0
Guest D-D

Blaupunkt

Recommended Posts

Guest D-D

Pozdrav svima,

 

eto, zanima me vase misljenje o Blaupunktu.

Autic je u procesu, a priblizava se i dan audio-ugradnje.

Ovako, muzu i meni je Blaupunkt prioritet, jer nekako volimo Nijemca i zelimo se zadrzati kod njega.

 

Nasli smo vec koje bi pojacalo, sub i zvucnike, ali se dvoumimo oko playera. No, player nije bitan, vec cemo ga naci (muci nas estetika).

Zanima me kvaliteta konfig., odn. kvaliteta zvuka. Muz je malo audiofil, pa me zanima zadovoljava li PlavaTocka te standarde?

 

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi reko da se ipak s plave tocke pomaknes prema crvenijim bojama tj.Pioneeru..Blaupunkt je ok al nis vise od tog,vrijeme ga pregazilo..Cistoca zvuka se nalazi u Pioneeru,Alpineu,Kenwoodu itd..

P.S.-OT jel ti kec mozda ima D-tablice!?

Edited by LAZO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bi reko da se ipak s plave tocke pomaknes prema crvenijim bojama tj.Pioneeru..Blaupunkt je ok al nis vise od tog,vrijeme ga pregazilo..Cistoca zvuka se nalazi u Pioneeru,Alpineu,Kenwoodu itd..

P.S.-OT jel ti kec mozda ima D-tablice!?

za novije blaunpukte ne znam ali stariji modeli pojačal su strava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za HU neki Alpine, recimo, ALPINE CDA-9854R.

Sto se tice Blaupunkt i autoakustike, moram priznat da do sad nisam cuo nista od toga.

Ali ako je muz audiofil, onda bi trebali malo promjenit misljenje :D

Alpine, DLS... :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam blaupunkt pojacalo u autu ,tjera mi prednji sistem na 2 ohma ,i ja sam jako zadovoljan zvukom,jest da mu fali malo snage ,inace 2x 40W na 4 ohma :( ,pojacalo je negdje iz 90-tih godina.

Za novija pojacala neznam nisam cuo niti jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest SuperDrive

Mislim da tu nitko blaupunkt ne shvaca ozbiljno. Trenutno je blaupunkt vodeci u autoindustriji jer jako puno proizvodaca koriste upravo blaupunkt uredaje, bilo za serijski "obicni" kazic ili u sklopu entertainment s navigacijom. Osim toga njihov model Bremen MP76 je prije dvije godine dobio nagradu od autoHI-FI casopisa za "Najbolji MP3 autoradio na svijetu"! Ima standardnih 50x4, MMC/SD utor i jos danas se proizvodi jer nije nista znatno bolje doslo na trziste. Vrhunski modeli jesu skupi ali mislim da vrijede toliko. Sta se tice zvucnika i pojacala, mislim da su dosta dobri (sudeci po broju nagrada koje su pokupili) jer su u sklopu BOSCH korporacije koja ima para za nova istrazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih na tvome mjestu radje stavio neki alpine radio, hertz sisteme i audison pojacala :da;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest D-D

Hmmm, misljenja se zaista razlikuju.

Hvala na savjetima, moracemo to uzeti u obzir.

 

Medjutim, za Plavutocku smo se odlucili zato sto jedina ima retro modele kakve je svabo izbacivao u to doba, a htjeli bi auto "restaurirati" na tvornicko. Kao sto je bila BETA recimo.

 

Netko je pitao, auto je vec 12-ak godina na ST tablu.

Edited by D-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo ja imam starije Blaupunkt pojačalo(GTA400 2x320/4x100W(ne RMS naravno)), i stvarno sam zadovoljan. Tera Kicker Comp sub od 250RMS mislim. Za Blaupunkt od mene :palacg .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle...ja sam čuo svakakve auto radio uređaje,ali stvarno Blaupunkt mi je najdra??i.

Ja preporučujemo ovaj model jer sam njega slu??ao: Blaupunkt Bronx MP75,

to je predobar ali ovu točkicu trebate čut na nekim malo boljim zvučnicima...

Edited by LamaMk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blaupunkt je trenutno prva ugradnja u;

RADIO UREDAJI

Alfa Romeo

Fiat

lancia

nissan

opel

peugeot

Volskwagen

NAVIGACIJE;

alfa romeo

audi

daimler chrysler

fiat

ford

honda

maserati

seat

skoda

volkswagn

 

Prenesno s njihove stranice

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blaupunkt je trenutno prva ugradnja u;

RADIO UREDAJI

Alfa Romeo

Fiat

lancia

nissan

opel

peugeot

Volskwagen

NAVIGACIJE;

alfa romeo

audi

daimler chrysler

fiat

ford

honda

maserati

seat

skoda

volkswagn

 

Prenesno s njihove stranice

 

zato budite dio ekipe...i zarazite svoje u??i plavom točkicom....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest perica

Blaupunkt ti je u glazbi kao brazil u nogometu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest D-D

Nije me bilo zaista duuuugo, dugo i moram vam prvo svima zahvaliti na misljenjima.

 

Drago mi je da znam da je sa mnom sve u redu zato sto sam pobornik Blaupunkta.

 

Malo nam se oduzilo sredjivanje auta, no o tome cu u nekom drugom topicu kad bude sve pri kraju. Uglavnom, uzeli smo Blaupunktovo pojacalo GTA 475, svilene visokotonce, sub GTw 1000, ali smo srednje uzeli od nekog nemam pojma koga, samo zbog dimenzija, jer nismo htjeli razvaljivati tvornicku kutiju.

No, ako se uspostavi da nisu dobri, vec cemo nesto smisliti.

 

PozdraVW

Share this post


Link to post
Share on other sites
0