4 4
Ivan

Chip na 1.9 TDI PD 74kw(100KS)

Recommended Posts

ja bi na tvome mjestu rijesio prvo ispuh i usis...a onda cipaj na max :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne planiram dirati oko usisa ništa , ovo bi bio samo Stage1 , dakle samo blago povećanje snage , ne tražim ništa spektakularno. Vozio sam od Paca Pola koji je rađen kod Gubića , auto ide savršeno. Uopće nema onog brutalnog razvijanja snage karakterističnog za PD motore nego ide linerno i kultivirano.

Kod Gubića je 3000kn ali on radi na valjcima što bi trebalo biti kvalitetnije odrađeno nego bez valjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesi bio na valjcima? Za koliko si dignuo snagu i moment?

 

 

Nisam bio još na valjcima tako da nebi znao..... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites
ide taj tdi serijski super...ima na youtube video chip prije - poslije chipa

 

i to tiborov mi se cini

 

ide ko lud

 

gle ovo tdi 90 konja bosch oumpa i tdi 100 konja pumpa diozna

 

razlika ko da je 30 konja a ne 10

 

 

kod mene je pd100ks a u sefa tdi 98g 110ks boshpumpa moj bolje ide 5 puta od njegovoga.

Vi i vase teme o chipanju sad cete i mene navuci na to :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
kod mene je pd100ks a u sefa tdi 98g 110ks boshpumpa moj bolje ide 5 puta od njegovoga.

Vi i vase teme o chipanju sad cete i mene navuci na to :lol:

 

Kako bogati, jedino ako je u tebe 6 brzina a u njega je 100% 5 pa mislis da ide bolje, ili s njegovim nesto nije uredu,

 

moj g4 110ks 5 brzina (bosch pumpa) i prijateljev 116ks 6 brzina PD, idu skoro identicno (praceno do brine 160km/h), krajnja ista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a ja baš jučer vozio PD 101 i Bosch 110ks i ovaj od 110 ide bolje definitivno. 5 brzina obadva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PD 101 ks ide ko blesav,znam jer ga ima moj prijatelj..nikad nebi rekao da auto ima 100 ks kad ga probaš...

 

jbg ga PD motori su dosta "življi " od ovih kakav je npr moj ali mislim da bi čipani 110 boschpumpa trebao pratit serijalu 115 ksPD ili sam u krivu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam mk4 pd 115ks i to je auto islo PUNO bolje od 110ks

Share this post


Link to post
Share on other sites
imao sam mk4 pd 115ks i to je auto islo PUNO bolje od 110ks

 

 

a jel 110 bila čipana ili serijala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

115 serijski ide malo slabije nego 110 čipani. Probao sa overboostom sa foruma par puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PD 101 ks ide ko blesav,znam jer ga ima moj prijatelj..nikad nebi rekao da auto ima 100 ks kad ga probaš...

 

 

Moguće, ja sam probao oba jučer i nekako mi se činilo da 110 ide bolje, al nisam siguran, možda me vara jer i jedan i drugi ne idu baš nešto kad sjednem iz svog auta npr (da ne bi sad netko tu mislio da ja nešto serem po VW-u (jer ima i takvih) samo kažem da osjećaj nije nešto)

 

 

Uglavnom, vratimo se na temu. Ja bih tog PD 101 ks čipao odmah, jer ima zalihe bar još 30 ks a da mu ništa ne bude.

Edited by Perkan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali cinjenica je da za 100 konja na papiru ide idealno

 

a clio je ipak jaci tako da se vw-ovci nebi smjeli uzrujavti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratimo na temu , sve je izglednije da ću chipati kod citiusa a snagu otići izmjeriti samo poslije chipanja u CVH...mislio sam i prije chipanja mjeriti ali ne vidim baš nekog smisla "mučiti" auto na valjcima kad mi je jedino bitno kolika će biti snaga na kraju.

Dvoumio sam se da li ići kod Gubića...ali cijeni mi presuđuje kod Citiusa. Prevelika mi je razlika u cijeni a čovjek po pričama svih radi korektan posao.

 

Vezano za isporedbu usporedbu TDI-a PD i običnih , PD djeluje moćnije i snažnije jer brutalnije razvija snagu , dok obični TDI snagu razvija vrlo linearno , nema sirovog razvijanja momenta tipičnog za motore Pumpa-brizgaljka.

Imao sam prije passata 99g , sa 110ks i išao je vrlo dobro , ali kad se sjedne u PD 100ks nakon njega misliš da si sjeo u 130ks po osjećaju ali štoperica pokaže realnost.

Isti je slučaj sa 2.0 TDI PD 170ks passatom , do 1500 o/min je auto mrtav , nemoguće je voziti lijeno po gradu ubrzati normalno bez prebacivanja u nižu.

Glup osjećaj kad recimo usporavaš pred semaforom u trećoj brzini i okretaji padnu na 1300-1400 o/min , upali se zeleno , daš gas onako do pola a auto ništa , treba mu 2sec da krene. Baš moraš prebaciti u nižu i onda čupa kao lud. Još je brutalniji ali traži okretaje...

 

Kvalitetnim remapom se "ispegla" krivulja PD motora pa ubrzava puno linearnije. Nadam se da ću i ja to dobiti , stavit ću graf momenta i snage kad dođem s mjerenja.

 

Još me samo pati na koliko da podignem maximalni okretni moment? Još sam neodlučan... :lopta

Želim :bilder , ali da trajnost prijenosa i motora bude u granicama normalne...

 

Po svemu , do 130ks i 300Nm bi trebalo biti ok za trajnost. Iako sam vidjeo na Seat CC da Ibize sa motorom kao moj chipaju na 140+ ks i voze normalno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mjerenje samo poslije ti služi za ukras,odi i prije i poslije ili nikako(i ja sam išao samo poslije pa mi je žao tko zna koliko bi serijski pokazao a bitna je ta zlika koja se dobije a ne koliko piše crna na bijelo da ima ks ili Nm)

 

nije nikakvo mućenje zavrtiti auto do 4t/okr na trenutak

Share this post


Link to post
Share on other sites

ak ocemo jos iskrenije, men ije nepotrebno i prije i poslije

 

bitno da na 2500 okine a sad jel to 141,7 ili 143,9 konja zaboli me

 

bar moje misljenje

 

i ti grafovi, pa nisi dobio grafove ni kad si kupio nov auto

 

imho :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario IV , djelomično se slažem s tobom.

Meni nije bitno da li će na kraju biti 127,2 ili 130,5ks , ali mi je bitna krivulja da vidim da li je tuner napravio dobar posao. Ionako ne plaćam xx konja , nego plaćam podizanje snage za cca 30%.

 

Krivulja jasno pokaže da li ima padova snage na nekim okretajima , da li je u cijelom rasponu okretaja snaga veća nego što je to bio slučaj sa serijskim motorom.

Krivulja treba biti lijepo ispeglana , bez naglih uspona ili padova snage ili rupa u cijelom rasponu okretaja. To mogu vidjeti jedino na valjcima.

 

A onda ću ipak morati na valjke prije i poslije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlučio sam ići kod Gubića na remap.

A pronašao sam jedan koristan link oko samog remapa koji dovoljno govori o tome kako kvalitetno odrađen remap može biti bezbolan za auto...dok s druge s strane loše odrađen remap može biti poguban za sam motor i njegove dijelove.

Dakle nije ono što se osjeti poslije remapa dobit , treba misliti i na poslijedice.

Svi rade remap , svi su na kraju zadovoljni remapom jer ono što se želi dobiti je xx povećanje konja (pročitao sam u zadnjih 3 tjedna jako puno postova i tema) i mogu reći da 60-70% ljudi kojima je napravljen remap možda imaju ovakve krivulje jer ne idu prije i poslije remapa mjeriti snagu na valjcima...a jako malo ljudi gleda u kojem rasponu okretaja je snaga dostupna i kako izgleda sama krivulja snage i momenta nakon remapa.

 

Velika većina je zadovoljna nakon remapa , a puno ljudi uopće nije išlo na valjke prije i poslije.

Koliko sam primjetio , svi osjete poboljšanje u performansama ali kliknite malo na link , samo povećanjem okretnog momenta , može se steć osjećaj da auto ide bolje ali to može bti samo subjektivan osjećaj...dobar je primjer navedeni 1,8T motor sa 150ks....

 

Link:

http://www.akcrankshaft.com/forum/showthread.php?tid=6213

 

Stavit ću ovdje krivulje prije i poslije remapa i naravno reći subjektivan osjećaj kako bi mogli zaključiti ovu temu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odlučio sam ići kod Gubića na remap.

A pronašao sam jedan koristan link oko samog remapa koji dovoljno govori o tome kako kvalitetno odrađen remap može biti bezbolan za auto...dok s druge s strane loše odrađen remap može biti poguban za sam motor i njegove dijelove.

Dakle nije ono što se osjeti poslije remapa dobit , treba misliti i na poslijedice.

Svi rade remap , svi su na kraju zadovoljni remapom jer ono što se želi dobiti je xx povećanje konja (pročitao sam u zadnjih 3 tjedna jako puno postova i tema) i mogu reći da 60-70% ljudi kojima je napravljen remap možda imaju ovakve krivulje jer ne idu prije i poslije remapa mjeriti snagu na valjcima...a jako malo ljudi gleda u kojem rasponu okretaja je snaga dostupna i kako izgleda sama krivulja snage i momenta nakon remapa.

 

Velika većina je zadovoljna nakon remapa , a puno ljudi uopće nije išlo na valjke prije i poslije.

Koliko sam primjetio , svi osjete poboljšanje u performansama ali kliknite malo na link , samo povećanjem okretnog momenta , može se steć osjećaj da auto ide bolje ali to može bti samo subjektivan osjećaj...dobar je primjer navedeni 1,8T motor sa 150ks....

 

Link:

http://www.akcrankshaft.com/forum/showthread.php?tid=6213

 

Stavit ću ovdje krivulje prije i poslije remapa i naravno reći subjektivan osjećaj kako bi mogli zaključiti ovu temu.

Zasto si se bas odlucio za Gubića?Zasto nisi za Srdjana?Zasto ne za Citusa?Samo me zanima pa pitam :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasto si se bas odlucio za Gubića?Zasto nisi za Srdjana?Zasto ne za Citusa?Samo me zanima pa pitam :bravo

 

Ne bi želio niti jednog tunera ni na koji način javno blatiti jer prvi put radim remap pa ih ne mogu usporediti generalno. Bilo bi realno da sam bio kod Srđana , Citiusa i Gubića pa usporedio rezultate i krivulje...

Za Gubića sam se odlučio jer sam provozao osobno identičan auto kao moj sa remapon na valjcima kod Gubića.

Ja ću staviti usporedbu snage i momenta prije i nakon remapa pa ocjenite Gubićev "likovni" crtež. :palacg

Na valjcima se remap može najkvalitetnije napraviti i krivulja se može pomicati po želji , cijena je izuzetno povoljna s obzirom da se radi custom remap na valjcima.

Citius - korektan čovjek , izuzetno povoljna cijena , međutim moram na CVH prije na mjerenje snage , pa kod Citiusa na remap , pa nazad u CVH opet na valjke...sve ok , a što ako ne budem zadovoljan sa krivuljom? Opet nazad kod Citiusa , pa opet do CVH na valjke...nisam želio riskirati ništa.

Za Citiusa većina kaže da je izuzetno zadovoljna obavljenim remapom...ali ima par nezadovoljnih pojedinaca...

Priznajem da sam picajzla ali remap radim jednom i želim onda to napraviti na jednom mjestu i odmah na licu mjesta sve eventualne primjedbe riješiti.

 

Rekao sam ti ja i prije i poslije onda znaš na ćemu si

 

kako ti se ćini moj graf poslije ;)

 

Poslao sam ti PM...nešto mi nije jasno kad sam pogledao grafove nakon remapa... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne bi želio niti jednog tunera ni na koji način javno blatiti jer prvi put radim remap pa ih ne mogu usporediti generalno. Bilo bi realno da sam bio kod Srđana , Citiusa i Gubića pa usporedio rezultate i krivulje...

Za Gubića sam se odlučio jer sam provozao osobno identičan auto kao moj sa remapon na valjcima kod Gubića.

Ja ću staviti usporedbu snage i momenta prije i nakon remapa pa ocjenite Gubićev "likovni" crtež. :palacg

Na valjcima se remap može najkvalitetnije napraviti i krivulja se može pomicati po želji , cijena je izuzetno povoljna s obzirom da se radi custom remap na valjcima.

Citius - korektan čovjek , izuzetno povoljna cijena , međutim moram na CVH prije na mjerenje snage , pa kod Citiusa na remap , pa nazad u CVH opet na valjke...sve ok , a što ako ne budem zadovoljan sa krivuljom? Opet nazad kod Citiusa , pa opet do CVH na valjke...nisam želio riskirati ništa.

Za Citiusa većina kaže da je izuzetno zadovoljna obavljenim remapom...ali ima par nezadovoljnih pojedinaca...

Priznajem da sam picajzla ali remap radim jednom i želim onda to napraviti na jednom mjestu i odmah na licu mjesta sve eventualne primjedbe riješiti.

Ma normalno tvoji su novci mozes radit s njima sta hoces,ako mislis da ces kod Gubica biti najzadovoljniji ici ces tamo ;).Uglavnom hvala lijepo na opsirnom odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo mjerenje samo poslije ti služi za ukras,odi i prije i poslije ili nikako(i ja sam išao samo poslije pa mi je žao tko zna koliko bi serijski pokazao a bitna je ta zlika koja se dobije a ne koliko piše crna na bijelo da ima ks ili Nm)

 

nije nikakvo mućenje zavrtiti auto do 4t/okr na trenutak

obavezno mjerenje i prije i poslije jer ona tvornička snaga može različito bit prikazana na valjcima. Recimo meni je na nečipanom tdi 130ks izbacilo 150ks i sad da sam išal na neki remap i poslije na mjerenjemislil bi da je ta razlika od 20ks dobivena chipanjem a ovako kad znam kolko je bilo prije chipa znat cu točnu razliku koju će mi donijet remap.

Share this post


Link to post
Share on other sites
obavezno mjerenje i prije i poslije jer ona tvornička snaga može različito bit prikazana na valjcima. Recimo meni je na nečipanom tdi 130ks izbacilo 150ks i sad da sam išal na neki remap i poslije na mjerenjemislil bi da je ta razlika od 20ks dobivena chipanjem a ovako kad znam kolko je bilo prije chipa znat cu točnu razliku koju će mi donijet remap.

 

Koliko sam ja čuo i vidio na raznim dyno mjerenjima , svaki TDI ima više konja i momenta nego što je deklariran.

Čuo sam priče da je VW to namjerno radio kako bi "uništio" konkurenciju sa 1,9 TDI motorima sa 90 i 110ks , ispadalo je da je VW sa isto konja a konkurentne težine i klase auta , redovito bio brži od opela i renaulta u to doba (`90-te).

 

Vidjet ćemo kad moj sutra sjedne na valjke koliko ima kao serijala. Valjda me neće "osramotiti" sa manjom snagom... :znoj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko sam ja čuo i vidio na raznim dyno mjerenjima , svaki TDI ima više konja i momenta nego što je deklariran.

Čuo sam priče da je VW to namjerno radio kako bi "uništio" konkurenciju sa 1,9 TDI motorima sa 90 i 110ks , ispadalo je da je VW sa isto konja a konkurentne težine i klase auta , redovito bio brži od opela i renaulta u to doba (`90-te).

 

ti to ozbiljno,prvi put čujem ovakvo nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4