2 2
vele

TDI AFN 110ks

Recommended Posts

je,nju nisam dirao,ali imam osjećaj da negdje pušta zrak jer kod vožnje preko 2000okr meni pišti zrak,a nikako da odgonetnem gdje i onda kad vozim samo ide kssss i ode u safe mode :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vec dugo muku mucim sa svojim autom i nikako da rjesim problem do kraja pa molim za pomoc

 

vec sam pisao ovdje, simptomi su da slabo ide i odlazi u safe mode, uglavnom standardno za AFN

 

MAF je stavljen novi, N75 isproban sa drugog auta, pustalo je crijevo sa intercoolera na usisnu pa sam to promijenio i bolje je (ne dimi vise i ide bolje) ali nije rjesen problem skroz

 

dugo sam sumljao na zastekana krilca u turbini jel se stangica kad napravim vakuum pomice, ali sam mislio da nije dovoljno

 

dok neki dan nisam primjetio jednu stvar a to je da auto ne prima gas kad ga od niskih okretaja poklopim do poda, ali ako ga pomalo razvrtavam ili jos bojle "nacukavam" tako da malo dam gas pa malo pustim pa opet stisnem prima ga kako treba

 

pa mi je palo na pamet da bi mogao biti zastopan filter goriva pa nemoze isporucit dovoljno goriva na pumpu, a kad ga pomalo vrtim dobiva dovoljno????

 

negdje sam citao da i kad nema dovoljno goriva ga baca u safe mode, ne mora biti samo greska tlaka u usisnoj

 

a kako su ispitni rokovi :palacd nemam vremena da probam to zamjenit (jel moram mijenjat i sve ostale filtere i ulje usput) a zanima me i sto vi mislite dali bi me to moglo zezat ili bi ovakvi simptomi mogli ukazivati na probleme sa bosch pumpom.

 

Mozda je neko imao slicne simptome, ili ima neku drugu ideju???

 

Hvala na pomoci

ak ga dugo nisi mjenjao,moguce da te zeza,pogotovo uz nasa goriva.....desavalo se da nece upalit opce....ja sam imao slican slucaj s jednim g3,dimio je,slabo isao,trosio ko samohotka...ali je u pitanju bio filter zraka..crrn,zaharen,katastrofa. stavljen je novi,malo se auto propuhao do luckog i nazad i sve 5....a i preporuka topla je da ocistis vnt mehanizam na turbini i pregledas i po potrebi zamjenis ona tanka crijeva na vakumima. jesi ga kopcao na dijagnostiku? Edited by ivanmk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve mijenjao n 75 čistio turbinu vakum crijeva i tako dalje pa opet isto i na kraju skužim da bi mogli biti i hidropodizači

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam sve mijenjao n 75 čistio turbinu vakum crijeva i tako dalje pa opet isto i na kraju skužim da bi mogli biti i hidropodizači

 

i jesu li bili? mislim,ali nema logike da zbog hidropodizača ide u safe mode?

Share this post


Link to post
Share on other sites
i jesu li bili? mislim,ali nema logike da zbog hidropodizača ide u safe mode?

 

 

Ako hidropodizači štekaju motor ne diše jer ventili ne rade dobro pritisak ispušnih plinova je manji i eto problema.(to je moje mišljenje)

 

ja ću ih ići mijenjat idući tjedan pa ćemo vidjet što se događa pošto mi se na hladno znaju ujutro čut par sekundi, osim toga primjetio sam da mi

 

ne baca u safe mode kad ga recimo duže vrijeme držim u drugoj ili trećoj brzini 3000 okretaja recimo 20 sekundi i onda gas do poda auto ide ko

 

šašav i tako svakom idućom brzinom zato ja sumnjam na podizače

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako hidropodizači štekaju motor ne diše jer ventili ne rade dobro pritisak ispušnih plinova je manji i eto problema.(to je moje mišljenje)

 

ja ću ih ići mijenjat idući tjedan pa ćemo vidjet što se događa pošto mi se na hladno znaju ujutro čut par sekundi, osim toga primjetio sam da mi

 

ne baca u safe mode kad ga recimo duže vrijeme držim u drugoj ili trećoj brzini 3000 okretaja recimo 20 sekundi i onda gas do poda auto ide ko

 

šašav i tako svakom idućom brzinom zato ja sumnjam na podizače

 

Nisu ti to podizači, to što se čuju par sec pri paljenju je normalno, jer dok pumpa nadruka ulje u njih onda prestani da se čuju. Na AHF motoru sam imao istih problema, prvi put je često išao u safe mode, uzrok, začepljen katalizator, a drugi put je bilo variranje snage na većim brzinama,držim gas do poda a on kao da oduzima i dava sam od sebe, uzrok, stavljen bio neoriginalni maf, tj treba paziti, pošto neki modeli imaju sa usmjerivačem a neki ne, nesmije se kombinirati, naručio originalni i sve 5 bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja problem ipak nisam riješio :(

 

promijenjen senzor temp usisa,filter goriva,dio vakumskih crijeva,crijevo na IC na kojem je puštalo,puno teže ide u safe mode,ali ipak ide :( kaj raditi,koga tražiti pomoć :(

 

Koju ti grešku pokazuje na vag com-u?

Moguče da je netko dirao wastegate ventil pa dođe do prevelikog tlaka turba i baci ga u safe mode.....

 

Ja sam imao slučaj da ga bacalo u safe mode na pd tdi 115 ks, skinuo sam turbinu, rastavio ju (vnt mehanizam), očistio sve, stavio gore i več mjesec dana u redu i sad auto gotovo jednako vuče od 1800 okretaja do "crvenog", prije je puno slabije vukao nakon 3500 okretaja.... ali to nema veze sa tvojim slučajem jer nemaš varijabilnu turbinu....

 

Ako ti negdje pušta zrak na cijevima i intercooleru trebao bi se vidjeti masni trag....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastavi ECU i pogledaj vakumsko crijevo meni je puklo unutra izmedju kucista i potenciometra i zbog toga mi bacalo u safe mode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja bas imam jednu turbinu od 110ks za prodat...repariranu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da reparirana u dobrom stanju vrijedi 350€

 

Po oglasima su ne reparirane od 150-250 koliko vidim

 

 

 

Moguca proba jer je jos na autu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na ovaj magnetni ventil N75....imam g3 tdi 90 ks-a...1,2,3 auto je letio i turbina je vukla ko blesava, a u 4 brzini na 3100 i u 5 na 2600 mi se gasila turbina i auto je isao onda u bilo kojoj brzini ko da nema turbine, max brzina mu je bila 130/140....zgasio sam auto i ponovo upalio i opet ista stvar koju sam opisao na početku.... Znaci meni je prije cjelo vrijeme kada bih dao kontakt taj magnetni ventil skljocao...kada sam primjetio probleme "kao sa turbinom da mi ne vuce" taj magnetni ventil nije radio ustvari nije se culo skljocanje...sada sam promjenio taj n75 ventil i SADA SVE RADI I VUCE KO LUDO U SVIM BRZINAMA...max brzina opet 200km :)) hvala AMAMIC-u na postu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm,promijenio MAF senzor,prilikom šaltanja na većim okretajima čuje se ko blow off,isto tako kad ode u safe mode zvuk poput blow off-a

maximalna brzina nakon kaj ode u safe mode je 180km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesi ga vag-comisao?

 

 

jesam,sa upaljenim autom,samo na kontaktu i kad je auto bio upaljen...ništa,nema nijedne greške

 

dal će mi išta pokazati ako uđe u safe mode pa da ga onda spojim na vag com?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav kolege i molim za pomoc posto vidim da vas je svasta gonilo sa tdi motorima samo izvinite sto upadam u topic od 110ks..

imam passata 94god tdi 90ks i evo sta mi se desava --

samo nekad

1.kad okrenem kontakt relej 109 stalno pucketa i nece da upali,relej mjenjao opet isto..

2.kad sve u redu i upali onda zna isto strokati u voznji i kad god prekine na svaki prekid strokne i zuta lampica od grijaca i obrtaji polude,vozio na aparat i kaze

 

''nema gresaka ili neispravan kontrolni modul''

 

i neide preko 130 tj na toj brzini stroka relej 109 stalno..

 

molim vas ako nekog ovako nesto mucilo pomagajte mi..

 

zahvaljujem svima unaprijed..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridružujem se ovoj skupini sa svojim Passatom b4, 1.9 TDI, 90 ks. Imam dosta sličan problem kao dečki ovdje, ali nedostaje ključan element a to je da auto ne odlazi u safe mod. Auto je na 150 za čas, dalje mu treeeeba vremena da navuče. Pripisivao sam to činjenici da se auto ne gazi, preko 3500 okretaja vidi samo na tehničkom. I danas sam ga probao ispuhat, cca 10 min u četvrtoj na 4000 na odlasku u ZG. Kad sam se vraćo doma uključujem se na autocestu, četvrta na 3000 šaltanje u petu, auto poteže i odjednom prestane. Stisnem gas u pod i gledam reakcije, događa se da auto zacukuje, kao da dobije snagu i odmah je izgubi. Puštanjem gasa točno na djelu gdje položaj gasa odgovara brzini kojom idem auto dobiva osjetno na snazi, al čim dodam gas opet nema snage i počinje cukanje. S takvim cukanjem nakon nekog vremena dolazim na 150, dakle nije otišao u safe mod. To se događa samo u petoj, četvrta puni do 4000 bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

promijenio n75,maf,još jedan neki senzor u blizini n75 i ništa,uredno na 150km/h možda malo više u petoj izbaci u safe mode :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
promijenio n75,maf,još jedan neki senzor u blizini n75 i ništa,uredno na 150km/h možda malo više u petoj izbaci u safe mode :(

rasklimaj onu polugu na wastgateu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje se to nalazi,jel postoji neka slika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

digni auto na dizalicu i odozdola s šipkom probaj gurnit štangicu kod turba šta se nalazi, ak ne ide lagano ond dole turbina i očistit ju...

i moralo bi radit ak si još promijenio n75 ventil.

ja sam imao isto taj problem i kod mene nisi mogo tu štangicu pomaknit ni sa silom, očistio turbo ...probamo kad ne puni turbo. probali "usta na usta" ga oživit :D tako da sam ušteko crijevo šta ide u turbo i vuko zrak u sebe počeo auto odmah čađit i nije valjo magnetni ventil.

pošto su za trojku 1300 kn origunal, stavio sam od četvorke samo sam morao instalaciju promjenit..

probaj pa javi dali si uspio ili nisi sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao vnt 15 turbo isto mi se događalo na 3800 okretaja!! stavio vnt 20 isto mi se događalo,,, i svaki put kad uđe u safe mode pokazuje grešku da nije uredu ona elektronika na pumpi goriva!! moje iskustvo znači i sa većim turbom, i sa serijskim isto mi se događa!!

 

provijeri kad ti aktivira safe mode mora ti imati spremljenu grešku u ECU..

 

nadam se da sam malo pomogao, subskrajbo sam pa ak riješiš javi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

promijenio sam vakuumska crijeva,ali fakat sva,ma da mi se sad ne sviđa jer su sva crna gumena,bio mali test ujutro i nije ušao u safe mode,ali moram poslije na autoput da uistinu vidim dal je to to konačno ili nije :D

 

 

btw gdje ima tih crijeva za kupiti u bojama? mogu biti gumena u boji ili ona sa platnenim plaštom u boji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napisem konacno rjesenje svojeg problema

 

Slaze se auto, radi veliki servis i ostalo sto treba, pa je na red dosla i turbina...

 

svi vakuum ventili, crijeva i ostalo vezaneo za ispravan rad VNT turbine je u redu, a problem je u stekanju krilaca turbine stangica na turbini se pomice do negdje pola i zapne nakon toga ako je poguram rukom odradi cijeli hod, a po povratku opet zapne na isto mijestu

 

turbina je dole i u ponedjeljak ide kod Kirschnera na kompletan servis, pa javim dojmove.....

 

eto, nazaost kod mene nije bilo neko jeftinije rjesenje poput promijene samo vakuum crijeva ili ventila

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2