0
Guest mosty

PC zvucnici u autu

Recommended Posts

Guest mosty

Doma imam stvarno jako dobre zvucnike za komp. woofer i 5 satelita. Grme da je to cudo jedno.

E sad, jel bi se to dalo kako ubacit u auto (ili mozda samo woofer u gepek).

 

Dal to ima smisla ili je totalno glupa ideja..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mosty
Totalno glupa ideja.

 

Cijenim misljenje ali zanima me zasto to mislis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvođači auto akustike su onda totalno glupi ljudi. Mislim mo??e?? stavit. Ni??ta te ne ko??ta da proba??.

Ajmo test napravit.

Ti stavi raj sub iz tog PC sustava u auto koji ko??ta recimo 500kn, a ja ču doč sa ??eninom Ibizom di sam stavio sub od 600kn i pojačalo od 500kn, pa da vidimo koje se bolje čuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa pikzibnerom.

Pogotovo ako ti je woofer jaci, recimo 70+Wrms, ako ga spojis na HU neces nista dobit sa time. A i svirat ce full range tako da od niskih tonova nece ostat nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jos i kucni zvucnici rade na 8-ohma, nemoj se ljutiti ali IMHO totalno glupa ideja :doh :doh

Edited by Speedy-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest SuperDrive
Proizvođači auto akustike su onda totalno glupi ljudi. Mislim mo??e?? stavit. Ni??ta te ne ko??ta da proba??.

Ajmo test napravit.

Ti stavi raj sub iz tog PC sustava u auto koji ko??ta recimo 500kn, a ja ču doč sa ??eninom Ibizom di sam stavio sub od 600kn i pojačalo od 500kn, pa da vidimo koje se bolje čuje.

 

Nije totalno glupa ideja, jedino malo te??e za izvest (kako smjestiti satelite). Gle ja imam doma spojen 5.1 sustav od 2500kn sa thx certifikatom. sub je 130W RMS i te??i je od moje JBL 30cm tube i magnat pojačala zajedno. sveukupno u autu imam 9 zvučnika ali se zvuk (po kvalteti mjereno) mo??e sakrit od onog ??to imam doma :bag: Razlog je jednostavan - auto nije idealno mjesto da se dobije visokokvalitetan zvuk. Uz to samo za za zvučnu karticu sam dao 1800kn. Neznam kako bi to sve skupa zvucilo u autu jer ipak nisu kontruirani za to ali valja se malo poigrati.

Edited by SuperDrive

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stavio jedanput onak iz fore wofera od kucnog kina i dosta je dobro se culo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam s frendom spojio kućno kino i solidno je sviralo dok nije aku oti??o k vragu...znači bolje ??tedi i kupi si sub za auto i neko pojačalo...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

matija ima pravo...??tedi i kupi si pravu robu...toliko od mene...ideja oke ako ??eli?? imati stra??ilo od auta...nhf

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mosty

Ja sam mislio samo ubacit sub koji vec ima pojacalo u sebi i nekako slozit struju da funkcionira, a umjesto satelita ostavit par postojecih zvucnika koji su u autu.

 

Zanimam me dal bi mogao postici sa tim neki pristojan zvuk ili bi ispalo sranje.

 

E da, jos jedna stvar mi nije jasna. Na zvucnoj kartici postoji izlaz za sub i centralni zvucnik, a na kazicu ne. To me sad malo muci.

Jel ovi skuplji kazici imaju taj izlaz?

Edited by mosty

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest SuperDrive

Da, imaju. I preko kazica onda postelavas cutof frekvenciju, fazu, jacinu itd. to najcesce kucna kina imaju na samom sub-u za postelat (ali ne u sustavi za komp). btw koliko vrijede ti zvucnici tj koliko si ih platio? Da si ne skuris sistem :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mosty

Dao sam 700 kn. U sobi stvarno fantasticno zvuce.. stvarno snazno i kvalitetno..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mosty

Stavit cu ih ekperimentalno pa javim kako zvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj zaboraviti na konverter (u autu je istosmjerna struja od 12V a taj tvoj 5.1 "pita" izmjenicnu od 220V) koji se kupuje ovisno o uredjaju i gleda se po njegovoj max. snazi a ne nominalnoj... neznam tocno ali taj konverter ti je sigurno preko 400kn... Imao sam i ja tu ideju jos prije pola godine i uvjeren sam da bi se jako dobro culo... Samo ja nisam znao kako to spojiti sa HU jer nisam neki ICE majstor..to bi HU morao imati mogucnost prikljucavanja vanjskih uredjaja :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
0