0
remus

Ulje na iberu i u kucistu filtera

Recommended Posts

Jel se desavalo nekom da baca ulje na iber na 1.3 motoru? I zanima me sta moze biti razlog tome,jer radjena je generalna pre 2-3 godine i sipano je samo kvalitetno ulje. I jos nesto gledao sam u ETKI da na ono crevo sto spaja iber sa kucistem ide neka kutijica nalik filteru za gorivo koji je inace separtor ulja,jel je to fabricki islo na keca ili samo na dvicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo imas na bloku poklopac sa kao grubim filterom koje odvaja ulje od zraka... pa taj plasticni klinac ide povise i onda cjev ide do kucsta f zraka....

 

 

Daj opali sliku da vidimo koliko je to uopce ulja.....

 

To st je generalka rađena pred toliko vremena to neznaci da si miran 100tkm... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjeruj mi ne zelis da vidis,nedavno sam isao na put i bilo je ulja svuda curelo je iz kucista za filter. Al meni nije jasno kako ne trosi ulje i ne gura plav dim ako je do motora? RAnije mi je bilo slicno pa sam promenio ulje i onda je prestalo,a sad sam isto promenio ulje i dalje je ista prica... skenjao sam se totalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nisi nalio previse ulja.....

 

Ako ga baca gore onda znaci da kompresija ide u blok....

Skini cijev i metni da ti ide u atmosferu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je malo iznad polovine meraca. Znaci preostaje mi da premerim kompresiju i da vidim sta je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nebi bilo loše.... te jos to crijevo iskopčaj i vidi pod rukom koliko puse iz njega dok motor radi.....

 

 

Slikaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duva dosta manje nego zastave :D Onako ima dima nije puno al ima e sad kad zacepim to crevo koliko vremenski bi trebalo da izdrzi da ne nabije pritisak? Ne znam dal razumes na sta mislim, tj dal sam se dobro izrazio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa osjetit ces pod prstom da raste tlak.... nesmje mnogo puhat... a pogotovo bjel dim i ulje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam se skenjao :( posle nekih 10-tak sekundi kad pustim onako bas izduva pritisak,dima nema puno al pritiska ima :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj si sito ispod tog poklopca od oduska na bloku moguce da se zastopalo ali onda svugdje baca ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se zaštopa onda ulje ide na čep :)

Izmjeri kompresiju (mada nije mjerodavna)......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam nasao problem :D Ulje je malo vise od maximuma i ono sito je zastopano do polovine. Tako da sam to promenio i ostalo mi da ispustim malo ulja i da vidim dal je to to. Iskreno se nadam da je do toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je motor riknuo,prekjuce isao za NS to je nekih 90km u oba pravca. Izbacio mi litru ulja kroz iber sad mi je patos od auta skroz mastan :angry:

 

Nego jel moze na 1.4 motor iz trojke da se montira menjac od 1.3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto..sad vidis da se nevalja tješit s tom generalkom :)

 

Visak ulja si rekao... zasto visak? Il si krivo nalio il je nesto u njemu (benzina).....

 

Ako ga je u voznji bilo viska onda ga je izbacio (mada i 05l vise on nesmje izbacit to na iber)

 

 

1.4 getriba 5brzina.. trazi tu kombnaciju....

taj motor ima elektronsko ubrizgavanje goriva. vodi i o tome računa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA bilo je viska mozda 1 deci ali opet da izbaci 1l na 100km,malo li je? I onda sam nalio da bude ok i opet je izbacio znaci da je motor riknuo i nema mu pomoci jer je puko blok prilikom montiranja glave zadnji put.

 

Ako uzmem taj 1.4 motor za pocetak ce sigurno imati karburator i menjac od 4 brzine,jer nemam para za drugo trenutno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pukao blok.. pa sad nam to tek kazes!

Blok puca izmedju sarafa i kanala od vode-ulja.... Pitanje je tu koji su djelovi i koji je to majstor radio te kako ga vozis.

 

1.4 ti ima el pumpu u rezervoaru.... kako ces to rjesit... na glavi nemas gdje zavidat mehanicku pumpu..... Razvodnik paljenja ako ide s motorom onda ide i instalacija (bobina....)

Nije bas tako plug & play.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa puko je na trecem srafu u gornjem redu kad gledas od napred. I to je puko ispod navoja kad sam stezao glavu,inace ja sam bio taj majstor :D Stezao sam ga 40 Nm 60Nm i 2 puta po 90 stepeni i kod zadnjih 90 stepeni mi puko. :\ Tako ga vozim vec jedno 7000 km a ovo sa uljem mi se nedavno pocelo desavati. Inace ABD motor od trojke je identican onom iz dvojke 1.3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle mehanicka pumpa goriva... onda se moze skemijat usisna od keca il karb na tu pa flanđu....

5brzina getriba je preporuka... manja potrosnja i bolje ubrzanje.... A mozes nach i vrlo kratku (Cordobe 1.4 su je imale) pa je na 3000 o/min u 5oj 80km/h :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0