1 1
Guest grave_digger-ri

ERROR

Recommended Posts

Guest grave_digger-ri

Imam Sonyev CD-player star nekih 2-3 godine. Zanima me da li netko zna za??to neke CD-e pokreće bez problema, dok kod nekih počinje učitavati i onda ga izbaci i ispi??e ERROR. Ako poku??avam vi??e puta ubacit isti CD nakon nekoliko poku??aja ga eventualno pokrene ali se neprestano čuje krčenje kao da slu??am radio postaju sa lo??im signalom. Inače, isti taj CD probao sam stavit u bratov auto, on ima neki JVC i tamo svira bez problema. Zanima me da li bi mi onaj CD za či??ćenje lasera pomogao ili je problem veći?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se meni de??avalo u pro??lom autu također na sonyu i jo?? nekima...

 

to im je izgleda mana,neznam točno do čega je jer sam ja ubrzo nakon toga prodao auto pa je taj problem dočekao novog sretnog vlasnika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti copy/paste iz sony-evog priručnika:

ERROR:

Disk je zaprljan ili ulo??en naopako

Očistite ga i umetnite ispravno

Disk ne mo??ete reproducirati zbog nekog problema

Ulo??ite drugi cd(ukratko zajeb)

 

moj savjet: nemoj taj cd sa či??ćenje stavljati u njega već ga otvori i onu tekućinu ??to si dobio s njim samo stavi na vrh ??tapića za u??i i lagano očisti leću i neke komponente sa strane tako da ti se ne bi opet digla pra??ina kada se cd vrti... samo be gentle...obavezno... ako to ne upali...onda ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda glupo,al meni to radi sonyev kazic u kombiju kad stavim cd-e koje przim na przilici sa 48brzinom ili vise..Stavim na 24 il 18 il manje i bude okej neko vrijeme..Kaj kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi jedini upravo mi se to događa, ba?? sony, nekad stavim cd pa po njemu ro??ti kao da je kazeta unutra, plan je ga otvoriti i očistiti pa ćemp vidjeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja s sony-em nemam problema zasad...a i kak lazo ka??e..pr??ite cd-e na 24 ili 16 i traju kolko tolko du??e od ostalih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne poma??e to moj svaki za auto je na 8 brzini pa ti ga eto na, to je sony-u boljka, ??ta če??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mozda glupo,al meni to radi sonyev kazic u kombiju kad stavim cd-e koje przim na przilici sa 48brzinom ili vise..Stavim na 24 il 18 il manje i bude okej neko vrijeme..Kaj kazete?

audio zapis tj čitanje s takvog medija je puno bolje kada se ono snima na ??to manjoj brzini 8/16/24 jer tada je zapis gu??ći na cd jer laser u pr??ilici radi pod u??im snopom svjetlosti i tada je zapis tj njegova čitljivost bolja...tako je ne??to bilo ako se dobro sjećam... sad, ja imam sony-a tek od nedavno i mogu reći da čita odlično...btw, da tvoj sony mo??da nije onaj iz Xplode serije tj RX serija??

:grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites
audio zapis tj čitanje s takvog medija je puno bolje kada se ono snima na ??to manjoj brzini 8/16/24 jer tada je zapis gu??ći na cd jer laser u pr??ilici radi pod u??im snopom svjetlosti i tada je zapis tj njegova čitljivost bolja...tako je ne??to bilo ako se dobro sjećam...

Ne sjecas se dobro :rotfl

 

Zapis nikako nemoze bit gusci, jer onda bi stalo vise podataka. Recimo DVD ima uzi laser i gusce zapisuje, dok HD format DVD-a ima plavi laser, jos je uzi i jos gusci zapis.

 

Stvar je u tome sto kad se przi na sporijoj brzini laser moze tocnije "sprzit" rupe na CD-u i time je tocniji zapis. Ako se przi prebrzo moguce je da laser "preskoci" neku "rupu" ili je ne "stavi" na tocno mjesto.

Ista je stvar kad se rippa sa CD-a. Sto je sporija brzina to bolje, jer ce laser tocnije procitati sve jedinice i nule (ispupcenja i udubljenja).

Udubljenje na CD-u = nula, ispupcenje = jedinica.

Uglavnom, za auto snimajte do 16x i sve bi trebalo raditi super.

 

Eto, malo sam opisao na cudan nacin, al kasno je i spava mi se pa se nemogu sjetiti tocnih rijeci al nadam se da ste skuzili sta sam htio reci :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne sjecas se dobro :rotfl

 

Zapis nikako nemoze bit gusci, jer onda bi stalo vise podataka. Recimo DVD ima uzi laser i gusce zapisuje, dok HD format DVD-a ima plavi laser, jos je uzi i jos gusci zapis.

 

Stvar je u tome sto kad se przi na sporijoj brzini laser moze tocnije "sprzit" rupe na CD-u i time je tocniji zapis. Ako se przi prebrzo moguce je da laser "preskoci" neku "rupu" ili je ne "stavi" na tocno mjesto.

Ista je stvar kad se rippa sa CD-a. Sto je sporija brzina to bolje, jer ce laser tocnije procitati sve jedinice i nule (ispupcenja i udubljenja).

Udubljenje na CD-u = nula, ispupcenje = jedinica.

Uglavnom, za auto snimajte do 16x i sve bi trebalo raditi super.

 

Eto, malo sam opisao na cudan nacin, al kasno je i spava mi se pa se nemogu sjetiti tocnih rijeci al nadam se da ste skuzili sta sam htio reci :lol2

moje apolod??iz... i meni se spavalo... znao sam da je ne??to takvo s nulama i jedinicam :rotfl ... 16x rules... :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest grave_digger-ri

je da, taj explode serija...Ma sranje ukratko. Imam dojam da je u kucnoj audio tehnici sony car, ali u auto akustici se ba?? i ne iskazuje. Mislim ja rje??it se tog radija i kupit ne??to drugo... Ciljam na Pioneer ili JVC... Pa će problem bar na neko vrijeme nestat:)

Thanx anyway

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio ovakvo objasnjenje (radi se o kucnim playerima) Kaze ovako: zasto kinesko smece ocita sve zivo, dok finija roba iz npr. japana ne? Na kineskom trzistu nema bas previse originalnih medija pa su kod njih laseri jace "otvoreni" To naravno utice na vjek trajnja lasera, ali dok ne pregori ocita sve. Analogno tome, treba smanjiti brzinu przenja i koristiti kvalitetnije medije i trebao bi biti dugo zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocisti mu lecu i radit ce ko novi, nije to samo kod sonya boljka, to se svim radiima moze desiti kada se zaprlja leca...

Edited by Speedy-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ocisti mu lecu i radit ce ko novi, nije to samo kod sonya boljka, to se svim radiima moze desiti kada se zaprlja leca...

kao ??to sam rekao na početku...speedy :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
lazo, ti si puko :rotfl

 

A cuj covjek ostao bez para nakon sta je kupio felge pa se mora snalaziti :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1