2 2
sven

Trazim nekoga tko ima Golf 3 sa automatskom klimom

Recommended Posts

Trazim nekoga tko ima golf 3 sa automackom klimom za uslugu. Cisto da mi provjeri da li mu klima radi isto kao i meni ili ne.

 

 

Pa neka se javi tu pa cu objasniti problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites
* automatska = automatskom :)

 

 

ma joj znam to , neda se meni paziti na te pravopise. Nisma na satu hrvatskog. vidis da ni veliko i malo slovo ne fermam

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bed, samo nepazim ja na to sve. neda mi se misliti.

 

 

ajmo trazimo dragovoljca koji imai automatiše klimaanlage u golfu 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak ti nije bitno jel ima ECON ili nema evo reci ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ak ti nije bitno jel ima ECON ili nema evo reci ??

 

U pravilu nije bitno ...

 

 

Imas li ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
U pravilu nije bitno ...

 

 

Imas li ?

 

Ima

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima

 

Ok...

 

Evo danas sam snimio ovaj video.

 

Kao sto vidis na videu kad pojacam ili smanjim temperaturu ( bilo na AUTO ili ECON modu ) ne pojaca se intenzitet puhanja sto bi trebalo.

 

 

 

Da li kod tebe to radi normalno ?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam automatsku klimu u g3.. i događa se isto kao i kod tebe

 

- kod mene kad normalno mijenjam temperaturu, ne mijenja se na displayu crtice manje - više, nego se fizički ventilator počne jače okretati kad smanjujem temperaturu, a čim povećavam, smanjuju se okretaji, ali pokazivač uvijek pokazuej isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar nebi normalno trebala trako radit?

 

Ista je stvar i kod mene na mk4, ako se podesi na nižu temperaturu, ventilator se jače okreće (dok ne postigne željenu temp.).

 

Slično rade i kućne klime...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa zar nebi normalno trebala trako radit?

 

Ista je stvar i kod mene na mk4, ako se podesi na nižu temperaturu, ventilator se jače okreće (dok ne postigne željenu temp.).

 

Slično rade i kućne klime...

 

Evo pogledaj kako radi klimatronik na mome golfu 4

 

 

 

Ako ti na tvom golfu 4 to ne radi tako , otisao ti je motoric vjerovatno. 800kn

 

 

 

@futz - imamo onda isti problem. rjesenje je 2400kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam ja dobro shvatio Sven tebe muchi sto ti se ne dizu crtice kad smanjujes temperaturu i kad ti se pojacava puhanje, ili se tebi ni ne pojacava puhanje?

Naime crtice se nemaju sta dizat jer ti ne mijenjas zadani intezitet puhanja vec samo temperaturu, pojacavanje puhanja nakon sto ti odredis smanjivanje temperature je programirano u sistemu da bi sistem sto prije postigao temperaturu koju mu ti zadajes i tad se vraca na zadani intezitet puhanja koji je bio i prije, a koje ti nisi mijenjao pa se ni ne mijenjaju crtice, ja auto ima 10 godina i oduvijek tako radi.

Govorim o Golf 3.

 

Za cetvorku ne znam, ne kuzim ni zasto bi se na njima drugacije ponasalo, mozda neki modeli imaju taj dodatak u softvareu, ne znam na sta mislis da je strgano kakav motoric za 2400 kuna ako sve radi i pojacava se puhanje, kakve veze ima motoric sa crticama na displeju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni je logika ovakva temperatura je npr u autu 28 i motorić na 3 crtice, ti smanjiš na npr 22 stupnja, počinje puhati jače da bi zadanu temperaturu brže postiglo, i kad je postigne puhanje se smanji na intezitet na kojem je i prije bilo, crtice od puhanja se ne miču

 

 

tebi jedini problem može biti da smanjenjem temperature puhanje ostaje isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kao i na početku, a i sad nakon ovih odgovora na tome da je to normalna stvar. Crtice ostaju, ali u samom sistemu je tako napravljeno da se automatski ventilator jače i sporije okreće zavisno o postavljenoj temperaturi, a pokazivač brzine na zaslonu climatronica ostaje na broju crtica neovisno o podešenoj temperaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo pogledaj kako radi klimatronik na mome golfu 4

 

 

 

Ako ti na tvom golfu 4 to ne radi tako , otisao ti je motoric vjerovatno. 800kn

 

 

 

@futz - imamo onda isti problem. rjesenje je 2400kn

 

je tak je i kod mene na bori , a frendu u trojki isto ko i vama , ne pomiču se crtice

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako sam ja dobro shvatio Sven tebe muchi sto ti se ne dizu crtice kad smanjujes temperaturu i kad ti se pojacava puhanje, ili se tebi ni ne pojacava puhanje?

Naime crtice se nemaju sta dizat jer ti ne mijenjas zadani intezitet puhanja vec samo temperaturu, pojacavanje puhanja nakon sto ti odredis smanjivanje temperature je programirano u sistemu da bi sistem sto prije postigao temperaturu koju mu ti zadajes i tad se vraca na zadani intezitet puhanja koji je bio i prije, a koje ti nisi mijenjao pa se ni ne mijenjaju crtice, ja auto ima 10 godina i oduvijek tako radi.

Govorim o Golf 3.

 

Za cetvorku ne znam, ne kuzim ni zasto bi se na njima drugacije ponasalo, mozda neki modeli imaju taj dodatak u softvareu, ne znam na sta mislis da je strgano kakav motoric za 2400 kuna ako sve radi i pojacava se puhanje, kakve veze ima motoric sa crticama na displeju?

 

 

E pa skuzio si sto me muči. Jer meni na TROJKI je klimatornik radio prije isto kao sto radi i na ČETVORKI. Dakle ako ja stavim na skroz hladno ili na skroz toplo osim sto se ventilator počne jače čut i na displayu se pomaknu crtice. I sad ono najbitnije, kad se postigne zeljena temperatura crtice na ekranu se smanje na jednu ili dvijei i ventilator vise ne puse onako jako nego skroz lagano.

 

 

A sada to nije slučaj ( posto mi jei to neispravno kako se vidi na filmicu ) . Sada se jacina puhanja nikada ne smanji a crtice na ekranu se ne micu uopce.

 

 

Na četvorki je jasno vidljivo da sto se vise pojacava puhanje to se vise crtica '' puni '' . Sto se vise u autu priblizavamo zadanoj temperaturi u unutrasnjosti tako se crtice smanjuju i puhanje bude slabije i slabije.

 

 

 

 

je tak je i kod mene na bori , a frendu u trojki isto ko i vama , ne pomiču se crtice

 

 

E pa u trojki to nije ispravno ako se ne pomiču.

 

Jer ako se ne pomiču ta automatska klima onda prerasta u manualnu jer zadana temperatura nece nikada biti postignuta jer on sam ne regulira jačinu puhanja niti ju smanjjue kad dosegne zadanu temp.

 

 

Evo i greske koju izbaci ukoliko je to neispravno:

 

klimajd9l.jpg

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali upravo ti to i govore svi, puhanje se smanji svima, pojaca se, postigne temperaturu i smanji se natrag, samo crtice ne mrdaju, drugacije nisam ni na jednoj trojci vidio a fala bogu vidio sam ih....

Tebi ako se ni puhanje ne smanjuje onda je tebi strgano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na mk4 ne miče crtice ali se puhanje smanji kad postine željenu temp.

Valjda je bilo više tipova climatronica?

 

Meni nebitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja jucer probo ista stvar ko i nicku

 

znaci smanjujem temperaturu, ventilator sve brze radi ali crtice se ne miču !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam jedan drugi problem na climatronicu

 

upalim auto,pali se ekran.pie vanjska temperatura,sve radi,osim ventilatora,ja sa svime mogu upravljati osim sa ventilatorom...nakon cca minutu ili dvije,umjesto vanjske temperature meni ispiše oznaku HE i ventilator tada počne raditi i sve profunkcionira,u čemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo sam se igral na bori sa ovim...ali nisam smanjival tmp nego povećaval , znači pomaknem skroz na max(HI) i crtice mi se pomiču kak ventilator brže radi ali samo kad je klima na AUTO , ako stavim na ECON onda stoje crtice i ne miču se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeli to na grijanje modu ili hlađenju?

 

Kod grijanja je to normalno jer mora napravit defrost vanjskoh izmjenjivača topline.

 

Slično kao kod klime doma..

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se dešava svaki put kad palim klimu tj auto,bez obzira na kojem modu,kužiš vent 2min ne radi i onda se umjesto vanjske temp na zaslonu pojavi oznaka HE i sve tada funkcionira ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2