlika na delti je prikljucak za dvije antene odnosno postoji diversity funkcija koja usporedjuje sva ulazna signala i bira kvalitetniji od njih.

 

Ako imas malo volje samo nabavi odgovarajuci utikac, raskopaj stari konektor i pomocu strujnih planova ces bez vecih problema sam rijesiti ugradnju.

Sto se tice koda radija ekipa ti je vec rekla sve, trebas broj sasije vozila, serijski broj radija i osobnu kako bi u ovlastenom uzeli tvoje podatke u slucaju slucajeva, da mogu proslijediti organima vlasti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

u slucaju da si zainteresiran za rcd 210 koji ima svega par tjedana, ko novi javi mi se!

Share this post


Link to post
Share on other sites
u slucaju da si zainteresiran za rcd 210 koji ima svega par tjedana, ko novi javi mi se!

 

To nazalost nije 2din radio. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propala mi je kupovina. Prodavao se jedan na njuškalu, nazovem i kažem da ću ga uzeti, samo nek pošalje poštom. Drugi dan zovem i kaže da traži više, ja pristanem, za pol sata šaljem sms sa podacima, kaže frajer prodano. Ima još jedan za 1500kn, al to je too much za taj radio.

Najradije bi mfd, al to je puno para, a malo muzike. Dobiješ samo izgled, al opet :rotfl ne znam ni sam... Hvala svima na info :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
0