2 2
sven

Trazim nekoga tko ima Golf 3 sa automatskom klimom

Recommended Posts

malo sam se igral na bori sa ovim...ali nisam smanjival tmp nego povećaval , znači pomaknem skroz na max(HI) i crtice mi se pomiču kak ventilator brže radi ali samo kad je klima na AUTO , ako stavim na ECON onda stoje crtice i ne miču se

 

Neispravno ti je isto kao i meni.

 

Meni je prije na MK3 radilo isto kao i na MK4 kojeg sam snimio kao pirmjer pravilnog i ispravnog climatronica.

 

 

Kad se podesi temp na HI crtice se same povecaju na 5 od 6 ili koliko ih vec ima gdje ocito pokazuju koliki intenzitet je potreban da bi se postigla zeljena temperatura. Nakon sto se ona postogne crtice se SAME smanjuju ovisno koliko je manje puhanja potrebno da se ta temperatura odrzi.

 

Kupit cu za 2800kn taj senzor za klimu pa snimit svim nevjernim Tomama kako treba izgledat ispravni climatronic u golfu 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa da , ali zakaj na AUTO radi tak kak bi trebalo , a kad se stavi na ECON ne?

 

E pa meni ni na auto ne radi tako !

 

Prije je radilo tako i na auto i na econ kad je bilo ispravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cekaj koji ti onda mislis da ti je senzor krepao? mislim di se nalazi? onaj na kruskotu ili onaj pored radia? ili pak neki drugi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika ti je ljepo napisala gresku

Ne radi motoric ventilatora(jako mali bessumni) koji navlaci zrak iz kabine na sondu mjerenja temperature unutar kabine

Motoric se nalazi iza malih griljica oko klimatronic kontrolne upravljacke jedinice

Motoric najcesce nije pokvaren nego je mehanicki blokiran sto od kokpit spreja sto od prasine.

Probaj kompresorom i pistoljem za puhanje s cca 4-6 bara puhnut po griljicama iz blizu i ako cujes zvuk ko od turbine i izleti puno prasine odblokirao si ga,a ako ne ne gine ti rastavljanje i ciscenje i podmazivanje, mala je vjerojatnost da je bas crko jer mu klimatronic gasi napajanje ako vuce previse struje i baca klimatronic rad u pricuvni mod. nakon popravka treba pobrisat gresku iz memorije klimatronika i sad kad klima nije na off nakon paljenja motora auta ako je sve u redu displej nece tri puta blinkat paljenjem svih crtica na displeju, ak blinka jos nes nije ispravno na ventilaciji ili klimi. Dal radi motoric vidis kad stavis celofan od cigareta ispred griljica celofan se mora zaljepit za grilje.

Inace ak je nes s klimom tu sam na forumu da pomognem to mi je struka.

 

Jeli to na grijanje modu ili hlađenju?

 

Kod grijanja je to normalno jer mora napravit defrost vanjskoh izmjenjivača topline.

 

Slično kao kod klime doma..

 

Nemoj to pricat siris dezinformacije :zivio :zivio

Auti ne griju na klimu

Edited by Speedy-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sa automatskom klimom da :palacg

Nema ak slucajno i grije dok je hladan auto to ni od klime

to ti je vebasto, sistem puhalice na naftu ili benzin

Grijanje na rashladne uredaje zahtjeva cetverostruki ventil a to imaju samo

radhladni uredaji na nekim kamionima auti nemaju 100% jer je nepotrebno i neisplativo, nefunkcionalno i td.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema ak slucajno i grije dok je hladan auto to ni od klime

to ti je vebasto, sistem puhalice na naftu ili benzin

Grijanje na rashladne uredaje zahtjeva cetverostruki ventil a to imaju samo

radhladni uredaji na nekim kamionima auti nemaju 100% jer je nepotrebno i neisplativo, nefunkcionalno i td.

 

 

OK

 

Samo mi molim te objasni "četverostruki ventil".

 

Šta bi on i kako trebao raditi??

 

 

pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bi nekoga ako zna odgovor na ovo...imam golfa 3 sa climatronicom.Kad upalim AUTO ili neku drugu tipku pali klimu,ali kad stisnem ECON ugasi komplet ventilaciju.Znaci onda na ekrane ne pise nista osim econ,a ventilator i nista drugo ne radi.Ne pose mi ono OFF nego na kraju ekrana pise econ,i naravno da se onda ni ugrijati ne moze ni nista drugo,jer grije samo nesta malo pod klimom..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Molio bi nekoga ako zna odgovor na ovo...imam golfa 3 sa climatronicom.Kad upalim AUTO ili neku drugu tipku pali klimu,ali kad stisnem ECON ugasi komplet ventilaciju.Znaci onda na ekrane ne pise nista osim econ,a ventilator i nista drugo ne radi.Ne pose mi ono OFF nego na kraju ekrana pise econ,i naravno da se onda ni ugrijati ne moze ni nista drugo,jer grije samo nesta malo pod klimom..

 

Postoje climatronici sa OFF gumbom i sa ECON gumbom.

 

MOze bit da ti imas upravljacku jedinicu za OFF ali ti je netko gornju plocu stavio od ECON modela pa ti se gasi kompletna jedinida prilikom stiskanja na ECON

 

Dijagnostika ti je ljepo napisala gresku

Ne radi motoric ventilatora(jako mali bessumni) koji navlaci zrak iz kabine na sondu mjerenja temperature unutar kabine

Motoric se nalazi iza malih griljica oko klimatronic kontrolne upravljacke jedinice

Motoric najcesce nije pokvaren nego je mehanicki blokiran sto od kokpit spreja sto od prasine.

Probaj kompresorom i pistoljem za puhanje s cca 4-6 bara puhnut po griljicama iz blizu i ako cujes zvuk ko od turbine i izleti puno prasine odblokirao si ga,a ako ne ne gine ti rastavljanje i ciscenje i podmazivanje, mala je vjerojatnost da je bas crko jer mu klimatronic gasi napajanje ako vuce previse struje i baca klimatronic rad u pricuvni mod. nakon popravka treba pobrisat gresku iz memorije klimatronika i sad kad klima nije na off nakon paljenja motora auta ako je sve u redu displej nece tri puta blinkat paljenjem svih crtica na displeju, ak blinka jos nes nije ispravno na ventilaciji ili klimi. Dal radi motoric vidis kad stavis celofan od cigareta ispred griljica celofan se mora zaljepit za grilje.

Inace ak je nes s klimom tu sam na forumu da pomognem to mi je struka.

 

 

 

Nemoj to pricat siris dezinformacije :zivio :zivio

Auti ne griju na klimu

 

 

Kod sebe sam isao rastaviti to. Unutra je mali ventilator promjera 3-4 cm. Rastavljao sam iz razloga sto je strugao kada se vrtio i to se ruzno culo u kabini. Konstantno neko struganje. Kao da je ispao iz balansa pa je strugao u plastiku. Pokusao sam sa propuhivanjem i podmazivanjem osovine ventilatora ali to je urodilo plodom samo za 2-3 dana nakon cega je ponovo poceo strugati. Naravno klima mi i tada nije radila kako treba. Onaj senzor mi je bio mrvicu prasnjav, ja sam ga ocistio ali bez uspjeha. Probao propuhati, ocistio sa krpicom i četkicom necistocu ali 0 bodova.

 

Bit ce da mi negine 300€ investirati za novi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod sebe sam isao rastaviti to. Unutra je mali ventilator promjera 3-4 cm. Rastavljao sam iz razloga sto je strugao kada se vrtio i to se ruzno culo u kabini. Konstantno neko struganje. Kao da je ispao iz balansa pa je strugao u plastiku. Pokusao sam sa propuhivanjem i podmazivanjem osovine ventilatora ali to je urodilo plodom samo za 2-3 dana nakon cega je ponovo poceo strugati. Naravno klima mi i tada nije radila kako treba. Onaj senzor mi je bio mrvicu prasnjav, ja sam ga ocistio ali bez uspjeha. Probao propuhati, ocistio sa krpicom i četkicom necistocu ali 0 bodova.

 

Bit ce da mi negine 300€ investirati za novi..

Kupi polovni :palacg tog se da nač.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postoje climatronici sa OFF gumbom i sa ECON gumbom.

 

MOze bit da ti imas upravljacku jedinicu za OFF ali ti je netko gornju plocu stavio od ECON modela pa ti se gasi kompletna jedinida prilikom stiskanja na ECON

 

 

A zbog cega onda ne grije kad je upaljena...jel moze biti da ta plocica onda ne odgovara ako mislis da je sa drugog auta..Golf je trica,gti 1994 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zbog cega onda ne grije kad je upaljena...jel moze biti da ta plocica onda ne odgovara ako mislis da je sa drugog auta..Golf je trica,gti 1994 godina...

Vidi jel ti se gase odnosno pale ventilatori na kilerima čim upališ ventilaciju makar je zadana temperatura hi, i dal se gase kad ugasiš na eco.

Ako radi klima i za vrijeme grijanja onda nonstop tuku ventilatori kilera po motoru i ako ti nije 100% ispravan termostat nemože ti se auto zgrijat ili ako nije odgovarajuči termostat pa ima rupicu na leptiru za ozračivanje pa tu vrti malu količinu vode u motor a dolazi mu mrzla voda iz kilera i td.Definitivno je neš sprčkano ak piše eco iugasi se ventilator kabine.Ak je jedinica za eco može bit da ti zbog nekog kvara nonstop drzi upaljenu klimu a ne samo na odmagljivanju šajbe.

Edited by Vanjaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je razlika uopće u instalaciji između climatronica sa OFF funkcijom od one sa ECON?

 

jel ima netko sliku gdje se točno nalazi taj ventilatorčić? ja ću za vikend to sebi rastavljati pa vidjeti jel do toga pa da ne lutam okolo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
koja je razlika uopće u instalaciji između climatronica sa OFF funkcijom od one sa ECON?

 

jel ima netko sliku gdje se točno nalazi taj ventilatorčić? ja ću za vikend to sebi rastavljati pa vidjeti jel do toga pa da ne lutam okolo :D

Nemam shemu mislim da je razlika u senzoru sunca i u radu jedinice, off sam određuje paljenje klime a econ ima funkciju za ugasit klimu, off se gasi na off a econ na smanjivanje ventilatora ispod minimuma bar ja mislim da je tak kolko se sjecam obije jedinice imaju senzor vanjske temperature i obije jedinice imaju senzor unutarnje temperature i mislim da nije ista kombinacija gumbi za ulazak u dijagnostiku( govorim sve iz sjecanja i mozda nes od toga ne stoji) ventilator ti je s lijeve strane od displeja ispod griljica veličine cca 3x3 cm

Edited by Vanjaus

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači u instalaciji vjerojatno nema nikakve razlike između OFF i ECON jedinice? samo u ploči glavnoj?

 

a ventilatorčić je tamo kod onog tj iza senzora kod središnjih rešetki gdje puše? na sredini armature? on bi trebao konstantno vrtjeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupi polovni :palacg tog se da nač.

 

 

Kupio sam za 100€ polovni i isti je kao i moj ( neispravan )

 

A zbog cega onda ne grije kad je upaljena...jel moze biti da ta plocica onda ne odgovara ako mislis da je sa drugog auta..Golf je trica,gti 1994 godina...

 

1994 godine niej postoljala automatska klima sa ECON tipkom nego samo sa OFF tipkom

 

koja je razlika uopće u instalaciji između climatronica sa OFF funkcijom od one sa ECON?

 

jel ima netko sliku gdje se točno nalazi taj ventilatorčić? ja ću za vikend to sebi rastavljati pa vidjeti jel do toga pa da ne lutam okolo :D

 

 

Razlika je u instalaciji.

 

Na samoj head unitu od klimatronika ( dakle ono iza displaya ) su drukčiji konektori, onda ovaj ventilator za unutarnju temperaturu koji je meni ceko ima 2 zice umjesto tri zice koje idu u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam vidio jedan ventilator na hladnjaku je spojen kao i na svakom drugom autu,ali drugi nema nikakav motor,nego se rukom moze okreniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko sam vidio jedan ventilator na hladnjaku je spojen kao i na svakom drugom autu,ali drugi nema nikakav motor,nego se rukom moze okreniti...

 

ne ventilator na kileru nego mali ventilator promjera 4cm koji se nalazi iza senzora unutarnje temperature u kabini

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tako,provjerim to sutra...iako mi nije jasno zasto je onaj na hladnjaku ako nije na nista spojen...hvala na odgovorima,jos nisam imao vw sa klimom pa mi je to sve malo cudno... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan ventilator na kileru ima motor,a drugi je povezan remenom,tak da kad jednog okrećeš,okreće se i drugi osim ako ti nije remen ispao

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tako,provjerim to sutra...iako mi nije jasno zasto je onaj na hladnjaku ako nije na nista spojen...hvala na odgovorima,jos nisam imao vw sa klimom pa mi je to sve malo cudno... :palacg

to mi malo čudno o čem pričaš tak Mercedesi imaju ventilatore kilera jedan ima motor a drugi se vrti preko remena pogon mu je onaj koji ima motor, nisam to vidio u VW.

Edited by Vanjaus

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2