0
KlokanJack

Miris nafte u kabini

Recommended Posts

Evo ovako, radi se o GOLFU III godina 1996, motor je 1.9TD. Problem je u tome sto sumnjam da negdje curi gorivo jer kad je auto parkiran na nizbrdici (znaci motor prema dolje, nizbrdo) u autu se osjeti jak miris nafte kad se ukljuci ventilacija. Kad je na ravnom onda se ne osjeti..

 

Inace na bosch pumpi ima jedna mrlja (ja sumnjam da tamo curi) koju sam zaokruzio na slici.. Pa ako je to to, da li mi mozete reci gdje bi to mogao servisirati i koliko bi me to kostalo..

 

Inace sam iz Krapinskih Toplica pa ako znate neki blizi servis... :respekt

 

 

 

SLIKA MJESTA ZA KOJE SUMNJAM DA CURI:

 

boschpumpa.jpg

Edited by KlokanJack

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se iso tako događalo na td motoru na ventu, prebrtvili smo pumpu. 800-900 kuna je to kostalo.nisam siguran jel jos sta uz to rađeno.al dost para

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je neki dan curilo gorivo na crijevu filtera goriva, pogledaj tamo, meni je isto smrdilo kada upalim ventilaciju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, al sta nebi onda smrdilo kad stoji i na ravnom? to mi nikako nije jasno... Sta se gorivo sljeva u filter ili sta? :S:S

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa filter je cak na visljem mjestu od pumpe.prati crijeva i sve ce ti biti jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto, kolko sam sad gledao po motoru... jedino je mrlja na bosch pumpi di sam na slici zaokruzio... al mrak je... moram jos sutra pogledat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nafta ti se slijeva po gredi, pogledaj ako ti je ona mokra onda ti je tamo, ako nije onda ne znam....takav bio moj problem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad zagriješ tokom vožnje, probaj ugasiti na trenutak pa osjeti li još miris nafte izvana. vjerojatno je pukao semering.

treba otići na servis bosch pumpe.

koštao mi je 600kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj onaj šaraf ispod filtera za gorivo.I meni je tamo kapljalo pa je smrdjelo u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kad zagriješ tokom vožnje, probaj ugasiti na trenutak pa osjeti li još miris nafte izvana. vjerojatno je pukao semering.

treba otići na servis bosch pumpe.

koštao mi je 600kn.

 

Ufff, nadam se da nije to... samo bi mi to trebalo do pune srece! :angry:

 

Pogledat cu ovo sta se napisali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0