2 2
vele

TDI AFN 110ks

Recommended Posts

Vec dugo muku mucim sa svojim autom i nikako da rjesim problem do kraja pa molim za pomoc

 

vec sam pisao ovdje, simptomi su da slabo ide i odlazi u safe mode, uglavnom standardno za AFN

 

MAF je stavljen novi, N75 isproban sa drugog auta, pustalo je crijevo sa intercoolera na usisnu pa sam to promijenio i bolje je (ne dimi vise i ide bolje) ali nije rjesen problem skroz

 

dugo sam sumljao na zastekana krilca u turbini jel se stangica kad napravim vakuum pomice, ali sam mislio da nije dovoljno

 

dok neki dan nisam primjetio jednu stvar a to je da auto ne prima gas kad ga od niskih okretaja poklopim do poda, ali ako ga pomalo razvrtavam ili jos bojle "nacukavam" tako da malo dam gas pa malo pustim pa opet stisnem prima ga kako treba

 

pa mi je palo na pamet da bi mogao biti zastopan filter goriva pa nemoze isporucit dovoljno goriva na pumpu, a kad ga pomalo vrtim dobiva dovoljno????

 

negdje sam citao da i kad nema dovoljno goriva ga baca u safe mode, ne mora biti samo greska tlaka u usisnoj

 

a kako su ispitni rokovi :palacd nemam vremena da probam to zamjenit (jel moram mijenjat i sve ostale filtere i ulje usput) a zanima me i sto vi mislite dali bi me to moglo zezat ili bi ovakvi simptomi mogli ukazivati na probleme sa bosch pumpom.

 

Mozda je neko imao slicne simptome, ili ima neku drugu ideju???

 

Hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vec dugo muku mucim sa svojim autom i nikako da rjesim problem do kraja pa molim za pomoc

 

vec sam pisao ovdje, simptomi su da slabo ide i odlazi u safe mode, uglavnom standardno za AFN

 

MAF je stavljen novi, N75 isproban sa drugog auta, pustalo je crijevo sa intercoolera na usisnu pa sam to promijenio i bolje je (ne dimi vise i ide bolje) ali nije rjesen problem skroz

 

dugo sam sumljao na zastekana krilca u turbini jel se stangica kad napravim vakuum pomice, ali sam mislio da nije dovoljno

 

dok neki dan nisam primjetio jednu stvar a to je da auto ne prima gas kad ga od niskih okretaja poklopim do poda, ali ako ga pomalo razvrtavam ili jos bojle "nacukavam" tako da malo dam gas pa malo pustim pa opet stisnem prima ga kako treba

 

pa mi je palo na pamet da bi mogao biti zastopan filter goriva pa nemoze isporucit dovoljno goriva na pumpu, a kad ga pomalo vrtim dobiva dovoljno????

 

negdje sam citao da i kad nema dovoljno goriva ga baca u safe mode, ne mora biti samo greska tlaka u usisnoj

 

a kako su ispitni rokovi :palacd nemam vremena da probam to zamjenit (jel moram mijenjat i sve ostale filtere i ulje usput) a zanima me i sto vi mislite dali bi me to moglo zezat ili bi ovakvi simptomi mogli ukazivati na probleme sa bosch pumpom.

 

Mozda je neko imao slicne simptome, ili ima neku drugu ideju???

 

Hvala na pomoci

 

 

Za početak prištekat dijagnostiku da se ona očituje pa onda dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocitovala se vec sa pogresnim tlakom u usisnoj grani, ali to sam pripisao puknutom crijevu koje je promijenjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam identičan problem na svom golfu,samo kaj je moj 90ks...jesi uspio riješiti kaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjeri elektroventil koji ti kontrolira tlak u turbini, to se kod mene na 90ks dogada kada je hladan fakat ide ljepo a kad se zgrije ide ko obicni dizel... skuzio sam da komp baca turbinu u safe mode, ugasis auto, upalis i opet par min ide ljepo i opet ista stvar... tako je barem kod mene, probaj to provjerit, pogotovo ako ti "kucka" taj elekroventil onda je sigurno otisao... 90ks ima jedan, 110ks dva elektroventila, jedan je za tlak turbine a drugi mislim za egr ventil ako se dobro sjecam :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...pazi ovo,nekad ide onak ka treba dugo,ali čim osjeti jako opterećenj tipa brdo,možeš se fućkati,dok sam jednom od sesveta do rudeša ganjao auto samo da baci u safe mode i ništa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos rijesio jel mi nisu prosli ispiti, ali za koj dan budem i svakako cu javit rezultate.

 

TOMZG, te elektroventile sam isto probao oba sva promijenit i ista stvar (to je N75 ako se ne varam)

 

i mene isto zeza na brdu narocito ali i ovako "po ravnom" samo kaj onda malo rjedje odlazi u safe mode ali na uzbrdici obavezno cim stisnes gas

 

Ako je to kod tebe isto tako onda sam sad gotovo siguran da nije do turbine jel 90KS nema varijabilnu.....

 

Cim rjesim javim, a ti isto ako uspijes odgonetnut molim te javi....

 

 

EDIT

 

e da i samo da ti napomenem da se moj problem pogorsava sa vremenom, odnosno bio sam u fazi ko ti, kada je nekad zezao pa nekad ne, pa je samo na uzbrdici, pa sad pod zadnje cim ga stisnes u malo vise okretaje....

Edited by vele

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene isto slicna stvar samo na g4 alh motoru. prije godinu dana sam reparirao turbinu kod pinjusica i problem je bio rijesen. prije nekih 2 mj sam cipao auto i sve bilo u redu ali kad je bilo vruce u zadnjih mj dana na autoputu na oko 150 km/h i pod klimom mi je isao u safe mod. kad vani nije vruce sve 5 i to se ne dogadja.

ja sumnjam da je mozda neko crijevo banana pa kad je vani vruce ono jos vise omeksa pa pusta negdje, i jos + sto je dignut tlak turbine :huh:

isto imam sad rokove pa ga nisam stigao raskopat.

ak netko moze potvrdit moje sumnje ili rec sta bi drugo moglo bit bio bih mu zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to bi moglo biti.

meni se donedavno vukao ko krepana mačka, sumnjao na turbinu, a kad ono sve riješeno zamjenom katalizatora i auspuha - raspal mi se auspuh.

simptomi su bili jako spori odziv na gas, nije htio više od 140km/h, ubrzanje se osjećalo tek preko 2000o/min.

sad diše pravilno i juri kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam jos rijesio jel mi nisu prosli ispiti, ali za koj dan budem i svakako cu javit rezultate.

 

TOMZG, te elektroventile sam isto probao oba sva promijenit i ista stvar (to je N75 ako se ne varam)

 

i mene isto zeza na brdu narocito ali i ovako "po ravnom" samo kaj onda malo rjedje odlazi u safe mode ali na uzbrdici obavezno cim stisnes gas

 

Ako je to kod tebe isto tako onda sam sad gotovo siguran da nije do turbine jel 90KS nema varijabilnu.....

 

Cim rjesim javim, a ti isto ako uspijes odgonetnut molim te javi....

 

 

EDIT

 

e da i samo da ti napomenem da se moj problem pogorsava sa vremenom, odnosno bio sam u fazi ko ti, kada je nekad zezao pa nekad ne, pa je samo na uzbrdici, pa sad pod zadnje cim ga stisnes u malo vise okretaje....

 

imao sam slične simptome kao i ti i s vremenom se pogoršavalo,dok jedan dan nije turbina rekla pa-pa,stavio drugu i nema problema,nemora bit da je to kod tebe,ali i ja sam svasta probavo i nisam našao rješenje,možeš još probaj očistit vnt mehanizam,ali moraš turbinu skidat

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaštopan katalizator?

 

protočni auspuh je kod mene,po ravnici samo na autoputu i to di je mala uzbrdica inače gotovo ništa,neznam moram se uštekati na vag com jer ak je turbina objesit ću se :) iako se nadam da možda negdje neko crijevo kaka jer kad mu otpustim gas pred kraj ko da malo potegne

Share this post


Link to post
Share on other sites
protočni auspuh je kod mene,po ravnici samo na autoputu i to di je mala uzbrdica inače gotovo ništa,neznam moram se uštekati na vag com jer ak je turbina objesit ću se :) iako se nadam da možda negdje neko crijevo kaka jer kad mu otpustim gas pred kraj ko da malo potegne

 

takodjer i kod mene ista stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar na mom afn osim sto se to meni događa samo na autocesti, 180km/h dostiže bez greške i onda pada safe mode, i tako je dok se ne ohladi, probao drugi maf , n75 ventil, čistio vnt mehanizam i opet isto znači još ili je katalizator ili turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites
bacajte katalizator van

 

 

nisam li bas ovdje na forumu citao da kad se skine katlizator isto hoce bacat u safe mode?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje smatram da je taj AFN motor najkvarljiviji od svih.

Kakvih sam ja sve problema imao, za ne povjerovat. :bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imal sam i ja nočne more sa svojim moj je ASV ali isti ku... isto isprobaval sve živo i mijenjal a na kraju ipak bila turbina u faku .

inače može se dogodit kak je bilo i kod mene da krilca ne sva već je dosta i jedno zna štekat po donjoj ploči ,

ja sam skidal tri puta za redom turbinu dolje sve lijepo očistil i opet šajz.

kad bi već popizdil i sjebal šarafe i buljil u nju par sati , onda sam ponovno sve rastavil zalijepil sam vodobrusni papir na staklo namočio u benzin i deri tak dugo dok nisam došel do svijetlog sjaja na svim krilcima ,

 

kod mene se je vidjelo na par mjesta na donjoj ploči da par krilca ostavljaju trag i kad sam samo očistil nije bilo efekta tak dugo dok nisam kak bi se reklo malo pobrusil ali to je samo sitnica ali jako učinkovita.

 

za sad ide do 200km/h i to mi je dosta (jedino kaj bu sad kuplung najebo)

 

evo probaj to nikaj ne košta možda pomogne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, opet se vracamo na turbinu i vrtimo u krug....

 

Dugo mi se cinilo da je turbina najverovatnije, dok nisam primjetio da hoce primit gas kad ga stisnem pustim pa opet stisnem, a i muci me to sto wilD ima koliko vidim identicne probleme na motoru kaj nema VNT turbinu.

 

nista ovako cemo, u petak cu najvjerojatnije stic promijenit filter i otic da mi izvade katalizator i zavare samo cijev umijesto njega, pa onda javim kaj ce se dogadjat dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam katalizator tak da ti nije do toga, meni se sve čini da je do nekog vakuum crijeva,a možda i senzora temp na usisu...jer sam vidio da je netko imao sličan problem na golfu 4 GTI 1.8T p aje neko crijevo prdnulo, probat ću sutra preko vag coma pa vidim dal je išta pokazalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod tdi je uvijek stoj irpavilo

tko gazi taj vozi

ko plazi na nevozi

 

:D zvuci glupo ali sva ciscenja turbina su povezana sa tim.

 

ja svoju nakon 280 tkm mogu lizat kako je cista :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i meni se događa ista stvar kad stisnem gas izbacuje mi safe mod i moram gasit auto da bi ponovo isao.

a na dijagnostici mi pokazuje neispravan kompijuter i tlak u usisnoj grani sve sam probavao te ventile mijeljnat i dalje isto. jedino neznam kaj bi moglo bit sto pokazuje neispravan kompijuter ako neko zna nesto???

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja nemam katalizator tak da ti nije do toga, meni se sve čini da je do nekog vakuum crijeva,a možda i senzora temp na usisu...jer sam vidio da je netko imao sličan problem na golfu 4 GTI 1.8T p aje neko crijevo prdnulo, probat ću sutra preko vag coma pa vidim dal je išta pokazalo

 

 

Odi kod nekog mehanicara i nek ti testira crijeva na tlakomjer pod pritiskom pa ces vidjet jel do njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čista turbina i čist intercoolor i nema štekanja....očistit jedno i drugo i nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promijenio danas filter i ne pomaze i dalje se ponasa isto....

 

prekontrolirao vakuum crijeva i sva su citava

 

tako da neznam opet se mogu vratit na turbinu

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2