0
Guest gogiiii

1.6td velik problem mislim da mi riknula masina...

Recommended Posts

Guest gogiiii

ovako mislim da je od prevelikog petljanja a i dosta vec slabog motora,da je riknuo skroz sada,znaci dogadja se slijedece vozim auto do 3200okretaja i naglo mi auto izgubi na snazi pustim gas da padnu okretaji do negdje 2200 okretaja i opet vuce do 3200 okretaja i opet ista stvar se dogadja,mislio sam da mi je turbina riknula ,stavio sam drugu ali opet ista stvar meni se sve cini da mi prdnul motor........ :angry: ajde ako netko imo takav slucaj neka pise.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti slucaj ali na 1.9 tdi,pa da ne otvaram novi topic,meni se na 3400 dogodi slicno, sam se zblokira i pocne dimit ko mutav icudno radi auto,kao da radi na 3 cilindra...bio na dijagnostici i pokazuje mi samo gresku faze....pa ako netko zna nesto vise....

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam isti slucaj ali na 1.9 tdi,pa da ne otvaram novi topic,meni se na 3400 dogodi slicno, sam se zblokira i pocne dimit ko mutav icudno radi auto,kao da radi na 3 cilindra...bio na dijagnostici i pokazuje mi samo gresku faze....pa ako netko zna nesto vise....

Pa jel ti u fazi ili nije,nebudi toliko samozatajan!

 

@Gogi sa 4i,to tvoje mi se vise cini kao kvar na Bosch pumpi nego na samom motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem ti je ipak do boshc pumpe...

Kako ti redi motor u leru ?? NEmirno?? jel ima dosta crn dim...

Otidji i vidi da li ti je fazirano kako treba...

Na motoru ti nema sto bit ! Bar ja tako mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne radi nemirno,samo mi se cini da radi na prevelikim okretajima,na 950, ali bez obzira bio vruc hladan,kad ga ugasim pa upalim radi na 1000 par minuta pa padne...pokazivalo je da je faza u prekidu...kak se to more sredit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesi li reparirao bosch pumpu...? Faza moze da bude preuranjena ili prekasno.....

Sto se tice okretaja,povecan ti je ler gas.....

Dok se ne ugrije radi na 1000 kad se ugrije pada na 950..moguce,ali mi nije poznato da je dvojka imala automatski ler gas..

Ja na trojci imam mehanicki.,a na mercedesu automatski....!

A oprosti o kojem je automobilu rijec,vidim da ovdje na avataru ti pise mk2 140ks tdi... ???

To je nesto ubacivano drugo...pretpostavljam t(di)...?

Edited by dzosavke

Share this post


Link to post
Share on other sites

a reci mi koji ti je motor...u dvojci ??? neki noviji ?

Edited by dzosavke

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam isti slucaj ali na 1.9 tdi,pa da ne otvaram novi topic,meni se na 3400 dogodi slicno, sam se zblokira i pocne dimit ko mutav icudno radi auto,kao da radi na 3 cilindra...bio na dijagnostici i pokazuje mi samo gresku faze....pa ako netko zna nesto vise....

 

provjeri remenicu na radilici dali seta :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam isti slucaj ali na 1.9 tdi,pa da ne otvaram novi topic,meni se na 3400 dogodi slicno, sam se zblokira i pocne dimit ko mutav icudno radi auto,kao da radi na 3 cilindra...bio na dijagnostici i pokazuje mi samo gresku faze....pa ako netko zna nesto vise....

 

provjeri remenicu na radilici dali seta :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogiiii

a dobro ali na obicnom 1.6 td,mi se slicno dogadja samo kaj na 3200 okretaja izgubi snagu, dok ne padnu okretaji do 2200,ali mi auto normalno radi i u leru kad radi kad na motoru stisnem gas do 3200 vrti i onda opet koda apsauga....... :angry: neznam kazu mi ljudi da je motor pri kraju.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA samo provjeri bosch.....samo to uradi,provjeri fayu....samo da ti bude pomjerena 15 stepeni osjetis na autu.......

Kako ti je ujutro palio ...jesi li dodavao cok...jel palio iy prve.

Ovo ti je moj savjet za bosch

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogiiii

sa cokom je malo otezano palio............... a i bez coka ali se gasil ak sam ga ujutro bez coka ostavio...........

Share this post


Link to post
Share on other sites
a dobro ali na obicnom 1.6 td,mi se slicno dogadja samo kaj na 3200 okretaja izgubi snagu, dok ne padnu okretaji do 2200,ali mi auto normalno radi i u leru kad radi kad na motoru stisnem gas do 3200 vrti i onda opet koda apsauga....... :angry: neznam kazu mi ljudi da je motor pri kraju.......

 

 

 

 

promjeni filter goriva,pogledaj bospumpu mozda vuce zrak negdje,na onome plasticnom prelivu povrata goriva na filteru.kako pali,hladan,nakon duzeg mirovanja,jel pocne trokirat,trest,pa se smiri poslje.dimi bjelo kad se upali tek?jel prljav rezervar....nije u redu nes oko goriva....

Edited by ramljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci SIGURNO ti je pomjereno paljenje...odnesi da ti nastimaju to,to ti je nekih pola sata posla....

Meni je trojka poslije remonta...hladna palila bez coka,kad dam cok nece nikako .....i kad je hladan bas je dosta dugo verglao dok ne upali ,a grijaci su mi bili ok...

na odredjenom broju obrtaja sam imao osjecaj da mi gubi snagu,i ja sam bio utripovan da mi je do turbine u stvari,jedan put sam razmisljao i odlucih se uputiti kod bosiste (jer mi je bila bosch reparirana i pod garancijom) da mi vidi ugao paljenja jer sam sumljao u to,uostalom auto mi je i radio malo tvrdje.

Naravno kad sam dosao tamo,zapravo paljenje mi je bilo pomjereno 15 stepeni....

Fino narihtali bosch pumpu na nulu,i sad mi je ko pista...(hvala Bogu,al ga ne smijem hvalit =)) )

Tako da .....vjerovatno ti nije do motora....

A jesi li mjerio kompresiju ??

Kao sto ti je napisao momak post prije,pogledaj da ti negdje ne vuce zrak,pogledaj crijeva dolazna i odlazna sa bosch pumpe,brizgaljke isto......

Edited by dzosavke

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogiiii

e a zaboravio sam navest da sam otvarao gorivo na bosch pumpi i to dosta jer sam uskladjivao sa novim intercoolerom...jesam li mozda s time ujebo pumpu,. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek cek...a na sta si i nakoji motor interkuler stavljao na 1.6...jel fabricki ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako ja mislim da je do bosch pumpe,pa sad ti vidi....ako si nesto dirao eto ti razlog vise da odes to provjeriti.

Ako si na 1.6td stavljao interkuler,bosch pumpu bi trebao nastelovati boschista ili vec neki majstor,jer je ona bas onako opipljiva.....

A i treba se malo vise razumjeti u sve procese sagorijevanja i rada motora...moze se reci da je tyo inzeljerski posao,jer povecava se gustina vazduha,treba ti vise goriva,ali ti onda i ugao predpaljenja treba biti drugaciji...itd itd da ti ne objasnjavam.

Sredi to =) :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogiiii

da na 1.6gtd, sam stavljao od 1.9gti tdi-a intercooler, e a sada ha neznam budem otisao do nekakog boschista pa neka on vidi,a u ostalom imam doma na novo repariranu bosch pumpu,ak je ova riknula ali znavžci da nije do motora,jel uglavnom normalno radi,a gle foru sadan ima iznimka kad mi prodje 3200 okretaja i to kada lagano ubrzavam onda mi ponekad i prodju okretaja do kraja,.,.,.,

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel ti ubrzava auto ??? kAd ti poleti tako...?

Moguce ako ti obrtaji idu u ful da ti je do lamele....da proklizava.

A meni moj golf tek poslije 2500 vuce kako treba...

JA i dalje mislim da ti je do boscha...ali pogledaj turbinu West gate,kakav je...i to.....ili najlakse skini filter zraka,upali motor i gledaj jel obrce turbina.....najjednostavnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogiiii

turbina je druga gore jer sam ja mislio da je do turbine ali nije ovako,najlakse da ti objasnim auto radi u leru normalno stisnem gas drzim gas cim okretaji dodju do granice 3200 okretaja ssamo se cuje zvik koda apsauga tak i u voznji,on do 3200 cupa bas cupa ali ona kaoda izgubi na tim okretajima snage malo padne i opet vuce do 3200 koda ima blokadu na tim okretajim zna se desiti da oce prec preko pa onda vuce do kraja ko mutav................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moju dijagnozu sam ti rekao, i ja mislim da je ispravna....

Nema sto drugo .....

Zivio....

Ako budes sredjivao ,javni sto je bilo :fakjea hahahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogiiii

sutra cu to rijesavati pa javim sta sam rijesio.......... :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
sutra cu to rijesavati pa javim sta sam rijesio.......... :bravo

 

 

 

na cemu si stelovo pumpu? jel dimi auto kad naglo stisnes gas sa niski okretaja?jesi gledo dovode i filter?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gogiiii

ozracio sam bosch pumpu i sada autek normalno radi, :palacg ali sto mene plasi jest sto sada auto ne dimi a ipak je malo otvorena pumpa...trebo bi promjenit jos filter goriva i crijeva pa cu onda vidjeti......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis da ne dimi ???

Ma dimi on vjeruj ti meni,kad se stisne gas sigurno dimi.....

Znaci problem si rijesio...? JEL?

Ja sam na svoga nekidan filter goriva i vazduha zamjenio,pa nije da pretjerujem ali ide osjetno bolje =))

Koliko ti bolje vuce sa IC...? Mislio sam ga i ja staviti na trojku...pa me interesuje...? Ipotrosnja kolika ti je ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0