0
rinchy

Mjenjač Golf IV 1.6 SR

Recommended Posts

Jel netko imao takvih problema da mjenjač škripi malo kad je u leru i kada ga mrdaš lijevo - desno (ne da škripi nego kao da malo teže ide kao da je suh ne podmazan).

 

Kada se šalta u 3-4 brzinu sve je ok, ali kad šaltaš 1-2 ide malo teže i osjeti se to nazovimo "struganje".

 

U čemu bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel netko imao takvih problema da mjenjač škripi malo kad je u leru i kada ga mrdaš lijevo - desno (ne da škripi nego kao da malo teže ide kao da je suh ne podmazan).

 

Kada se šalta u 3-4 brzinu sve je ok, ali kad šaltaš 1-2 ide malo teže i osjeti se to nazovimo "struganje".

 

U čemu bi mogao biti problem?

uuuuuuuu

 

ne mogu se sjetit..ali ako imas srece onaj dio koji ti je otisao ce te doc 20kn(neki lezaj)

ako nemas srece onda ce te ta igra kostat 3500kn

javi se shifty-u...njemu vec 2 puta tako bilo ali svaki put ova gora solucija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
WD-40

 

 

nekad ni to ne pomaze. ja sam jedan puta i mas ti sve stavljo i opet skripi-cvili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U čemu bi mogao biti problem?

 

u čemu god da je problem, mislim da ga nečeš moći sam riješit... sječam se da si već prije pisao o tome.

Moj savjet stvarno posjeti majstora koji se bavi getribama.. mi ćemo tu nagađat što je i na kraju češ nam svima napisat da se razletila i naljutit češ se na nas :lol2

što duže čekaš bit će samo skuplje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije istina da cu se naljutiti na vas, ali eto danas se vratio sa posla i krenem na plazu sve ok, mjenjac radi ko podmazan, nekon kupanja recimo cirka 2 sata opet ista stvar, znaci da nesto stvarno nije u redu...

 

Svejedno cu do majstora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja isti model auta, slican problem.

 

niti u jednoj brzini mi nema lufta, a na golf 3 sam imo luft i onda kad dignes onu koznu zastitu na mjenjacu unutra imas jednu kao kuglu iliti teg, nju promjenis ona je 20-50 kn i to je to. al ona nema veze s tim sto ti ide tesko, mozda su ti sjebani zubci ili nesto,uglavnom ocu rec da meni ide teze u prvu, ne uvjek al desi se. onda ubacim u drugu pa u prvu......sjebano

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam ja isti model auta, slican problem.

 

niti u jednoj brzini mi nema lufta, a na golf 3 sam imo luft i onda kad dignes onu koznu zastitu na mjenjacu unutra imas jednu kao kuglu iliti teg, nju promjenis ona je 20-50 kn i to je to. al ona nema veze s tim sto ti ide tesko, mozda su ti sjebani zubci ili nesto,uglavnom ocu rec da meni ide teze u prvu, ne uvjek al desi se. onda ubacim u drugu pa u prvu......sjebano

kao sto sam vec pisao...shifty je imao taj problem!!!

 

imate ZAC-a sa foruma,javite mu se, on je upoznat sa tim problemom jer je to boljka svih tih 1.6 mjenjaca...pogledajte to sto prije jer sto dulje cekate vise ce vam otic u kurac...znaci nije isto zamjenit lezaj od 20kn ili popravak cijele getribe od 3500kn

 

no zac ce vam to puno bolje objasnit..cudi me sta nije nista odg u ovom topicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
uuuuuuuu

 

ne mogu se sjetit..ali ako imas srece onaj dio koji ti je otisao ce te doc 20kn(neki lezaj)

ako nemas srece onda ce te ta igra kostat 3500kn

javi se shifty-u...njemu vec 2 puta tako bilo ali svaki put ova gora solucija :(

samo reparacija 3500 kn, bez skidanja i vraćanja mjenjača? meni je mehaničar uzeo 5000 kad mi je otišao diferencijal na 1.6 SR, slao ga je u ZG i reparacija je bila navodno 4000, plus njegove ruke i sve 5000. uvijek me zanimalo da li me oderao malo

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo reparacija 3500 kn, bez skidanja i vraćanja mjenjača? meni je mehaničar uzeo 5000 kad mi je otišao diferencijal na 1.6 SR, slao ga je u ZG i reparacija je bila navodno 4000, plus njegove ruke i sve 5000. uvijek me zanimalo da li me oderao malo

shifty je 3500kn za sve platio :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

evo meni proškripao mjenjač na Caddy-u. Samo malo zaškripi dok mjenjam brzine i u vožnji i dok je ugašen, čini mi se da nije povezano sa kvačilom. Motor je 1.6 iz 2011-te. Imate li kakav savjet jer vidim da je to boljka 1.6 motora. Ne bih želio ovo ignorirati pa bi bilo super čuti ako je netko imao slično iskustvo, da baš ne odlazim na servis ne pripremljen :)

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0