0
Tole

Golf IV

Recommended Posts

kao što i sam naslov kaže auto mi preko 140 km/h počinje trest na volanu...stavio napred nove gume prije tjedan dana,a zadnje sam stavio prošle godine i u odličnom su stanju...vibracije nisu konstantne nego se javljaju u valovima...jel imao ko ovakav problem??

Share this post


Link to post
Share on other sites
kao što i sam naslov kaže auto mi preko 140 km/h počinje trest na volanu...stavio napred nove gume prije tjedan dana,a zadnje sam stavio prošle godine i u odličnom su stanju...vibracije nisu konstantne nego se javljaju u valovima...jel imao ko ovakav problem??

br.1 provjeri balans guma

br.2 zamijeni lijevu i desnu stranu tj lijevi za desni kotač...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek ako zamjeni lijevi i desnu stranu,jel se nece sara na gumit promijenit,mislim smjer pa vozit "naopako" ili ja nesto brijem ovih dana i sumnjam da mi je stari krivo stavio gume,posto ne pise rotacija na njima i sad puno vise buce nego prije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cek ako zamjeni lijevi i desnu stranu,jel se nece sara na gumit promijenit,mislim smjer pa vozit "naopako" ili ja nesto brijem ovih dana i sumnjam da mi je stari krivo stavio gume,posto ne pise rotacija na njima i sad puno vise buce nego prije?

Znao sam..

..sad mi je žao uopće što sam odgovarao....

ako ima gume koje imaju smjer...naravno da ju mora skinut s felge dolje i zaokrenut...logična stvar

ako guma ima asimetričnu šaru..dakle nema smjer vrtnje...neće se vrtit naopako...

neke se stvari podrazumijevaju...ne mora se sve bas crtat!

 

ako ti kažem da popiješ Coca-Colu...onda se podrazmijeva da moras otvoriti bocu/limenku ili sl....

Share this post


Link to post
Share on other sites
kao što i sam naslov kaže auto mi preko 140 km/h počinje trest na volanu...stavio napred nove gume prije tjedan dana,a zadnje sam stavio prošle godine i u odličnom su stanju...vibracije nisu konstantne nego se javljaju u valovima...jel imao ko ovakav problem??

ak se vibracije javljaju u valovima onda mi nekak to smrdi na zamašnjak :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja isao pametovat,vec je i mene zanimalo jer to nisam znao,samo sam pretpostavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo riješeno...vulkanizer kod kojeg sam kupio gume nije ih dobro balansirao,mislim stvarno,a kao vulkanizer na dobrom glasu.... :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
0