1 1
zizi

Cudni amortizeri..

Recommended Posts

Pozdrav skvadri....

 

E ovako,od kada sam kupio autic,od tada su mi nekako cudni amortizeri...Nekakvi su tvrdi,cak mozda pretvrdi...

Jedan automehanicar mi je rekao da su dobri,ali se meni autic cudno ponasa,pa mu bas i ne vjerujem...

Isao sam cak i na testiranje,pa kazu da su ispravni...

 

Ljeti su do nekle dobri,ali zimi se valjda smrzu i onda je problem....Tako je bilo i prosle zime,ali i sada se nastavlja isto....Amortizeri su tvrdi..Kad vozis po neravnoj cesti,auto mi skakuce i imam osjecaj da ce iskociti s ceste...Kad se vozi po zavojima i naleti se na neku neravninu zadnji kraj kao da odbaci u stranu u koju se krece taj zavoj....

 

Po mojem misljenju,to su amortizeri u banani...Sto Vi mislite?

 

Nadam se da sam dobro objasnio.... :rolleyes:

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoci.... :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi rekao kakvi amortizeri, plinski ili uljni? Jel su gdje masni?

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites

....e daj mi objasni kako radi amortizer koji ima samo plin u sebi???? :rotfl

 

I plinski imaju ulje, koje kao i kod običnog amortizera može probit semering i curit na osovini/klipu...

 

Da ulje ti je u banani u njima, pa kad je hladno pozaštopa preliv u amortizeru pa je auto tvrd, odnosno zacvika amortizer, no zna se i nakupit vlaga pa se zimi smrznu... treba zamijenit amortizere....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma krivo sam se izrazil, sori :) naporan vikend ^^

 

markinjo je dao odgovor :)

Edited by Damir

Share this post


Link to post
Share on other sites
....e daj mi objasni kako radi amortizer koji ima samo plin u sebi???? :rotfl

 

I plinski imaju ulje, koje kao i kod običnog amortizera može probit semering i curit na osovini/klipu...

 

Da ulje ti je u banani u njima, pa kad je hladno pozaštopa preliv u amortizeru pa je auto tvrd, odnosno zacvika amortizer, no zna se i nakupit vlaga pa se zimi smrznu... treba zamijenit amortizere....

 

da.. svi su zaluđeni s tim "plinski" a u biti opet je ulje taj medij koji ublažava gibanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
....e daj mi objasni kako radi amortizer koji ima samo plin u sebi???? :rotfl

 

I plinski imaju ulje, koje kao i kod običnog amortizera može probit semering i curit na osovini/klipu...

 

Da ulje ti je u banani u njima, pa kad je hladno pozaštopa preliv u amortizeru pa je auto tvrd, odnosno zacvika amortizer, no zna se i nakupit vlaga pa se zimi smrznu... treba zamijenit amortizere....

 

Malo sam pogledao te amortizere....Suhi su....

Jel se negdje može vidjeti da li ima ulja u njima?

 

Nisam baš stručnjak s tim stvarima....

 

I koji bi amortizeri bili dobri?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo sam pogledao te amortizere....Suhi su....

Jel se negdje može vidjeti da li ima ulja u njima?

 

Nisam baš stručnjak s tim stvarima....

 

I koji bi amortizeri bili dobri?

 

Možda su ti opruge pretvrde

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav skvadri....

 

E ovako,od kada sam kupio autic,od tada su mi nekako cudni amortizeri...Nekakvi su tvrdi,cak mozda pretvrdi...

Jedan automehanicar mi je rekao da su dobri,ali se meni autic cudno ponasa,pa mu bas i ne vjerujem...

Isao sam cak i na testiranje,pa kazu da su ispravni...

 

Ljeti su do nekle dobri,ali zimi se valjda smrzu i onda je problem....Tako je bilo i prosle zime,ali i sada se nastavlja isto....Amortizeri su tvrdi..Kad vozis po neravnoj cesti,auto mi skakuce i imam osjecaj da ce iskociti s ceste...Kad se vozi po zavojima i naleti se na neku neravninu zadnji kraj kao da odbaci u stranu u koju se krece taj zavoj....

 

Po mojem misljenju,to su amortizeri u banani...Sto Vi mislite?

 

Nadam se da sam dobro objasnio.... :rolleyes:

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoci.... :bravo

provjeri si odbojne gume,da nisu mozda preduge i pretvrde.i to ti ima veze,znam iz iskustva na g3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Možda su ti opruge pretvrde

 

Kako da provjerim te opruge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemozes ih provjeriti nikako drukcije nego cisto provjeriti koja su marka-imaju na sebi neku sifru, neki logo i pomocu toga cisto saznati o kojim se oprugama radi a kad je kolega spomenuo "mozda su pretvrde" onda ti je dao do znanja da ih promjenis sa nesto meksim oprugama!

ja isto mislim da su meni opruge banana, priko rupe mi se cilo auto zdrma i sada kad su amortizeri gotovi i kad su bili novi ista stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,postavljeni su Kayaba Premium amortizeri...Dobro se autić drži na cesti...Jedinu što je malo pretvrd...

Znači da ću morati mjenjati u opruge...Htio bih malo mekše....

 

Gdje i što bi se moglo uzeti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1